Z kraju

Z kraju

- Z przerabianiem Otwartych Funduszy Emerytalnych jest trochę tak, jak z wizytą u dentysty, dlatego że ciągle słyszymy "jeszcze chwila, jeszcze chwila" i za każdym razem okazuje się, że to jeszcze nie była prawda - ocenia Robert Stanilewicz. Prowadzący cykl "3...2...1..." mówi także o programie Mieszkanie plus.

W ostatnim tygodniu września ma zostać ogłoszony program inwestycji dotyczący budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z jego lokalizacją - poinformował pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. W ocenie ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, port ma szansę być "jednym z najważniejszych w Europie".

Kwestia wieku emerytalnego i nadanie jej takiego fundamentalnego znaczenia nie jest właściwa. W tej chwili dyskutuje się bardziej nad tym, jak zgromadzić ten odpowiedni kapitał, aby emerytura rekompensowała przebieg naszej aktywności ekonomicznej - powiedziała w programie "Biznes dla Ludzi" Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jednorazowe torby foliowe w sklepach od przyszłego roku nie będą już dostępne za darmo. Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek zapowiedział, że w rozporządzeniu zaproponuje, by opłata za jedną torbę foliową wynosiła 20 groszy. Dodał, że na podobnym poziomie obowiązująca opłata w części UE, przyczyniła się do ograniczenia stosowania foliówek.

Europejski urząd statystyczny oszacował stan przemysłu i zatrudnienia w krajach należących do Unii Europejskiej. Zatrudnienie w drugim kwartale w Polsce wzrosło o 1,9 proc. rok do roku i o 0,8 w ujęciu kwartalnym - podał Eurostat. Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła w lipcu o 6,4 proc. rok do roku.