USA

USA

Irańskie MSZ poinformowało, że obywatel USA Michael White został aresztowany w Meszhedzie na północnym wschodzie Iranu - podała w środę irańska oficjalna agencja informacyjna IRNA, potwierdzając wcześniejsze doniesienia amerykańskich mediów.

Rozmowy w sprawie uchwalenia prowizorium budżetowego i zakończenia tak zwanego shutdownu wciąż znajdują się w martwym punkcie. Prezydent USA Donald Trump opuścił w środę spotkanie z liderami demokratów w Izbie Reprezentantów i Senacie. "Wyszedłem ze spotkania z Chuckiem i Nancy. To całkowita strata czasu" - wyznał na Twitterze Trump.

Sępy zlatują się do amerykańskiego miasteczka w stanie Wirginia. Ptaki najczęściej jedzą padlinę, ale tym razem upatrzyły sobie kocią karmę. Zdaniem właściciela pobliskiej restauracji sępy odstraszają jednak klientów, dlatego lokalne władze szukają rozwiązania problemu. - Sępy są chronione przepisami federalnymi. Nie możemy po prostu wejść i ich złapać - wskazał Rodney Taylor, szef Wydziału do spraw Zwierząt, hrabstwo Prince George. - Prawdopodobnie postaramy się przenieść grupę kotów w inne miejsce, gdy sępy stracą źródło pożywienia, to pewnie same polecą gdzieś indziej - dodał.

Prawnicy Paula Manaforta przypadkowo ujawnili, że prokurator specjalny Robert Mueller koncentruje się na zarzucie udostępniania przez Manaforta danych sondażowych pochodzących ze sztabu wyborczego Donalda Trumpa powiązanemu z rosyjskim wywiadem Konstantinowi Kilimnikowi.

Nielegalna migracja na naszej południowej granicy to kryzys humanitarny, który musimy zakończyć - powiedział we wtorek Donald Trump w telewizyjnym orędziu do narodu amerykańskiego. Prezydent USA przemawiał w związku z projektem budowy muru na granicy z Meksykiem. Przekonywał, że jego współobywatele nie są w stanie "unieść tego ciężaru", jakim są przemycane przez granicę z Meksykiem narkotyki, broń, a nawet dzieci.

Gubernator amerykańskiego stanu Tennessee ułaskawił kobietę skazaną w wieku 16 lat na dożywocie za zabójstwo mężczyzny, który wykorzystywał ją seksualnie. Za kilka miesięcy, po spędzeniu w sumie 15 lat za kratami Cyntoia Brown wyjdzie na wolność. O jej ułaskawienie zabiegały między innymi gwiazdy show-biznesu, w tym Rihanna oraz Kim Kardashian.

Komisja Europejska potwierdziła we wtorek, że USA zmieniły rangę dyplomatyczną przedstawicielstwa UE w Waszyngtonie. Rzeczniczka Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych poinformowała, że Bruksela rozmawia na temat skutków tej zmiany z Waszyngtonem.

Dyrektor sieci ośrodków, którym podlega placówka, w jakiej kobieta od ponad dekady będąca w śpiączce urodziła dziecko, podał się do dymisji. Media w USA kolejny dzień piszą o tej bulwersującej sprawie. Jak relacjonują, w tym samym ośrodku przed laty doszło do skrajnego złamania norm zachowania przez jednego z pracowników. Raport z 2017 roku również wskazuje na nieodpowiednie praktyki personelu.

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w poniedziałek na Twitterze, że we wtorek wieczorem wygłosi orędzie do narodu poświęcone imigracji oraz sytuacji na południowej granicy Stanów Zjednoczonych.

Kobieta, która od co najmniej 10 lat pogrążona jest w śpiączce, zaszła w ciążę w jednym z ośrodków opieki w stanie Arizona. Pod koniec grudnia urodziła tam zdrowego chłopca - poinformowały w sobotę media w USA. Policja w Phoenix potwierdziła, że "bada sprawę".

Amerykański okręt desantowy USS Fort McHenry z żołnierzami 22. Morskiej Jednostki Ekspedycyjnej (MEU) na pokładzie, przepłynął w niedzielę przez cieśniny Bosfor i Dardanele, kierując się na Morze Czarne - poinformowały siły morskie USA w Europie i Afryce.