Łódź

Strażak-podpalacz? 22-latkowi grozi 10 lat więzienia

Łódź

Policja w Tomaszowie MazowieckimW płomieniach stanęły dwie tomaszowskie kamienice

Zarzut podpalenia dwóch budynków usłyszał 22-latek z Tomaszowa Mazowieckiego. Mężczyzna odpowie też za narażenie zdrowia i życia wielu osób. Podejrzany jest strażakiem ochotnikiem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Zdaniem śledczych, mężczyzna odpowiada za dwa pożary, do których doszło w tomaszowskich kamienicach.

- Do obu zdarzeń doszło w nocy z 2 na 3 marca. W wyniku obu pożarów trzeba było ewakuować łącznie 24 osoby - mówi tvn24.pl Katarzyna Dutkiewicz z tomaszowskiej policji.

Już wstępne ustalenia strażaków wskazywały, że przyczyną pożarów było podpalenie. Policja szybko ustaliła, kto miałby za nie odpowiadać - kilkanaście godzin później w rękach policji był już 22-latek.

Policja informuje, że pracował on jako strażak-ochotnik.

Noc pełna niebezpieczeństw

Pierwszy z wielorodzinnych budynków stanął w płomieniach w nocy z niedzieli na poniedziałek. Ogień pojawił się około godz. 2:25.

- Spaleniu uległy drewniane schody i stopiła się instalacja wodno-kanalizacyjna - informuje kom. Katarzyna Dutkiewicz.

W czasie akcji gaśniczej dom musiało opuścić łącznie 16 osób.

- Kiedy akcja gaśnicza trwała, mieszkańcy mieszczącej się kilka metrów dalej kamienicy poinformowali o kolejnym pożarze, tym razem źródło ognia było na poddaszu - relacjonuje kom. Dutkiewicz.

Ogień zniszczył fragment poddasza i ocieplenie zbiornika CO. Płomienie uszkodziły też deski poszycia dachowego. Z drugiego budynku trzeba było ewakuować 8 osób.

Prokuratorskie śledztwo

Policjanci pod nadzorem miejscowej prokuratury postawili 22-latkowi zarzuty podpalenia dwóch budynków i sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób.

- W świetle przedstawionych zarzutów, mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia - wyjaśnia Katarzyna Dutkiewicz z tomaszowskiej policji.

Śledczy prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zadecydują o środach zapobiegawczych względem podejrzanego. Takim środkiem może być np. tymczasowy areszt.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż/i / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Tomaszowie Mazowieckim

Pozostałe wiadomości