45 dzieci miało kontakt z zakażoną pielęgniarką na kolonii. Są wyniki badań

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
gp,
akw/b
Źródło:
TVN24
Koronawirus na kolonii w Białym Dunajcu. 17 ujemnych testów wśród 45 dzieciTVN24
wideo 2/7
TVN24Koronawirus na kolonii w Białym Dunajcu. 17 ujemnych testów wśród 45 dzieci

W niedzielę, w drodze powrotnej z kolonii w Białym Dunajcu, dzieci z Węgorzewa i okolic przeszły testy na koronawirusa. Wszystkie dały wynik negatywny. Pobranie wymazów było konieczne, bo dzieci miały kontakt z pielęgniarką zakażoną COVID-19.

Ostatnie dni kolonii w Białym Dunajcu (Małopolskie) dzieci zakończyły już w izolacji. W niedzielę ruszyły w drogę do swoich domów, bez żadnych przystanków, oprócz tego w Olsztynie, gdzie w szpitalu dziecięcym zostały im wykonane szybkie testy.

- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zakopanem poinformowała nas o tym, że opiekę nad dziećmi, które są na obozie kolonijnym sprawowała osoba ze zidentyfikowanym zakażeniem koronawirusem - potwierdził Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. Dodał, że dzieci ostatni kontakt z zakażoną osobą miały tydzień temu.

Przebadanych zostało 45 dzieci oraz pięciu opiekunów. - Mam cichą nadzieję, że będą ujemne - przyznał Dzisko około godziny 18. Niecałe dwie godziny później dyrektor WSSE w Olsztynie potwierdził, że dzieci oraz ich opiekunowie są zdrowi, a wyniki badań - ujemne.

RAPORT TVN24: KORONAWIRUS W POLSCE

W związku z negatywnymi wynikami badań dzieci będą mogły wrócić do domów, nie będą poddawane kwarantannie.

W piątek sanepid potwierdził, że wykryto koronawirusa u pielęgniarki, obsługującej kolonie w Poroninie i Murzasichlu na Podhalu. Wyniki testów uczestników obozu były negatywne.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Dzieci z Węgorzewa i okolic, w czasie powrotu z kolonii w Białym Dunajcu, przeszły testy na koronawirusaTVN24

Autor:gp, akw/b

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty: