BBN: doradcy prezydenta rozpoczynają wizytę w Waszyngtonie

Autor:
ks//now
Źródło:
PAP
Andrzej Duda: widzimy eksplozję tego rosyjskiego kompleksu imperialnego, który skutkuje agresją
Andrzej Duda: widzimy eksplozję tego rosyjskiego kompleksu imperialnego, który skutkuje agresją TVN24
wideo 2/3
TVN24Andrzej Duda: widzimy eksplozję tego rosyjskiego kompleksu imperialnego, który skutkuje agresją

Doradcy prezydenta Andrzeja Dudy - Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej rozpoczynają wizytę w Stanach Zjednoczonych - poinformowało w czwartek BBN. Odbędą szereg rozmów z amerykańskimi politykami, think tankami i mediami dotyczących dwustronnej współpracy wojskowej i koordynacji wsparcia dla Ukrainy

"Prezydenccy doradcy ds. bezpieczeństwa minister Jacek Siewiera oraz spraw zagranicznych Marcin Przydacz rozpoczynają dziś wizytę w Waszyngtonie" - przekazało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Według zapowiedzi prezydenccy doradcy odbędą spotkania między innymi w Białym Domu, Departamencie Stanu oraz Pentagonie. "Rozmowy dotyczyć będą polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej, rosyjskiej agresji i koordynacji pomocy dla Ukrainy, obejmującej uzbrojenie produkcji zachodniej, oraz agendy lipcowego szczytu NATO w Wilnie" - podało Biuro.

Jacek SiewieraGrzegorz Jakubowski/KPRP

W ramach wizyty planowane są także szersze konsultacje w formacie doradców do spraw bezpieczeństwa narodowego z Polski, USA, Litwy, Łotwy oraz Estonii.

Wcześniej wizytę w USA zapowiedział Przydacz

Wizytę wraz z szefem BBN zapowiedział wcześniej Przydacz, który do Waszyngtonu udaje się z Łotwy, gdzie towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w trzydniowej oficjalnej wizycie. Prezydencki minister ma się spotkać z zastępczynią sekretarza stanu Wendy Sherman i innymi amerykańskimi politykami, think tankami i mediami.

O swojej wizycie szef Biura Polityki Międzynarodowej mówił niedługo po informacjach amerykańskich mediów, że prezydent USA Joe Biden rozważa wizytę w Europie w czasie rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego, a jednym z miejsc, które może odwiedzić, jest Polska.

WaszyngtonZdjęcie ilustracyjneShutterstock
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ks//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości