Z kraju

Z kraju

- Platforma Obywatelska przychodzi z odsieczą tym szydercom, którym już znudziło się czepianie wszystkich dziwności gospodarki Prawa i Sprawiedliwości - tak Robert Stanilewicz w swoim cyklu "3...2...1..." komentuje propozycję Grzegorza Schetyny zakładającą wprowadzenie trzynastej emerytury. Mówi też o spadku bezrobocia oraz słowach wicepremiera Mateusza Morawieckiego o ofiarach uszczelnienia systemu podatkowego.

- Orban na pewno jest lepszym dyplomatą niż Waszczykowski i Kaczyński. Potrafi się na salonach odnaleźć. Nasi dyplomaci wstają z kolan i zaczynają odgrywać rolę stracha na wróble. Nikt się ich nie boi. Nikt się nie przejmuje. Niedobre zjawisko - powiedział dyplomata Jerzy Maria Nowak, który był gościem "Rozmowy poranka" w TVN24 BiS.

Realizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego, który obok centralnego lotniska dla Polski ma uwzględniać także skomunikowanie transportu kolejowego i drogowego, jest realna w terminie 10 lat – ocenia pełnomocnik rządu ds. tej inwestycji Mikołaj Wild.

Polska jest trzecim co do wielkości producentem piwa w UE, przynosząc budżetowi dochody na poziomie 3,6 mld zł rocznie. Większość surowców potrzebnych do wytworzenia piwa pochodzi z rodzimych plantacji - zaznaczył wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.

Potrzebny jest nowy pomysł na Europę. Dawny porządek już nie działa – mówili uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach podczas inauguracji jego 9. edycji. Podkreślali, że propozycje oparte na podziale Unii Europejskiej są najgorszą z recept.

Wpływy z podatku bankowego w 2017 roku mogą być wyższe o 10 procent niż założono w budżecie - ocenił w środę wiceszef resortu finansów Wiesław Janczyk. W ustawie budżetowej na ten założono, że kwota z tytułu podatku od instytucji finansowych wyniesie 3,9 miliardów złotych.

Na koniec kwietnia 2017 roku resort finansów miał w złotych i walutach 73,7 miliardy złotych wobec 70,5 miliardów złotych na koniec marca 2017 roku - poinformowało Ministerstwo Finansów w środę w komunikacie. Zgromadzone środki stanowią zabezpieczenie płynności w finansowaniu potrzeb pożyczkowych.

Bez odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia, ale za to z imponującym wynagrodzeniem - tak wyglądała kariera Bartłomieja Misiewicza w Ministerstwie Obrony Narodowej. O zarobki współpracownika Antoniego Macierewicza w interpelacji zapytała grupa posłów Platformy Obywatelskiej. Na pismo odpowiedział wiceminister Bartosz Kownacki.

Tomasz Siemiątkowski zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej - poinformował wiceszef MON Bartosz Kownacki. Siemiątkowski pełnił tę funkcję od 2013 roku. Rada powołała też dwóch nowych członków zarządu - Szczepana Rumana i Roberta Guta.