Najnowsze

Najnowsze

Wracamy do gry

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Na rynkach zwyczajowo przyjęło się, że lipiec i sierpień jako miesiące wakacyjne należą do tych najnudniejszych. Spora część inwestorów bierze wolne, płynność spada, więc reszta rynku też najczęściej przyjmuje strategię wait&see. Brak głębi powoduje, że do wielu sygnałów, zarówno technicznych, jak i fundamentalnych podchodzi się z należytym dystansem. Potem przychodzi wrzesień i na parkiet wchodzą niedźwiedzie z bykami, a giełdowy taniec zaczyna się na nowo.

Najlepszy polski hokeista o tym, co motywowało go w trudnych chwilach

Najlepszy zawodnik w historii polskiego hokeja Mariusz Czerkawski był gościem programu "Ostatnie piętro". Na antenie TVN24BiS opowiedział o starcie swojej międzynarodowej kariery w Szwecji i grze za oceanem. Sportowiec zdradził też, co motywowało go w trudnych chwilach. - Myśl o tym, że chcesz być lepszy. Myśl o tym, że takiej szansy możesz już więcej nie dostać i musisz ją wykorzystać najlepiej i to, żeby nie tylko być dobrym, czy najlepszym na swoim podwórku, tylko chcesz wejść szerzej, chcesz zaistnieć na rynku europejskim - mówił.

"Pierwsza podwyżka pensji minimalnej osiągalna, druga nie wiadomo." Ekspert o obietnicach wyborczych

Wprowadzenie płacy minimalnej na poziomie 3 tysięcy złotych w 2021 roku jest osiągalne, ale osiągnięcie w 2023 roku poziomu 4 tysięcy złotych zależy od koniunktury - ocenił w rozmowie z Polską Agencją Prasową dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak. Według eksperta podnoszeniu płacy minimalnej powinien towarzyszyć pakiet zmian zmniejszający obciążenia dla przedsiębiorców.

Nie ma chętnych na ukończenie części A1

Ani jedna firma nie zgłosiła się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, by ukończyć prace na obwodnicy Częstochowy w ciągu autostrady A1. GDDKiA nie poddaje się jednak i zapowiada kolejny przetarg, z tym samym terminem wykonania prac.

Oman na sportowo. "Wymarzone miejsce, ale dla zaawansowanych piechurów"

Jeszcze parę lat temu wydawało się, że wyprawa do Omanu jest prawdziwym wyzwaniem. Dzisiaj ten kraj jest dużo bardziej dostępny dla turystów. Jak jednak spędzić czas w Omanie? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła w programie "Pokaż nam świat" alpinistka i pracownica naukowa Sorbonne University Abu Dhabi Magdalena Nowak. - Jest to miejsce wymarzone do wszelkiego rodzaju sportów na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o szlaki, o wycieczki piesze - wymarzone miejsce, ale dla zaawansowanych piechurów. Na pewno nie dla nowicjuszy. Szlaki nie są takie jak w Europie, nie są tak dobrze oznaczone - opowiadała. - W Omanie, jeżeli chodzi o wspinanie, jest absolutnie wszystko - stwierdziła.

Przez Słowenię na rowerze. "Każdy znajdzie coś dla siebie"

Słowenia nie znajduje się daleko od Polski, a wciąż wydaje się być nieodkryta. Zapaleni rowerzyści i podróżnicy Katarzyna Jadaluk i Jakub Rybicki postanowili zwiedzić na dwóch kółkach ten piękny kraj. - Słowenia jest tak dostępna i różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy na południu plaże, później mamy region winnic, mamy też góry - opowiadała podróżująca graficzka, autorka bloga dobrapodroz.pl Katarzyna Jadaluk. - Piękno Słowenii polega na tym, że gdzie się nie obrócisz, tak naprawdę masz fajne miejsce do zobaczenia - mówił z kolei fotograf, dziennikarz, autor bloga Jakubrybicki.pl Jakub Rybicki.

Jak segregować, żeby płacić mniej? Wyjaśniamy

Stawka za śmieci niesegregowane może być od dwóch do czerech razy wyższa niż za segregowane. Takie przepisy wprowadza znowelizowana tak zwana ustawa śmieciowa. Jak się ustrzec przez wyższymi opłatami? Przypominamy.

Komisja do spraw VAT przyjęła raport końcowy. Opozycja: stworzony na polityczne zamówienie

Postawienie przed Trybunałem Stanu byłych premierów Donalda Tuska i Ewy Kopacz oraz byłych ministrów finansów Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka - to główny postulat płynący z przyjętego w piątek raportu sejmowej komisji śledczej do spraw VAT. Zdaniem przewodniczącego Marcina Horały prace komisji zakończyły się "dużym sukcesem". Z kolei opozycja oceniła raport jako stworzony na "zamówienie polityczne".

Auta "bez kluczyków" na celowniku złodziei. Policja: wystarczy im kilka sekund

Kod kluczyka złodzieje mogą zeskanować nawet z odległości kilku metrów, a ukraść auto w kilka sekund - ostrzega zielonogórska policja, która otrzymała w minionych tygodniach kilka zgłoszeń o usiłowaniu kradzieży tak zwanych bezkluczykowych samochodów. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i odpowiednie zabezpieczenie kluczyków.

Szwed: mamy problem z długotrwale bezrobotnymi

Są regiony w kraju, w których bezrobocie jest śladowe, choć mamy też tereny, gdzie bezrobocie jest dwucyfrowe - zauważył wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, który był gościem TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Obecną sytuację na rynku pracy ocenił jako "dobrą", biorąc pod uwagę najniższą od 1990 roku stopę bezrobocia (5,2 proc. w sierpniu), choć - jak dodał - "mamy problem z osobami długotrwale bezrobotnymi, czyli z tymi, które są na bezrobociu powyżej 12 miesięcy".

Wiceminister cyfryzacji: trzeba zadbać o bezpieczeństwo sieci 5G

W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk, która była gościem TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Na początku tygodnia premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence podpisali "Wspólną Deklarację USA i Polski na temat 5G". Podkreślono w niej, że bezpieczna technologia mobilna piątej generacji będzie miała fundamentalne znaczenie dla narodowego bezpieczeństwa.

Minister: chciałbym, żeby pieniędzy znalazło się więcej

Chciałbym, żeby w niedalekiej przyszłości, w przyszłym roku, minister finansów miał olbrzymi problem, w związku z tym, że zabraknie pieniędzy w funduszu autobusowym. Chciałbym też, żeby tych pieniędzy znalazło się więcej - mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który był gościem TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak ocenił, program dofinansowania połączeń komunikacyjnych cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów.

Rząd za zmianami dla kierowców. Jest zielone światło

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, wprowadzający przepisy dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak - poinformowało w czwartek Ministerstwo Infrastruktury. Projekt trafi teraz pod obrady Sejmu.

Wiceminister: Centralny Port Komunikacyjny to rewolucja w podróżowaniu

Praktycznie każdy tydzień przynosi nowe wydarzenia związane z Centralnym Portem Komunikacyjnym - powiedział w TVN24 BiS Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu do spraw CPK. Jak wskazał, w zeszłym tygodniu spółka opublikowała 300-stronicowe opracowanie, zawierające wymagania, które powinien spełniać port. - Ten dokument jest teraz poddany konsultacjom - poinformował wiceminister, który był gościem w TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Wild podkreślił, że Centralny Port Komunikacyjny przyniesie "rewolucję w podróżowaniu".

Luka w VAT w Unii Europejskiej. Polska wśród prymusów

Ponad 137 miliardów euro - tyle wyniosła luka w podatku VAT w Unii Europejskiej w 2017 roku. Z danych opublikowanych przez Komisję Europejską wynika, że w porównaniu do 2016 roku zmniejszyła się ona o 8 miliardów euro. Jak dodano, wśród krajów, które radziły sobie najlepiej w UE w walce z luką, znalazły się Malta, Polska i Cypr.