USA

USA

Pentagon poinformował, że Stany Zjednoczone przeprowadziły test wystrzelonego z lądu, konwencjonalnego pocisku manewrującego, który trafił w cel po pokonaniu odległości ponad 500 kilometrów. To pierwsza taka próba, odkąd USA oficjalnie wystąpiły z układu INF. Pekin skrytykował amerykański test, zaznaczając, że "doprowadzi do eskalacji sporów militarnych".

Kongres powinien szybko zaaprobować wartą osiem miliardów dolarów transakcję sprzedaży Tajwanowi myśliwców F-16 w sytuacji, w której wyspa musi się zmagać z coraz większą presją ze strony Chin - uważają czołowi przedstawiciele republikanów i demokratów w Waszyngtonie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz amerykański Departament Bezpieczeństwa Krajowego podpisały umowę o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji - poinformowała na Twitterze polska ambasada. "Polska i USA wspólnie zrobiły kolejny krok ku naszemu wspólnemu celowi. Dzięki podpisanej dziś umowie jesteśmy coraz bliżej włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego VisaWaiver" - napisała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Wizyta u babci na Zachodnim Brzegu byłaby sprzeczna ze wszystkim w co wierzę - napisała w piątek Rashida Tlaib, która w czwartek, razem z inną kongresmenką Partii Demokratycznej Ilhan Omar otrzymała zakaz wjazdu do Izraela w związku z propaletyńską działalnością. Następnego dnia izraelskie MSW oświadczyło jednak, że na prośbę Tlaib umożliwi jej odwiedzenie rodziny.

Michael Gargiulo z zimną krwią zabił dwie kobiety i próbował zabić trzecią - uznał w czwartek sąd w Los Angeles po czterodniowej naradzie przysięgłych. Wysokość wyroku dla "Hollywoodzkiego Rozpruwacza" zostanie ogłoszona w późniejszym terminie. Niewykluczone, że będzie to kara śmierci, choć w Kalifornii od marca obowiązuje moratorium na wykonywanie egzekucji.

Korea Północna wystrzeliła w piątek rano niezidentyfikowane pociski, które spadły do morza - poinformowało Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej. To kolejna, szósta już, próba w serii testów rakietowych Pjongjangu prowadzonych od połowy lipca.

Amerykańskie kongresmenki Partii Demokratycznej Rashida Tlaib i Ilhan Omar otrzymały zakaz wjazdu do Izraela - podał w czwartek szef ministerstwa spraw wewnętrznych tego kraju Arje Deri. Postanowienie izraelskich władz tłumaczył poparciem kongresmenek dla ruchu nawołującego do bojkotu Izraela za jego politykę wobec Palestyńczyków. Decyzja Izraela znieważa demokratyczne wartości - skomentowała Omar.