Pomorze

Pomorze

Cztery osoby zginęły w wyniku zderzenia samochodu osobowego z autem dostawczym w miejscowości Załuski (województwo warmińsko-mazurskie). Dwie trafiły do szpitala. - Główną przyczyną były warunki atmosferyczne - wyjaśniał w TVN24 Andrzej Osowski ze straży pożarnej w Nidzicy. Wypadek zdarzył się na prostej drodze, na dawnym odcinku krajowej "siódemki".

Cieszę się, że ktoś w końcu poczuł razem ze mną, jakie to jest wspaniałe uczucie wygrać ten milion - powiedział w czwartek Krzysztof Wójcik. Osiem lat temu to on wygrał główną nagrodę w programie "Milionerzy". W środę drugą zwyciężczynią została Maria Romanek. Jak wygrana zmieniła życie pierwszego milionera "Milionerów"?

Topiącego się mężczyznę zauważył mieszkaniec domu położonego tuż nad jeziorem. Od razu pobiegł pomóc. Kiedy nie był w stanie wyciągnąć 50-latka, wezwał straż pożarną. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł.

Były prokurator apelacyjny w Gdańsku Ireneusz Tomaszewski powiedział, że w połowie sierpnia 2012 roku uważał, iż szefowi Amber Gold Marcinowi P. trzeba postawić zarzuty i zmierzać do jego tymczasowego aresztowania. Jak dodał, ocenił, że w tej kwestii funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego mają rację.

Policja z Tczewa szuka osoby, która ostrzelała samochód i elewację budynku. - Sprawca strzelał z broni na metalowe kulki, uciekł z miejsca zdarzenia - informują funkcjonariusze. Nikt nie został poszkodowany.

Dostali zgłoszenie o pożarze. Policjanci pojechali na miejsce i ewakuowali mieszkańców. - Aspirant Bogdanowski był od początku tej akcji ratowniczej. Nagle, wśród prawie 50 rodzin, nie zauważył pani Elżbiety - mówi rzecznik słupskiej policji. Kobieta jest niesłysząca i nic nie wiedziała o pożarze. Dzielnicowy bez chwili namysłu pobiegł na trzecie piętro i uratował panią Elżbietę. Ona po kilku dniach przyszła na komendę z kwiatami i listem.