Z kraju

Z kraju

To ma być polskie superlotnisko. Jak wypada na tle czołowych portów Unii Europejskiej i świata?

Nawet 45 milionów rocznie - tylu pasażerów po pierwszym etapie budowy ma obsługiwać Centralny Port Komunikacyjny. Na tym może się nie skończyć, bo rządowe dokumenty biorą pod uwagę możliwość rozbudowy superlotniska tak, by było w stanie przyjąć 100 milionów pasażerów. Sprawdziliśmy, jak planowana inwestycja wygląda na tle innych portów lotniczych w Unii Europejskiej i na świecie.

To samo opakowanie, ale produkt gorszy niż na Zachodzie. "Za to będą ostre kary"

Wydaje nam się, że kupujemy to samo, ale faktycznie możemy otrzymywać produkty gorszej jakości niż klienci na Zachodzie. Na problem tego typu praktyk koncernów zwracają uwagę niektórzy politycy z Europy Środkowo-Wschodniej. Sytuację może poprawić zmiana prawa na poziomie Unii Europejskiej. - Dyskryminacji konsumentów na rynku europejskim być nie może, bo za to będą bardzo ostre kary - stwierdziła w TVN24 europosłanka Róża Thun.

Domy, oszczędności, porcelana i kombajn. Europosłowie ujawnili majątki

Polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego opublikowali oświadczenia majątkowe za 2017 roku. Z dokumentów wynika, że była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga posiada między innymi porcelanę, obrazy, które wycenia na 150 tysięcy złotych, Marek Jurek ma kilka akcji Polonii Warszawa, a Janusz Korwin-Mikke jest właścicielem kilku działek, wycenionych w sumie na ponad siedem milionów złotych. Przyjrzeliśmy się oświadczeniom majątkowym europosłów.

Polacy za cięciami pensji samorządowców. "Wyborców uderzyły rządowe premie"

Większość Polaków popiera decyzję o obniżeniu wynagrodzeń samorządowców. - Wyborców uderzyło to, że rządowe premie były przyznawane w sekrecie - twierdzi Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju. - Polacy uważają, że dużo wydajemy na administrację, a to błędne przekonanie - dodał Tatała w programie "Wstajesz i Wiesz" w TVN24.

Niepełnosprawni chcieli 500 złotych. Wiceminister wyjaśnia, dlaczego nie dostali pieniędzy

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, podwyższenie minimalnej emerytury i koszt dodatku. To jak wskazywał w programie "Bilans" w TVN24 BiS wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk powody dla których rząd nie mógł wprowadzić dodatku "na życie" w wysokości 500 złotych, którego domagali się protestujący w Sejmie niepełnosprawni i ich opiekunowie. Ich protest trwał 40 dni.

Balcerowicz: kończy się najlepszy okres dla polskiej gospodarki

- Gdyby we Włoszech pogłębił się kryzys polityczny, to musiałoby się odbić na reszcie strefy euro i Unii Europejskiej - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Leszek Balcerowicz. Zdaniem byłego wicepremiera "najlepszy okres w polskiej gospodarce kończy się", a to może oznaczać kłopoty dla rządzącej partii. - Dotychczas poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości nie załamało się właśnie dlatego, że "poprawiała się koniunktura na Zachodzie" - zwracał uwagę.

Ubóstwo w Polsce coraz mniejsze

W 2017 roku stopa ubóstwa skrajnego wyniosła 4,3 procent i spadła w stosunku do 2016 roku o 0,6 punktu procentowego - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Poprawiła się sytuacja w szczególności na obszarach wiejskich - zwrócił uwagę prezes GUS Dominik Rozkrut.

Technologie społecznie użyteczne. Festiwal Sektor 3.0

Nowoczesne technologie w służbie społecznej - to Festiwal Sektor 3.0, który ruszył dziś w Warszawie. Dzięki inicjatywie organizacje non profit wykorzystują najnowocześniejsze rozwiązania w działaniach społecznie użytecznych i w rezultacie działają sprawniej.