Najnowsze

Najnowsze

Rzecznik KNF: nie doszło do żadnego nadużycia

- Podczas żadnego ze spotkań nie padły propozycje przyjęcia korzyści majątkowej i obietnicy jakiegoś specjalnego traktowania - powiedział w TVN24 Jacek Barszczewski, rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego. - Poruszamy się w ramach obowiązujących przepisów prawa i tutaj wszystkie stosowane przepisy zostały dochowane i nie doszło do żadnego nadużycia - dodał komentując doniesienia "Gazety Wyborczej".

Gigant stracił 40 miliardów dolarów. W kilka godzin

Akcje Apple spadły w poniedziałek o 5 procent, co wymazało z wartości rynkowej giganta aż 40 miliardów dolarów. Przecena nastąpiła po tym, jak dostawcy firmy z Cupertino ostrzegli o mniejszych zyskach. Spotęgowało to z kolei obawy dotyczące słabego popytu na iPhone'y.

"Współpraca między Rosją i Europą zmierza w wyjątkowo złym kierunku"

O zasadności odbudowania współpracy gospodarczej między Unią Europejską a Rosją przekonywał w poniedziałek szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto przebywający w Dubaju na Globalnym Forum Przyszłości Światowego Forum Ekonomicznego. - Współpraca gospodarcza i handlowa między Rosją i Europą na razie zmierza w wyjątkowo złym kierunku - ocenił.

Dodatkowy dzień wolny. Firmy i szpitale liczą koszty

Nawet 6,5 miliarda złotych może kosztować polską gospodarkę dodatkowy dzień wolny od pracy - wyliczają eksperci. Przekonują, że 12 listopada będzie miał negatywny wpływ na firmy i narazi obywateli na straty. Ucierpieć mogą też budżety szpitali.

Ceny ropy idą w górę. Po rekordowej serii spadków

Ropa w USA drożeje po wcześniejszej rekordowej - 10-dniowej - serii spadków cen. Arabia Saudyjska zapowiedziała, że w grudniu obniży sprzedaż swojej ropy. Na rynku rosną spekulacje, że OPEC i jego sojusznicy obniżą dostawy ropy w 2019 roku - podają maklerzy.

Media: Monako zaczęło badać inwestycje biznesu z Rosji

Skandal korupcyjny w Monako, gdzie zatrzymany został rosyjski miliarder Dmitrij Rybołowlew, zapoczątkował sprawdzanie inwestycji biznesu rosyjskiego i legalności działań biznesmenów z Rosji na Lazurowym Wybrzeżu - pisze w poniedziałek niezależna "Nowaja Gazieta".

Ceny rosną w zastraszającym tempie. Rząd jest bezradny

Z inflacją, która osiągnie w ciągu 12 miesięcy tego roku milion procent, Wenezuela wielokrotnie przekroczy wszystkie rekordy Ameryki Łacińskiej w tej dziedzinie. Rządowi nie udaje się zatrzymać błyskawicznej utraty wartości przez jej pieniądz, boliwara.

Wycieczka dla miłośników Czarnego Lądu. Ile kosztuje podróż do Botswany?

Botswana to piękny, ale wciąż nie odkryty przez turystów kraj. Za bilety lotnicze w dwie strony z Warszawy do Gaborone, z dwoma przesiadkami, trzeba zapłacić ponad 3 tysiące złotych. Nocleg w stolicy znajdziemy już od 88 złotych. Z kolei trzynastodniowa wycieczka do Botswany i RPA to koszt rzędu 10 tysięcy złotych. O szczegółach, w programie "Pokaż nam świat" opowiadał Jakub Porada.

Idealne miejsce na konne przejażdżki. "Wiele osób o tym marzy"

Delta Okawango w Botswanie to idealne miejsce na konne przejażdżki. - Marzeniem wielu osób jest to, żeby pojechać do Botswany na safari konne. Te wyjazdy nie są szczególnie tanie. Natomiast jeżeli ktoś ma marzenie, może spełnić je tam w całości - mówił w programie "Pokaż nam świat" podróżnik, organizator wypraw Janusz Gałka.

"Polska góra" w Karakorum​. Tajemnice lodowych wojowników

K2 to góra, która się przewijała przez historię polskiego himalaizmu od końca XIX wieku, kiedy dotarł tam Bronisław Grąbczewski - powiedział Piotr Trybalski, autor książki "Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych wojowników". Jak wskazywał motywacje do uprawiania wspinaczki wysokogórskiej są różne. - Dla jednych góry to arena sportowa, dla innych jest to miejsce, które jest piękne - mówił. - Nie bez kozery wiele miejsc w górach nazywa się sanktuarium - dodał gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Niepokój w ojczyźnie frytek. "Europa będzie ich bronić"

Belgia, kraj, którego dobrem narodowym są frytki, obawia się ceł, których nałożenie na ten mrożony produkt zapowiedziała Kolumbia. Belgijskie władze chcą, żeby Unia Europejska podjęła w tej kwestii kroki prawne w ramach Światowej Organizacji Handlu.