Polska

Godson: PO zboczyła z drogi. Wiele osób jest rozczarowanych

Polska

Godson: PO zboczyła z drogi. Wiele osób jest rozczarowanych
tvn24Poseł PO John Godson uważa, że PO powinno skupić się m.in. na gospodarce

- Uważam, że PO jest szerokim ugrupowaniem, które powinno skupiać się na tezach, które nas łączą, a nie dzielą - powiedział we "Wstajesz i wiesz" poseł PO John Godson. Odniósł się tym samym do listu, jaki Jarosław Gowin wystosował do członków Platformy, w którym skrytykował działania rządu.

Gowin w przededniu przyspieszonych wyborów lidera PO wysłał list do biur regionalnych partii, z prośbą o rozesłanie go do wszystkich szeregowych członków. Portal tvn24.pl dotarł do jego treści.

Gowin wskazuje w nim m.in., że działania PO w regionach "cechuje buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy". Samemu rządowi zarzuca zaś "administrowanie bez odważnych reform, strategicznych planów i niezbędnych, choć niepopularnych decyzji".

Dokąd zmierza PO

Zdaniem posła Johna Godsona, list byłego ministra sprawiedliwości jest próbą zachęcenia członków partii do zastanowienia się, "czym jest Platforma i dokąd idzie". - Jestem w PO od 10 lat i szczerze powiem, że wiele osób, nawet tych, których sam do PO ściągnąłem, zazwyczaj jest rozczarowanych. I to jest pytanie: kim my jesteśmy i dokąd idziemy? - zauważył.

Poseł podkreślił, że lider partii Donald Tusk wciąż budzi jego sympatię i szacunek, ale "ma mu za złe, że dał się wmanewrować w angażowanie się w spór światopoglądowy". - Pamiętam inne obietnice, że dopóki będzie rządzić i będzie premierem, to taka ustawa (o związkach partnerskich - red.) nie zostanie uchwalona - twierdzi.

- Uważam, że PO jest szerokim ugrupowaniem, które powinno skupiać się na tezach, które nas łączą, a nie dzielą - powiedział we "Wstajesz i wiesz".

Przede wszystkim gospodarka i rodzina

W ocenie Godsona partia rządząca "zboczyła z drogi, skupiając się na sprawach np. światopoglądowych". - Ja bym skupił się na sprawach gospodarczych, polityce prorodzinnej, innowacyjności i nowoczesnej technologii - wymieniał. I dodał, że można na to wszystko znaleźć pieniądze. - Środki (pieniężne) zawsze są ograniczone. Pytanie tylko, jak zostaną one rozplanowane i rozdysponowane.

Godson nie wyklucza, że zagłosuje za Gowinem, jeśli będzie kandydował na lidera PO.

Autor: zś\mtom\k / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości