Pomorze

Pomorze

Jak informuje Prokuratura Krajowa, 28-latek usłyszał zarzut usiłowania gwałtu. Sprawca miał zaatakować wracającą z pracy kobietę. Do zgwałcenia nie doszło, poszkodowanej udało się obronić. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 28 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godziny 3 na 2. Jednak na dworcu w Szczecinie zegary zostały przestawione już w sobotę rano. Pasażerowie przyznają, że byli zdezorientowani. - Co roku jest ta sama sytuacja i ludzie przychodzą, i pytają o to, która jest godzina. Za wcześnie cofają zegary. Nie wiadomo, kto to robi - mówi Natalia, pracownika piekarni na dworcu w Szczecinie. Jak dodała, czasami ludzie przez to spóźniają się na pociąg.

- Cieszę się, że następuje konsolidacja pełna elektoratu wyborców prodemokratycznych, proeuropejskich, prosamorządowych w Gdańsku – powiedział starający się o reelekcję prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Odniósł się tak do poparcia, jakiego udzieliła mu w piątek m.in. PO. W sobotę na konwencji prezydenta Gdańska poparł go także Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu.

Kobieta nie żyje, mężczyzna jest w stanie ciężkim w szpitalu. To tragiczny bilans małżeńskiej awantury, do której doszło w piątek w Chojnicach (Pomorskie). Według wstępnych ustaleń śledczych 51-latek miał zadać żonie kilka ciosów nożem. Kobieta uciekła do sąsiadów. Niestety, nie udało się jej uratować.

W doniczkach z kwiatami zakopuje owoce. Zamiast pod drzewach skacze po karniszu. Leśnik z Kalisza Pomorskiego (woj. zachodniopomorskie) uratował wiewiórkę porzuconą przez mamę. Niesforny rudasek na razie zamieszkał ze swoim wybawcą. Zobacz jak sobie radzi.

Białorusin Alexander Matweiczyk usłyszał stek wyzwisk, bo do pizzy, którą przywiózł, nie było sosów. - Ty jesteś Polak czy Ukrainiec? - zapytał jeden z zamawiających pizzę. Białorusin odpowiedział, że nie ma to znaczenia. - Jestem człowiekiem - stwierdził. - Dla mnie ku**a ma to znaczenie - usłyszał. Agresorzy zostali zatrzymani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Matweiczyk zrezygnował z pracy.