Kultura i styl

Kultura i styl

"Kobiety potrafią być nieuprzejme na własny sposób"

Mam wrażenie, że każda kobieta w swoim życiu doświadczyła nękania czy wykorzystywania. Byłam nękana przez mężczyzn, ale również przez kobiety. W pewnym momencie ta kwestia nie dotyczy tylko płci, ale wynika z posiadanej władzy. Nieuczciwej władzy - mówi aktorka, laureatka Oscara Marcia Gay Harden w rozmowie z Tomaszem-Marcinem Wroną, tvn24.pl.

Menedżer Britney Spears: możliwe, że nie wróci na scenę

Pozwólmy jej przez chwilę być zwykłym człowiekiem - apeluje menedżer Britney Spears. Dodaje, że w najbliższym czasie artystka nie wróci na scenę i ma wątpliwości, czy kiedykolwiek będzie w stanie to zrobić. - Dawała z siebie bardzo wiele. Dajmy jej czas - podkreśla.

Paryż świętuje 130. urodziny "Żelaznej Damy"

Paryska wieża Eiffla obchodzi swoje 130. urodziny. Jedna z najbardziej charakterystycznych konstrukcji świata została oddana do użytku publicznego w 1889 roku. Z tej okazji zorganizowano specjalny pokaz świateł.

"Królik" sprzedany za rekordową cenę 

Rzeźba jednego z najciekawszych amerykańskich artystów Jeffa Koonsa "Królik" została w środę sprzedana na aukcji w Nowym Jorku za 91,1 mln dolarów. Jest to nowy rekord ceny uzyskanej kiedykolwiek na aukcji za dzieło żyjącego artysty.

Dziennikarze "Superwizjera" i tvn24.pl nagrodzeni w Hamburgu

Dziennikarze "Superwizjera" TVN z prestiżowymi europejskimi nagrodami. Jakub Stachowiak i Patryk Szczepaniak na World Media Festival w Hamburgu odebrali statuetki za reportaż "Czarny rynek bursztynu" opowiadający o przemycie i nielegalnym handlu bursztynem. Międzynarodowe jury doceniło także dziennikarza tvn24.pl Szymona Jadczaka, autora głośnego materiału "Superwizjera" "Piłka nożna i gangsterzy". Wyróżniono też dokument TVN Style "Prasowanie piersi".

Media: powstanie film o atakach na nowozelandzkie meczety

Producent, naukowiec Uniwersytetu Cambridge i telewizyjny kaznodzieja muzułmański Moez Masoud wyprodukuje i wyreżyseruje film "Hello Brother" opowiadający o atakach terrorystycznych na dwa meczety w nowozelandzkim mieście Christchurch. Informację o tym podał magazyn "Variety".

Miesiąc po operacji Mick Jagger znów w formie

Kilka tygodni po operacji serca frontman The Rolling Stones wraca do formy. Mick Jagger opublikował wideo z sali prób, na którym widać, jak tańczy, przygotowując się do występów. Na początku kwietnia artysta przeszedł operację serca.

"Tam nie pada żadne moje słowo". Majdanek w komiksie

Po wizycie w obozie na Majdanku wiedział, że musi go narysować. W dziesięć miesięcy stworzył komiks o więźniach. Kolejne lata spędził na wybieraniu historii, które tam umieścił. Wszystko, co tam jest to relacje tych, którzy przeżyli - mówi Paweł Piechnik. "Chleb wolnościowy" to coś, co może przemówić do najmłodszych. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Zombie na otwarcie, Pawlikowski w jury. Startuje 72. festiwal filmowy w Cannes

14 maja rozpoczął się 72. festiwal filmowy w Cannes. Wśród 21 filmów startujących w głównym konkursie zabrakło polskiego tytułu, za to jednym z jurorów oceniających je jest Paweł Pawlikowski. Pracom przewodniczy meksykański laureat Oscarów Alejandro Gonzalez Inarritu. W konkursie wielkie nazwiska jak Almodovar, Loach, Tarantino czy Dolan. Festiwal otworzy wieczorem ubiegająca się o Złotą Palmę komedia Jima Jarmuscha "The Dead Don't Die". Impreza potrwa do 25 maja.

Jacht I love Poland uszkodzony. Polska Fundacja Narodowa zabiera głos

Mający promować Polskę jacht Polskiej Fundacji Narodowej ma złamany maszt i uszkodzoną burtę. W oczekiwaniu na naprawę cumuje w porcie w amerykańskim stanie Rhode Island. "Obecnie trwa okuwanie nowego masztu, jacht przygotowywany jest do wyjęcia z wody w celu kosmetycznej naprawy prawej burty" - czytamy w oświadczeniu Polskiej Fundacji Narodowej.

"Czuję się trochę jakbym kończył liceum"

Film "Avengers: Koniec gry" ma szansę na zdobycie miana najbardziej kasowej produkcji w historii. Po dwóch tygodniach emisji w kinach film pobił już kultowego "Titanica". Z odtwórcami głównych ról "Avengers: Koniec gry" rozmawiała Anna Wendzikowska.

"Jestem z antyrosyjskiej rodziny, Julia jest z Kazachstanu. Zderzenie było interesujące"

Punkt wyjścia tej książki był trochę taki, że ja jestem z Polski z Mazowsza z antyrosyjskiej rodziny. Julia jest z Kazachstanu, jest córką kogoś, kto służył w armii radzieckiej. Zderzenie było interesujące - mówił Grzegorz Szymanik, jeden z autorów książki "Długi taniec za kurtyną. Pół wieku armii radzieckiej w Polsce". Co wynikło z tego zderzenia? Odpowiedź już w sobotę w "Xięgarni" w TVN24.

"Nigdy nie będziemy wiedzieć, co działo się wtedy w jego głowie"

Wokalista zespołu The Prodigy Keith Flint zmarł na skutek powieszenia, a w momencie śmierci miał w organizmie nieokreśloną ilość kokainy, alkoholu i kodeiny - wynika z ustaleń koronera. Nie ma jednak wystarczających dowodów, by stwierdzić, czy doszło do samobójstwa, czy nieszczęśliwego wypadku.