TVN24 | Polska

Konwencja Platformy Obywatelskiej w Radomiu. Donald Tusk z głównym wystąpieniem

TVN24 | Polska

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP
Donald Tusk przemawiał na kongresie programowym Platformy Obywatelskiej
Donald Tusk przemawiał na kongresie programowym Platformy Obywatelskiejmateriały organizatora
wideo 2/4
materiały organizatoraDonald Tusk przemawiał na kongresie programowym Platformy Obywatelskiej

W sobotę w Radomiu odbędzie się konwencja Platformy Obywatelskiej, która ma podsumować rok urzędowania Donalda Tuska na czele partii po jego powrocie. "Konwencja Przyszłości" ma także zmobilizować struktury partii przed wyborami w 2023 roku.

"Konwencja Przyszłości" PO rozpocznie się w południe w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu, która może pomieścić ponad 5 tysięcy ludzi. Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec powiedział, że spodziewana jest ogromna frekwencja. - To może być największa impreza polityczna od lat - podkreśli polityk.

Konwencja ma między innymi służyć mobilizacji działaczy i sympatyków partii przed maratonem wyborczym 2023-2024, kiedy to odbędą się kolejno wybory: samorządowe i parlamentarne w przyszłym roku oraz europejskie za dwa lata.

Politycy Platformy Obywatelskiej podsumują także roczne, ponowne przewodnictwo Donalda Tuska w partii, a także trwający przed ostatni miesiąc projekt "1000 spotkań", polegający na objeździe całego kraju przez parlamentarzystów, a zarządzony na wyjazdowym posiedzeniu klubu Koalicji Obywatelskiej w Jachrance 23 maja.

Leszczyna: czas na mobilizację, pokazanie siły, determinacji i energii

- Chodzi o przywrócenie ludziom wiary, że możemy wygrać z PiS i że wygramy z PiS. Jeździmy po Polsce, sama byłam prawie w 30 miejscowościach tylko w czerwcu i naprawdę za każdym razem słyszałam pytanie: czy naprawdę zrobicie wszystko, aby wygrać, czy jesteście zdeterminowani? Chcemy więc pokazać, że jesteśmy zdeterminowani - powiedziała posłanka Izabela Leszczyna z zarządu PO.

Donald Tusk w WałbrzychuTVN24

Zapewniła, że konwencja nie będzie ani początkiem kampanii wyborczej, ani miejscem ogłaszania programu. - To jest czas na mobilizację, pokazanie siły, determinacji i energii. Jestem przekonana, że w sobotę to zrobimy - zaznaczyła Leszczyna.

Donald Tusk z głównym wystąpieniem

Główne wystąpienie ma mieć lider partii Donald Tusk. Nakreśli m.in. propozycje programowe partii dotyczące najważniejszych bieżących wyzwań, przede wszystkim walki z drożyzną, rosnącymi ratami kredytów czy zagrożeniami związanymi z agresją Rosji na Ukrainę.

Poza nim ma wystąpić kilku posłów, którzy będą mówić o poszczególnych dziedzinach życia, a także podsumowywać swoje spotkania z Polakami w ramach projektu "1000 spotkań". Głos ma także zabrać prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W "Konwencji Przyszłości" wezmą udział nie tylko działacze PO, ale także sympatycy Platformy oraz osoby, które zaangażowały się w projekt Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Zaproszenie na zjazd otrzymali także liderzy ugrupowań współtworzących z PO Koalicję Obywatelską: Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska), Adam Szłapka (Nowoczesna) oraz Urszula Zielińska i Przemysław Słowik (Zieloni). Mają być jednak także niespodzianki, zarówno personalne, jak i programowe.

To ma być największa konwencja od tej w 2011 roku, gdy Platforma w gdańskiej Ergo Arenie świętowała dziesięciolecie istnienia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości