Kultura i styl

Kultura i styl

Brytyjska korporacja BBC Worldwide z powodu sankcji USA i Unii Europejskiej przeciwko Rosji odmówiła sprzedania do tego kraju licencji na swoje reality show "Tumble" - poinformował w środę dziennik "Kommiersant", powołując się na ustalenia pisma "Forbes".

Żeby realizować swoją pasję niszczą stanowiska archeologiczne i rozkopują m.in. starożytne groby. Poszukiwacze skarbów, bo o nich mowa, zdaniem archeologów powodują ogromne straty. Nawet, jeśli zabytki zwrócą, to i tak nie da się już odwrócić skutków zniszczenia stanowiska, które dla nauki mogło być bezcenne.

Słynny bokser Floyd Mayweather Jr. trzy tygodnie temu zakończył karierę niepokonany odnosząc 49. zwycięstw. Teraz cieszy się z wakacji do końca życia - bo zarobił na ringu gigantyczny majątek. Wolny czas spędza ostatnio na jednej z wysp Polinezji Francuskiej w towarzystwie wokalisty Justina Biebera.

Tegoroczną laureatką Literackiej Nagrody Nike została Olga Tokarczuk za książkę "Księgi Jakubowe" - ogłoszono podczas niedzielnej gali finałowej nagrody. To już druga Nike dla Tokarczuk. Pierwszą dostała w 2008 roku za powieść "Bieguni".

Kierunek: Wrocław. Tam musiały się pojawić jakieś talenty. Po raz piąty w tym sezonie jurorzy programu "Mam talent!" - Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i Augustin Egurrola - ruszyli w Polskę, by szukać tych najzdolniejszych, czasami w dyscyplinach, o których istnieniu nie mieli nawet pojęcia.

Podczas trwającego właśnie Paryskiego Tygodnia Mody swoją kolekcję zaprezentował Rick Owens, nazywany często buntownikiem wielkiego świata mody. Kontrowersyjny projektant kolejny raz zaszokował wszystkich, ubierając modelki w swoje kreacje i... inne kobiety zaczepione do góry nogami.

W wieku 89 lat zmarł w Los Angeles John Guillermin - reżyser m.in. głośnego "Płonącego wieżowca" z Paulem Newmanem i Stevem McQuennem oraz "King Konga" z Jessicą Lange. O śmierci filmowca poinformował jego przyjaciel Nick Redman, którego firma wydała wspomniane tytuły na DVD. Guillermin od końca lat 80. nie zrealizował już żadnego filmu, ale za sprawą tych dwóch tytułów trwale zapisał się w historii kina.