Pomorze

W strefie kibica gotówką nie zapłacisz

Pomorze

Materiały prasowe MOSiROkolicznościowa karta pre-paid z dedykowanym wizerunkiem gdańskiego stadionu

Zona w Gdańsku to jedyna strefa kibica w Polsce, w której płatności dokonamy tylko z pomocą będą kart zbliżeniowych. - Tak będzie wygodniej – zapewniają organizatorzy i prezentują specjalną kartę przygotowaną z okazji Euro 2012.

- Karty prepaidowe to znaczne ułatwienie – tłumaczy Przemysław Kuśmierski, koordynator gdańskiej Fan Zony. – Zwiększymy szybkość i bezpieczeństwo obsługi, kibice nie będą stali w długich kolejkach. Unikniemy też obrotu gotówki i różnorodności walut, a to też czasem powoduje niepotrzebne problemy - dodaje.

Karta własna lub ze stadionem

Płatności za napoje, jedzenie czy gadżety będzie można więc dokonywać za pomocą kart typu MasterCard PayPass lub Visa PayWave. Kibice mogą skorzystać z tych, które posiadali dotychczas lub też wykupić specjalną edycję karty z wizerunkiem gdańskiego stadionu.

Kartę będzie można nabyć przy wejściu do strefy kibica lub w niektórych oddziałach Banku Pekao S.A., który jest jednym ze sponsorów strefy. Trzeba będzie wpłacić 15 zł kaucji.

- Karta będzie ważna do 2013 roku – tłumaczy Przemysław Kuśmierski. – I z pewnością będzie ciekawą pamiątką z mistrzostw - uważa.

Zniżki dla kibiców

Kartą – tak jak każdą inna kartą zbliżeniową – będzie można płacić także w sklepach poza Fan Zoną oraz w internecie. Upoważni ona też do zniżek w muzeach, m.in. w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska (50% rabatu), Centrum Hewelianum (wejście za 1 zł) czy na wystawie „Drogi do wolności” Europejskiego Centrum Solidarności.

Jak informują organizatorzy strefy kibica, specjalnych kart będzie około 70 tysięcy.

Autor: maz/par

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe MOSiR

Pozostałe wiadomości