Najnowsze

Najnowsze

Auta "bez kluczyków" na celowniku złodziei. Policja: wystarczy im kilka sekund

Kod kluczyka złodzieje mogą zeskanować nawet z odległości kilku metrów, a ukraść auto w kilka sekund - ostrzega zielonogórska policja, która otrzymała w minionych tygodniach kilka zgłoszeń o usiłowaniu kradzieży tak zwanych bezkluczykowych samochodów. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i odpowiednie zabezpieczenie kluczyków.

Szwed: mamy problem z długotrwale bezrobotnymi

Są regiony w kraju, w których bezrobocie jest śladowe, choć mamy też tereny, gdzie bezrobocie jest dwucyfrowe - zauważył wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, który był gościem TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Obecną sytuację na rynku pracy ocenił jako "dobrą", biorąc pod uwagę najniższą od 1990 roku stopę bezrobocia (5,2 proc. w sierpniu), choć - jak dodał - "mamy problem z osobami długotrwale bezrobotnymi, czyli z tymi, które są na bezrobociu powyżej 12 miesięcy".

Wiceminister cyfryzacji: trzeba zadbać o bezpieczeństwo sieci 5G

W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk, która była gościem TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Na początku tygodnia premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence podpisali "Wspólną Deklarację USA i Polski na temat 5G". Podkreślono w niej, że bezpieczna technologia mobilna piątej generacji będzie miała fundamentalne znaczenie dla narodowego bezpieczeństwa.

Minister: chciałbym, żeby pieniędzy znalazło się więcej

Chciałbym, żeby w niedalekiej przyszłości, w przyszłym roku, minister finansów miał olbrzymi problem, w związku z tym, że zabraknie pieniędzy w funduszu autobusowym. Chciałbym też, żeby tych pieniędzy znalazło się więcej - mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który był gościem TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak ocenił, program dofinansowania połączeń komunikacyjnych cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów.

Rząd za zmianami dla kierowców. Jest zielone światło

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, wprowadzający przepisy dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak - poinformowało w czwartek Ministerstwo Infrastruktury. Projekt trafi teraz pod obrady Sejmu.

Wiceminister: Centralny Port Komunikacyjny to rewolucja w podróżowaniu

Praktycznie każdy tydzień przynosi nowe wydarzenia związane z Centralnym Portem Komunikacyjnym - powiedział w TVN24 BiS Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu do spraw CPK. Jak wskazał, w zeszłym tygodniu spółka opublikowała 300-stronicowe opracowanie, zawierające wymagania, które powinien spełniać port. - Ten dokument jest teraz poddany konsultacjom - poinformował wiceminister, który był gościem w TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Wild podkreślił, że Centralny Port Komunikacyjny przyniesie "rewolucję w podróżowaniu".

Luka w VAT w Unii Europejskiej. Polska wśród prymusów

Ponad 137 miliardów euro - tyle wyniosła luka w podatku VAT w Unii Europejskiej w 2017 roku. Z danych opublikowanych przez Komisję Europejską wynika, że w porównaniu do 2016 roku zmniejszyła się ona o 8 miliardów euro. Jak dodano, wśród krajów, które radziły sobie najlepiej w UE w walce z luką, znalazły się Malta, Polska i Cypr.

Oto najpopularniejsze nazwiska w Polsce

Jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? Ile osób nosi takie samo nazwisko jak twoje? To pytania, na które odpowiedzi znajdziemy w rządowym portalu dane.gov.pl.

Największe firmy Europy Środkowo-Wschodniej. Polski gigant na czele

Pięć firm z Polski znalazło się w pierwszej dziesiątce rankingu największych firm Europy Środkowo-Wschodniej przygotowanego przez firmę Coface wspólnie z "Rzeczpospolitą". Pozycję lidera utrzymał Polski Koncern Naftowy Orlen, tuż za podium znalazła się zaś spółka Jeronimo Martins Polska.

Polacy zarejestrowali tysiące samochodów. Nowy ulubiony model

Ponad 54 tysiące nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony zarejestrowano w sierpniu. Oznacza to spadek o 12,4 procent w ujęciu rocznym - wynika z najnowszego raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Mimo głębokiego spadku to drugi po sierpniu ubiegłego roku najwyższy rezultat w historii dla analogicznego miesiąca.

Czy polskie firmy transportowe stracą na brexicie? Ekspert wyjaśnia

Czy firmy transportowe z Polski stracą na brexicie? Czy będzie problem z europaletami? Na te pytania w TVN24 BiS odpowiadał Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska. Jak wyjaśniał, za sprawą stawek celnych, wydłużenia czasu dostawy i konieczności budowy magazynów pośrednich eksport do Wielkiej Brytanii może być mniej opłacalny. - Nawet nie patrząc wyłącznie na kwestie czysto transportowe, to z punktu widzenia gospodarczego, producentów w Polsce i przewoźników, to może być katastrofa - mówił ekspert.

Kwieciński o środkach unijnych: nadal nie ma kluczowych decyzji

Jeżeli chodzi o nową perspektywę finansową, to nadal nie ma kluczowych decyzji. Kwestie finansowe nie zostały praktycznie ruszone. Myślę, że dopiero pod koniec roku zaczną się prawdziwe rozmowy - ocenił minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, gość TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Piotr Korycki: klient 4.0 wymyka się definicjom

Klient 4.0 wymyka się wszelkim definicjom, nie jest to podział na klienta młodego - starego, nie jest to klient technologiczny versus analogowy - podkreślił Piotr Korycki, prezes zarządu TVN Discovery Polska. - Widzowie, użytkownicy, klienci dzisiaj szukają tego czwartego wymiaru, trochę innego dla każdego z nich, ale tym wspólnym mianownikiem jest dodatkowa wartość - dodał. Jak wyjaśnił prezes zarządu TVN Discovery Polska, chodzi o "upewnienie się, że firma, w którą wierzę, że produkt, w który wierzę, dodaje coś więcej poza jakością. Jakieś dobro, które czyni, jakieś stanowisko wobec świata, wobec zmian społecznych czy zmian klimatycznych".

Minister o sieci 5G: jej wpływ na funkcjonowanie państw będzie bardzo duży

Sieć 5G będzie czymś w rodzaju sieci elektroenergetycznych, bez których nie będzie funkcjonowało państwo - stwierdził minister cyfryzacji Marek Zagórski, który był gościem TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. - Jej wpływ na funkcjonowanie państw, gospodarek, poszczególnych branż będzie bardzo duży - dodał, podkreślając jednocześnie, że celowe lub przypadkowe zakłócenia w funkcjonowaniu sieci 5G mogą być "bardzo groźne".

"Ważne zmiany w logowaniu". Duży bank wyjaśnia

Od 14 września klientów banku Santander czekają zmiany w logowaniu do bankowości internetowej oraz płatnościach kartą. Jest to efekt wejścia w życie unijnej dyrektywy PSD2, która ma zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z usług płatniczych oferowanych elektronicznie.

Państwowi giganci grają w zielone

Polska Grupa Energetyczna podpisała z Polskimi Kolejami Państwowymi w środę w Krynicy list intencyjny w sprawie budowy instalacji fotowoltaicznych na terenach kolejowych. Przy budowie źródeł fotowoltaicznych PGE będzie współpracowała również z innym kontrolowanym przez państwo koncernem - KGHM. Z kolei Tauron zakupił pięć farm wiatrowych o łącznej mocy 180 MW za 137 milionów euro.