Pomorze

Konar uderzył w kobietę, na samochód spadło drzewo. Mocno wieje

Pomorze

IMGW: Uwaga na silny wiatr
Skutki silnego wiatru

Nocą wiatr na Pomorzu wiał nawet 100 kilometrów na godzinę. W Sławnie (Zachodnipomorskie) konar drzewa uderzył w idącą kobietę. W Gdyni drzewo spadło na zaparkowany samochód, a w Gdańsku zamknięto Park Oliwski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenie drugiego stopnia dla strefy brzegowej. W nocy z poniedziałku na wtorek wiatr osiągnął prędkość nawet 100 kilometrów na godzinę.

Przed godziną 18 w Sławnie (woj.zachodniopomorskie) przy ulicy Jedności Narodowej konar drzewa uderzył w idącą kobietę. Ranna trafiła do szpitala, ma uszkodzone kolano.

- Prawdopodobnie doszło do skręcenia, ale tego nie możemy potwierdzić. Kobietę zabrał zespół ratowników medycznych do szpitala - poinformował kpt. Piotr Słupski z Komendy PPSP w Sławnie.

W tym samym czasie w Gdyni na ulicy Abrahama spadło drzewo na zaparkowany samochód. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Szybciej zamknięto Park Oliwski

Ze względu na silny wiatr, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni poinformował w poniedziałek o zamknięciu Parku Oliwskiego po godzinie 18. Planowo teren zamykany jest o godzinie 22.

Zamknięte zostały także cmentarze. Jak informuje jednak rzecznik GZDiZ, wynika to także z harmonogramu ochrony. Cmentarze są zamykane, kiedy zaczyna robić się ciemno. W okresie zimowym o godzinie 16.

- Teraz już wiatr znacznie słabnie. Niedługo zostaną otwarte cmentarze i park - poinformowała we wtorek rano Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/i / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości