Kultura i styl

Kultura i styl

Jedwab z Chin, bambus, hafty, najdroższy lakier w historii. Pałac czy samochód?

Oto "najbardziej bogate" wnętrze samochodu jakie kiedykolwiek powstało: ścianki wyłożono jedwabiem z Chin, który w kwiaty ręcznie wyhaftowali artyści, deskę rozdzielczą wykonano z drzewa wiśniowego i bambusa, a dopieszczanie elementów zajęło kilka tysięcy godzin. Zaś karoseria została pomalowana najdroższym lakierem w historii. Oto Rolls-Royce Phantom Serenity, który zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Genewie.

"Nie" dla "czuję się grubo". Kobiety chcą usunięcia statusu z Facebooka

- Otyłość to nie uczucie – stwierdziła mieszkanka Australii, gdy podczas ustawiania statusu na Facebooku zobaczyła, że do wyboru została jej udostępniona opcja "czuję się grubo". Tym samym zainicjowała wirtualną akcję, w której udział biorą kobiety z całego świata. Stworzono petycję, pod którą mogą podpisywać się wszystkie osoby domagające się usunięcia statusu z serwisu.

Pracowała z Julią Roberts, znała George'a Clooneya. Wpadła na Oscarach

Hiszpanka Anna Allen zdobyła 22 tys. fanów na Instagramie, udzielała wywiadów poważnym mediom, chwaliła się, że zna gwiazdy Hollywood i gra w popularnych serialach. Na dowód zamieszczała swe zdjęcia u boku sławnych aktorów. Okazało się, że kłamała na potęgę. Wpadła, bo udawała, że była na gali Oscarów.

Cień "afery rozporkowej". Ukryta wskazówka na portrecie Clintona

Portret Clintona wisi w Waszyngtonie już prawie dekadę, ale dopiero teraz autor ujawnił jego ukryty przekaz. A chodzi o niepozorne zaciemnienie, które widać na gzymsie kominka tuż obok prezydenta. Jak twierdzi autor obrazu, cień rzuca słynna niebieska sukienka, należąca do kochanki Clintona z czasów tzw. "afery rozporkowej", Moniki Lewinsky.

Mieszkańcy nie chcą rzeźby przypominającej waginę, urzędnicy będą ich edukować

Wciąż nie wiadomo, czy w Ustce stanie 3-metrowa rzeźba, która ma być nowym symbolem kurortu. Projekt Maurycego Gomulickiego od początku budzi wiele kontrowersji, bo mieszkańcom kojarzy się z waginą. Podczas konsultacji krytykowali rzeźbę, jednak burmistrz ciągle nie zdecydował, czy pojawi się ona w porcie. Do sztuki współczesnej mieszkańców kurortu zamierzają przekonywać inicjatorzy nowej wizji "ust".

Kot z Orłem, czyli "Bogowie" razy siedem. "Miasto 44" też docenione

Nie było dużych niespodzianek na gali Polskich Orłów. Wielkim zwycięzcą, podobnie jak na festiwalu w Gdyni, okazali się "Bogowie" Łukasza Palkowskiego. Obraz zdobył aż siedem statuetek, w tym dla najlepszego filmu, reżysera, scenarzysty i aktora – Tomasza Kota. Po raz kolejny okazało się też, że Polskie Orły, przyznawane przez ludzi z branży filmowej, korygują często niezrozumiałe wybory jurorów w Gdyni. Tym razem widać to było na przykładzie nagród dla "Miasta 44" Jana Komasy.

"One mają więcej pieniędzy od ciebie"

Latają prywatnymi samolotami i śpią na pieniądzach. "Bogate psy" z serwisu Instagram podbijają sieć. Konto @richdogsofig wzorowane jest na profilu "Rich Kids Of Instagram". Zdjęcia psów są parodią tego, co bogaci, młodzi ludzie udostępniają w serwisie społecznościowym.

"Bogowie" najlepszym filmem. Orły dla Kota i Ostaszewskiej

Tomasz Kot i Maja Ostaszewska za kreacje aktorskie; Łukasz Palkowski za reżyserię - to laureaci Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2015. Najlepszym polskim flmem został obraz "Bogowie" w reż. Palkowskiego. Gala wręczenia nagród odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie.

"Dobre filmy poznaje się po tym, że wywołują dyskusję"

- Chcieliśmy bardzo podziękować i pogratulować tak pięknych, wspaniałych efektów, wysiłków, talentu i zabiegów, by polski film rozsławić, pokazać jego ciekawe oblicze - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z twórcami "Idy", "Naszej klątwy" i "Joanny".

Oszust, dziecko, lesbijka, Żyd, prostytutka i inni. O tym, który miał 24 osobowości walczące ze sobą

Mógł być każdym, kim chciał... z wyjątkiem samego siebie. Był człowiekiem z 24 osobowościami walczącymi, aby opanować jego ciało. W latach 70. znalazł się w więzieniu w Ohio oskarżony o porwanie i gwałty na trzech kobietach. W precedensowej sprawie został uniewinniony, a wyrok uzasadniono rozszczepieniem osobowości. Leonardo DiCaprio o to, by zagrać Billy'ego Milligana, walczył prawie 20 lat. Teraz się udało.

Wracają bohaterowie "Listów do M.". Zobacz ich na planie

Trwają zdjęcia do produkcji TVN „Listy do M.2”. Do obsady znanej z pierwszej części filmu dołączyli m.in. Maciej Zakościelny, Małgorzata Kożuchowska, Piotr Głowacki i Marta Żmuda-Trzebiatowska. Kinowa premiera tytułu planowana jest na listopad tego roku.

Robert de Niro ścigany za niezapłacone podatki

Robert de Niro był ścigany przez amerykański urząd za ponad 6 mln dolarów zaległości podatkowych. Jak przekazał rzecznik aktora, gdy tylko dowiedział się o zadłużeniu, zapłacił całą kwotę.

Głowacki: oskarżenia pod adresem "Idy" są śmieszne

- Ten film „w coś trafił”, trafił w cały świat. W emocje, w poszukiwanie tożsamości, w pytanie: „jak żyć”. To taka przypowieść, świat widziany oczami prawie dziecka - mówił o „Idzie” w „Piaskiem po oczach” w TVN24 Janusz Głowacki, oceniając dzieło Pawła Pawlikowskiego.

Jako Spock mawiał: żyj długo i pomyślnie. Tak pożegnał się Leonard Nimoy

Leonard Nimoy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów telewizyjnych w historii, zmarł w piątek w swoim domu w Los Angeles. Nimoy najbardziej znany był z roli Spocka z serialu „Star Trek”, w którym grał członka załogi statku USS Enterprise badającego inne światy w obrębie naszej galaktyki. "Żyj długo i pomyślnie" - napisał parę dni temu na Twitterze, być może przeczuwając, że zbliża się koniec jego drogi.