Rada nadzorcza odwołała Marka Drac-Tatonia z funkcji prezesa spółki Polskie LNG - poinformował Gaz-System. Polskie LNG jest operatorem terminala gazowego w Świnoujściu.
Po pierwszych siedmiu miesiącach tego roku wpływy z VAT wyniosły łącznie 94,7 mld złotych, co oznacza wzrost o 25 procent w porównaniu z rokiem poprzednim - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej".
Od jutra można składać wnioski na dofinansowanie zakupu mieszkania z dodatkowej puli środków w programie Mieszkanie dla Młodych. - Zainteresowanie jest duże, pieniądze wyczerpią się bardzo szybko - mówi Przemysław Osuch z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Jako bardzo ciekawy i bardzo potrzebny - tak wicepremier Mateusz Morawiecki ocenił prezydencki projekt ustawy w sprawie wsparcia frankowiczów. Dodał, że majętni kredytobiorcy frankowi nie powinni otrzymać wsparcia, bo inwestowali na własne ryzyko.
Będziemy starali się utrzymać nasz budżet w ryzach, by było tak dobrze jak w tym roku i deficyt w 2018 roku nie przekroczył 3 proc. - zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że prace nad przyszłorocznym budżetem są na bardzo zaawansowanym etapie.
W stoczni Crist w Gdyni powstał w pełni wyposażony dok, który będzie wykorzystany do budowy osiedla apartamentów na wodzie w Księstwie Monako. Jednostka powstała dla francuskiego armatora. Ma być mu przekazana na początku przyszłego tygodnia.
Organizacje z branży "zielonej energii" apelują do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE). W ich ocenie, nowela nie poprawi złej sytuacji branży, a dodatkowo podważa zaufanie do państwa, bo jest zmianą reguł w trakcie gry.
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oceniła, że duża liczba osób, które odwiedzają obecnie doradców emerytalnych w oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, świadczy o tym, jak bardzo potrzebna była taka usługa.
Resort finansów chce dostosować polskie przepisy dotyczące ubezpieczeń i reasekuracji do regulacji UE. Odpowiednie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Na konieczność ich wprowadzenia zwróciła uwagę Komisja Europejska.
W okresie nowego rozkładu jazdy, na przełomie 2017 i 2018 roku spółka PKP Polskie Linie Kolejowe będzie stosować dotychczasowy cennik opłat za minimalny dostęp do infrastruktury kolejowej - poinformował Urząd Transportu Kolejowego w piątek w komunikacie.
Stopień zaawansowania budowy nowych bloków w należącej do PGE Elektrowni Opole przekroczył 80 proc. - poinformowała w piątek spółka. W Opolu za ponad 11,5 mld zł powstają dwa bloki na węgiel kamienny o mocy 900 MW każdy.
Przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia 500 plus na nowy okres zasiłkowy przebiega spokojnie - powiedziała w piątek szefowa resortu rodziny Elżbieta Rafalska. Zaznaczyła, że najwięcej wniosków składanych jest drogą elektroniczną - od 1 sierpnia już ponad 130 tysięcy.
Produkcja piwa w Polsce w ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrosła o 14 proc. - do blisko 42 mln hektolitrów - z niecałych 37 mln hektolitrów w roku 2007 - poinformował Główny Urząd Statystyczny. W tym czasie najniższą produkcję zanotowano w roku 2009, kiedy wyniosła ona ponad 36 mln hektolitrów.
Nie ma jeszcze decyzji o budowie elektrowni jądrowej w Polsce - oświadczył w piątek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Zaznaczył, że atom to jeden ze scenariuszy, który "poważnie rozważamy w ME", ale decyzja musi mieć akceptację rządu.
Po wakacjach ruszy proces legislacyjny ustawy o małej działalności gospodarczej. Chcielibyśmy, by zakończył się on do końca 2017 r. Wówczas przedsiębiorcy płaciliby obniżone składki od 1 stycznia 2019 r - powiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o prawie wodnym oraz nowelę ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Pierwsza z nich wprowadza opłaty za pobór wody m.in. przez energetykę, przedsiębiorców czy rolników. Druga ma przynieść kres nadużyciom w spółdzielniach.
W 2016 roku miastem, gdzie zarabiało się najlepiej było Jastrzębie-Zdrój. Przeciętna pensja wyniosła tam 6 tysięcy 132 złote. Najmniej zarabiali mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie przeciętna pensja wyniosła 3 tysiące 229 złotych.
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali siedem osób za oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Podejrzani, mieli poświadczać nieprawdę w fakturach VAT i narazić agencję na szkodę ponad 12 milionów złotych.
Ministerstwo Finansów oczekuje w 2017 roku wyższych dochodów niż zapisano w budżecie oraz niższego od dopuszczonego w tym roku deficytu - wynika z odpowiedzi udzielanych przez resort finansów na interpelacje poselskie.
W całym kraju rozpoczęto zbiór rzepaku ozimego. Najbardziej zaawansowane są zbiory na południu Polski. Nasiona rzepaku ozimego na ogół spełniają parametry jakościowe - poinformował resort rolnictwa.
W miastach częstotliwość rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsiach - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Małżeństwa zakończone rozwodem trwają przeciętnie 14 lat.
W ciągu ostatniego półrocza 48 proc. firm dostawało zapłatę za towar, czy usługi z ponad 60-dniowym opóźnieniem - wynika z badania przeprowadzonego dla Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.
Mimo wewnętrznych regulaminów pracodawcom wciąż trudno kontrolować, ile czasu pracownicy tracą na palenie papierosów - pisze w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".
Zapadła decyzja o budowie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce - informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na swoje źródła. W grze są dwie lokalizacje w województwie pomorskim: Lubiatowo-Kopalino i Żarnowiec
Pieniądze zgromadzone w Otwartych Funduszach Emerytalnych zostaną przekazane na indywidualne konta. Wszystko przez reformę emerytalną, która ma wejść w życie w lipcu 2018 roku. Średnia kwota wypłaty wynosi 8016 zł - obliczył główny analityk Expander Advisors Jarosław Sadowski.
Wagony PKP Intercity trafią do odnowy. Przewoźnik wyłonił właśnie wykonawców, którzy zrealizują naprawy łącznie 143 wagonów 2. klasy. Jak czytamy w komunikacie, zakres remontów ma znacznie poprawić komfort podróży.
Stanowiska kierownicze w urzędach będą mogły obejmować osoby bez wymaganego dotychczas doświadczenia zawodowego - przewiduje projekt rozporządzenia, który pojawił się na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Do skrócenia wymogów okresu pracy kandydata będzie mogło dojść "w szczególności z uwagi na prowadzoną działalność naukową lub dydaktyczną".