Z kraju

Z kraju

Rozdano nagrody XI edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku. Grand Prix oraz tytuł Inspiratorki Roku otrzymała aktorka Maja Ostaszewska. Nagroda została przyznana między innymi za jej "aktywną działalność społeczną, odwagę oraz ważny głos w sprawach istotnych dla kobiet".

Polska sprowadzi swoich obywateli do kraju w ramach unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. To oznacza, że niektórzy Polacy będą mogli wrócić do kraju za darmo lotami, których koszty współfinansuje Unia Europejska. Z informacji przekazanych przez Brukselę wynika, że chodzi o osoby przebywające w Czadzie, Sudanie, Nepalu i na Malediwach.

Rząd już we wtorek może przyjąć pakiet antykryzysowy, a jeszcze w tym tygodniu pakiet może wejść w życie - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - "Tarcza antykryzysowa" da nie tylko nadzieję, da realne instrumenty finansowe, budżetowe, inwestycyjne, gwarancyjne, kapitałowe, które pozwolą lepiej przejść przez ten bardzo trudny okres - podkreślił.

Utrudnienia w transporcie, ograniczenia w prowadzeniu działalności w branży handlowej czy budowlanej, a także wyższa niż zazwyczaj nieobecność pracowników. To tylko niektóre utrudnienia, z którymi w ostatnich dniach zmagają się przedsiębiorcy. Coraz więcej z nich zastanawia się, czy w obliczu pandemii koronawirusa grożą kary za niedotrzymanie terminu zawartego w umowie?

Specustawa dotycząca "tarczy antykryzysowej" powinna zostać przyjęta przez Sejm pod koniec tego tygodnia, w czwartek lub piątek - powiedział w poniedziałek w radiowej Jedynce wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.