Kultura i styl

Kultura i styl

Amerykański przedsiębiora i wizjoner - jak pisze portal religijny Christian Times - zamierza zbudować ogromny i bardzo kosztowny religijny park tematyczny. Inwestycja ma powstać w rejonie Colorado Springs (Kolorado, USA) i będzie kosztować ponad 100 mln dolarów.

Wdowa po kierowcy porsche, w którego wypadku zginął aktor Paul Walker, nie jest w stanie udowodnić, że winę za wypadek ponosi producent samochodu - uznał sędzia. To pierwszy wyrok w procesach po tragicznym wypadku. Na rozstrzygnięcie czeka jeszcze drugi, podobny pozew, złożony przez rodzinę aktora.

O Drake'u w ostatnich tygodniach było głośno, bo do sieci wyciekały utwory z jego nadchodzącej płyty. We wtorek jednak raper zaskoczył fanów i sam podzielił się dwiema nowymi piosenkami. Jedną z nich nagrał z Jayem-Z i Kanye Westem.

Uchodzi za największego amanta w historii kina. Największą sławę przyniosły mu role w "Rzymskich wakacjach" u boku Audrey Hepburn i w dramacie prawniczym "Zabić drozda", za rolę w którym otrzymał Oscara. 100 lat temu - 5 kwietnia 1916 roku urodził się Gregory Peck.

Amber Rayne, gwiazda filmów dla dorosłych, zmarła w swoim domu w Los Angeles - poinformowały kalifornijskie władze. Miała 31 lat. Przyczyna śmierci nie jest na razie znana.

Indonezyjski minister środowiska Siti Nurbaya zaprzeczył doniesieniom, wedle których Leonardo DiCaprio miałby być deportowany oraz włączony na czarną listę za publikowanie oświadczeń proekologicznych.

Reżyserka Lilly Wachowski, znana jeszcze do niedawna jako Andy, pojawiła się po raz pierwszy publicznie na rozdaniu nagród GLAAD Media Awards. - Miłość jest kwestią decydującą dla osób transseksualnych - mówiła.

Tegoroczna Eurowizja odbędzie się pod hasłem "Come Together", którym organizatorzy chcą zwrócić uwagę na kryzys uchodźczy. - Chcemy zmusić ludzi do myślenia i dać im coś, co skłoni ich do refleksji po obejrzeniu show, które dla nich przygotowaliśmy - powiedział Sven Stojanovic, producent tegorocznego konkursu organizowanego w Sztokholmie.

Jedna z najwybitniejszych brytyjskich aktorek filmowych, telewizyjnych i teatralnych, 81-letnia Judi Dench, została w niedzielę podczas gali w Londynie uhonorowana po raz ósmy prestiżową Nagrodą Oliviera za drugoplanową rolę w "Opowieści zimowej" Williama Szekspira.

Za wyjątkową uznano we Włoszech decyzję Krystiana Zimermana, który w czasie recitalu w mieście Macerata postanowił zagrać na starym fortepianie stojącym w tamtejszym teatrze. Jednocześnie zrezygnował ze swojego instrumentu, z którym zawsze podróżuje.

Żona perkusisty The Rolling Stones Shirley Watts zdecydowała o zabraniu swoich koni z Janowa Podlaskiego - poinformował w rozmowie z TVN24 Marek Trela, poprzedni - odwołany w lutym - prezes stadniny. W ciągu niespełna 2,5 tygodnia padły dwie klacze należące do Watts. Obecny prezes odmówił komentarza.