Najnowsze

Najnowsze

"Takie praktyki nie powinny mieć miejsca". Idea Bank pod lupą urzędu

Idea Bank wprowadzał konsumentów w błąd podczas sprzedaży obligacji korporacyjnych GetBack - uznał Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Decyzja nie jest prawomocna. Biuro prasowe banku poinformowało tvn24bis.pl, że po zapoznaniu się z treścią decyzji UOKiK, "zostanie podjęta decyzja co do ewentualnych dalszych kroków".

"Polacy kupują dużo i często bez oszacowania, czy stać ich"

Blisko 2,5 miliona - tyle osób figuruje w Krajowym Rejestrze Długów. Jak podano, mimo spadającego bezrobocia oraz rosnących dochodów długi Polaków rosną i sięgają już niemal 46 miliardów złotych. Dodano, że coraz częściej przyczyną zadłużenia nie jest brak pieniędzy, lecz brak zdrowego rozsądku przy zaciąganiu zobowiązań.

Dwa nowe znaki na polskich drogach

Na polskich drogach wkrótce pojawią się nowe znaki drogowe. Będą informowały o odcinkowym pomiarze prędkości. Rozporządzenia w tej sprawie zostały już opublikowane w Dzienniku Ustaw.

500 plus dla niepełnosprawnych. Sejm poparł poprawki Senatu

Posłowie przyjęli poprawki do ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Jedna ze zmian wprowadza zasadę "złotówka za złotówkę". Świadczenie wyniesie nie więcej niż 500 złotych miesięcznie, przy czym łączna kwota tego świadczenia i świadczeń finansowanych ze środków publicznych nie może przekroczyć 1600 złotych.

Susza rolnicza niemal we wszystkich województwach

Ponad 1,8 miliona hektarów gruntów rolnych jest dotkniętych suszą - poinformowało w środę Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jak dodano, komisje powoływane przez wojewodów szacują straty już w 1250 gminach w kraju.

Ponad jednej czwartej mieszkańców UE nie stać na wakacje. Polska ma się czym chwalić

Ponad jednej czwartej mieszkańców Unii Europejskiej, którzy ukończyli 16 lat, nie stać na tygodniowy urlop poza domem - wynika z najnowszych danych Eurostatu. Najgorzej ta sytuacja wygląda w Rumunii, najlepiej zaś w Luksemburgu. Polska, choć znalazła się w środku stawki, to jest jednym z krajów, w których w ciągu ostatnich pięciu lat doszło do największej poprawy.

Coraz droższa żywność, paliwa, mieszkania. "Największe zmartwienie"

Rosnące ceny żywności, mieszkań oraz paliw to największe zmartwienie Europejczyków - wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Jak podano, w maju 2019 roku w ujęciu rocznym żywność najbardziej podrożała w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce o ponad 5 procent, podczas gdy w całej Unii Europejskiej średnio o 2 procent. Na wysokich poziomach utrzymują się także ceny nieruchomości oraz surowców.

Duża sieć zamyka kolejne sklepy. Oto lista

Tesco jest na etapie finalizacji umów sprzedaży ośmiu dużych hipermarketów. Dodatkowo, podjęto decyzję o nieprzedłużaniu umów najmu dwóch supermarketów. Jak poinformowano w komunikacie, to element planu dotyczącego skoncentrowania działań w Polsce na formatach mniejszych sklepów, które notują lepsze wyniki.

Były szef Audi z zarzutami

Były szef Audi Rupert Stadler usłyszał zarzuty prokuratorskie w związku z jego udziałem w aferze związanej z silnikami Diesla. Poza nim oskarżone są jeszcze trzy osoby.

Tax Care złożył wniosek o upadłość

Prowadzący usługi księgowe Tax Care z grupy Idea Bank złożył 30 lipca do Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości - poinformował bank w komunikacie.

Ceny rosną szybciej od oczekiwań. "Wyraźne zaskoczenie"

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2019 roku wzrosły o 2,9 procent rok do roku - podał w środę Główny Urząd Statystyczny (GUS) w tak zwanym szybkim szacunku. "Inflacja po raz kolejny zaskakuje w górę" - ocenili ekonomiści ING Banku Śląskiego.

Rośnie napięcie związane z Iranem. Ropa w górę

Notowania ropy naftowej w USA zbliżają się już do 58,5 dolarów za baryłkę. Rośnie napięcie związane z Iranem, a amerykańskie zapasy ropy spadają już od siedmiu tygodni - te czynniki mają wpływ na wzrost cen surowca.

ZUS DRA - co to jest? Wszystko, co trzeba wiedzieć

Aby w odpowiedni sposób rozliczyć się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych nie wystarczą jedynie opłacone we właściwej wysokości składki. Konieczne jest również złożenie odpowiedniej deklaracji, zwanej ZUS DRA. Kto musi to zrobić? Kiedy mija ostateczny termin na przesłanie dokumentu? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Nowe zasady wyjazdu do sanatorium. NFZ wyjaśnia

O skierowanie na leczenie uzdrowiskowe można starać się najwcześniej rok po zakończeniu poprzedniego. Trzeba je dostarczyć do Narodowego Funduszu Zdrowia w ciągu 30 dni, inaczej straci ważność - poinformował w najnowszym komunikacie fundusz, wyjaśniając zmiany dotyczące wyjazdów do sanatoriów.

Podatnicy zyskają, miasta liczą straty

Wprowadzane przez rząd zmiany podatkowe uderzą w budżety miast – alarmują samorządowcy. Przedstawiciele lokalnych władz twierdzą, że wpłyną one na realizację inwestycji i jakość świadczonych usług.

Senacka komisja za zmianami w "500 plus dla niepełnosprawnych"

Świadczenie uzupełniające, czyli tak zwane 500 plus dla niepełnosprawnych, będzie przysługiwało osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji w wysokości nie wyższej niż 500 zł miesięcznie, przy czym łączna kwota tego świadczenia i świadczeń finansowanych ze środków publicznych nie może przekroczyć 1600 złotych – przewiduje poprawka, którą poparła komisja senacka. Wyłączona z limitu ma być renta rodzina, a nie jak wcześniej ustalił Sejm, także emerytura i renta z tytułu niezdolności do pracy.