Z kraju

Z kraju

"Terroryzuję pana prezesa". Geneza konfliktu w LOT

Kilkadziesiąt odwołanych lotów, tysiące poszkodowanych pasażerów oraz straty liczone w milionach złotych - to efekt bezkompromisowej walki między zarządem PLL LOT a związkami zawodowymi. Walki, w której do soboty żadna ze stron nie chciała odpuścić. Materiał magazynu "Czarno na białym" w TVN24.

Zarząd LOT i związkowcy zgodzili się rozmowy

W piątek ma dojść do spotkania zarządu LOT z protestującymi - bez udziału kamer. Zarząd spółki wystosował do związkowców i protestujących zaproszenie na rozmowy, które ma prowadzić oddelegowany z rady nadzorczej Bartosz Piechota. Związkowcy poprosili o zmianę godziny i miejsca. Zarząd się zgodził.

Zmiana czasu. Pociągi staną na godzinę

W związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy w nocy z soboty 27 na niedzielę 28 października 15 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinę na najbliższej stacji, tak aby dotrzeć do celu zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy - poinformowała kolejowa spółka.

Propozycja zarządu LOT dla strajkujących. Związkowcy odpowiadają

Zarząd PLL LOT przedstawił strajkującym propozycję kompromisu. Jeden z punktów zakłada, że osoby, które wzięły udział w akcji protestacyjnej i otrzymały zwolnienia dyscyplinarne, będą mogły wrócić do pracy na nowe umowy o pracę. Związkowcy odrzucili propozycję władz spółki.

Kapitan odmówił wykonania lotu. Kolejny rejs odwołany z powodu strajku

Strajk w LOT trwa. Polskie Linie Lotnicze LOT, z powodu odmowy wykonania lotu przez kapitana, odwołały czwartkowy popołudniowy rejs z Warszawy do kanadyjskiego Toronto - poinformował Konrad Majszyk z biura prasowego LOT. To już 12. rejs, jaki z powodu trwającego w spółce protestu musiał odwołać w czwartek przewoźnik.

Dzień wolny od pracy, ale z wyjątkami. "Pozbawienie prawa do wypoczynku"

12 listopada ma być dniem wolnym od pracy, ale nie dla wszystkich. Naczelna Izba Lekarska bardzo krytycznie ocenia prawodawstwo, które pozbawia lekarzy prawa do wypoczynku w dzień, który dla wszystkich innych grup zawodowych będzie świętem narodowym – napisał w opublikowanym w czwartek liście prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja.

12 listopada wolny od pracy? Nawet senatorowie PiS mają wątpliwości

Pośpiech oraz nieuwzględnienie skutków dla polskiej gospodarki - to niektóre zarzuty senatorów wobec projektu ustanawiającego 12 listopada tego roku dniem wolnym od pracy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. - Bardzo niedobrze jest działać pod presją czasu - stwierdził Jan Maria Jackowski z Prawa i Sprawiedliwości. Krytykę w tej sprawie wyraziło też Biuro Legislacyjne.