Najnowsze

Najnowsze

Sery, szampan i kosmetyki na celowniku. Odwet Białego Domu

Administracja prezydenta Donalda Trumpa chce wprowadzić odwetowe cła na francuskie towary w związku z podatkiem od obrotów dużych firm internetowych - zapowiedział w poniedziałek specjalny przedstawiciel USA do spraw handlu Robert Lighthizer.

Człowiek Morawieckiego w rządzie. "Przyjechał w roli bankstera"

Tadeusz Kościński to zaufany człowiek premiera Mateusza Morawieckiego. Urodził się w Anglii, jest liberałem, który całe życie przepracował w bankach. "Bankster" - jak sam o sobie mówi. Dlaczego to właśnie on stanął na czele jednego z najważniejszych ministerstw? Materiał Arkadiusza Wierzuka w magazynie "Czarno na białym" TVN24.

Wyboista droga do Czystego Powietrza. "Bardzo bym chciał, żeby ten program był uproszczony"

Cztery miliony kopciuchów mają zniknąć z polskich domów do końca 2029 roku. Zakłada to rządowy program Czyste Powietrze. By jednak tak się stało, potrzebne są zmiany, o co apelują eksperci. To wyzwanie, z którym zmierzy się szef nowego Ministerstwa Klimatu, Michał Kurtyka. - Bardzo bym chciał, żeby ten program był uproszczony - mówi. Materiał z programu "Czarno na Białym" w TVN24.

"Nie będzie żadnej specustawy, nie będzie kolejnych rekompensat"

To już ostatnie tygodnie z ustawą zamrażającą ceny prądu. Nadal nie wiadomo jednak, co dalej. Rząd ma coraz mniej czasu na rozwiązanie tej kwestii. W poniedziałek głos w tej sprawie zabrała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która wskazała, że jeżeli w przyszłym roku będzie podwyżka cen energii elektrycznej, to nie będzie ona drastyczna.

Trump o "kolosalnej dewaluacji walut" i cłach. Reakcja na rynkach, korzysta złoty

Prezydent USA Donald Trump napisał w poniedziałek na Twitterze, że Argentyna i Brazylia dopuszczają się "kolosalnej dewaluacji swoich walut". Zapowiedział, że w związku z tym "nałoży natychmiast" cła na stal i aluminium importowane z tych krajów. Jak zwraca uwagę agencja Bloomberga, po tej deklaracji obserwowane są spadki na Wall Street i osłabianie się dolara.

Zmiany w opłatach na autostradzie

Od 1 stycznia 2020 roku odcinek autostrady A4 Katowice-Kraków będzie tańszy dla kierowców korzystających z automatycznych metod poboru opłat - zapowiedziała w poniedziałek zarządzająca drogą spółka Stalexport Autostrada Małopolska.

Dożywocie dla byłego szefa chińskiego urzędu energetycznego

Były dyrektor chińskiego Państwowego Urzędu Energetycznego Nur Bekri został skazany na dożywocie za przyjmowanie łapówek – podały w poniedziałek miejscowe media. Bekri był jednym z najwyższej postawionych Ujgurów w administracji ChRL i partii komunistycznej.

Bez znaczącej poprawy w polskim przemyśle

Obrazujący kondycję sektora przemysłowego wskaźnik PMI dla Polski w listopadzie wzrósł do poziomu 46,7 punktów wobec 45,6 punktów w październiku - podała firma Markit. Wskaźnik był nieco lepszy od prognozy, która wynosiła 46,6 pkt.

Ciężarówki z poduszką na autostradach w Polsce. Względy bezpieczeństwa

Koszenie trawy, sprzątanie czy naprawa uszkodzonej nawierzchni, a to wszystko przy pędzących obok z dużą prędkością samochodach. Tak wygląda codzienność pracowników służby utrzymania autostrad. Żeby zwiększyć bezpieczeństwo zarówno ich jak i kierowców podczas prac pojawiają się ciężarówki z poduszką energochłonną. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Czynny żal, czyli dobrowolne przyznanie się do winy. Czym jest?

Czynny żal, czyli dobrowolne przyznanie się do winy wysłane do urzędu może być alternatywą dla osób, które z różnych powodów nie dopełniły swoich urzędowych obowiązków, czy nawet popełniły przestępstwo skarbowe. Warunek jest jeden - czynny żal musi zostać wyrażony zanim zostanie wszczęte postępowanie i postawione zostaną zarzuty.

"Polacy, jak mają wroga, to się lepiej spisują"

Gościem programu "Ostatnie piętro" w TVN24 BiS był Krzysztof Wielicki, polski wspinacz, himalaista, piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. W rozmowie z Michałem Sznajderem mówił między innymi o swojej pasji do wspinaczki oraz początkach polskiego alpinizmu.

Piękne widoki to znak rozpoznawczy tego regionu. "Jeżdżę tam na polowania fotograficzne"

San Gimignano zwane średniowiecznym Manhattanem, droga Gladiatora, czyli miejsce, w którym kręcone były sceny do filmu Ridley'a Scotta oraz Gelateria della Pizza z najsłynniejszymi lodami we Włoszech. O Toskanii zatopionej w niezwykłej scenerii wschodzącego i zachodzącego słońca w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS opowiadał fotograf Paweł Uchorczak. - Zakochałem się w Toskanii i staram się co roku ją odwiedzać - mówił fotograf. - Toskania słynie z polowań i ja też jeżdżę tam na polowania, ale bezkrwawe, czyli te fotograficzne, bo jestem jak myśliwy, który czeka na odpowiedni moment aż słońce wyjdzie powyżej horyzontu - opowiadał Paweł Uchorczak.

IKE, IKZE, PPE i PPK - wszystkie elementy trzeciego filaru

W Polsce mamy trzy filary emerytalne. Pierwsze dwa to ZUS i - jeszcze przez parę miesięcy - OFE, w III filarze mamy natomiast IKE, IKZE, PPE i PPK. Co to jest? Jak działa? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat oszczędzania na emeryturę.

Kary za publiczne żucie gumy. Najdroższe miasto świata bez tajemnic

Singapur to jeden z najlepiej rozwiniętych krajów w Azji. O kosmicznej architekturze: Cloud Forest i Flower Dome, ArtScience Museum oraz stadionie na wodzie w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS opowiadał Kamil Pakosz. Podróżnik zwracał uwagę, że "Singapur to miasto-państwo bardzo porządne i dbające o porządek i ład publiczny". - Całkiem niedawno, bo w 1992 roku wprowadzono zakaz publicznego żucia gum. Grozi to bardzo surowymi karami łącznie z karami cielesnymi - wskazał. Planując podróż do Singapuru trzeba się jednak przygotować na spory wydatek. - Singapur od pięciu lat jest najdroższym miastem świata i to faktycznie można tam odczuć - podkreślił Pakosz.

Prezydent i premier świętowali z górnikami. "Wydobycie węgla to służba dla Polski"

Wydobycie węgla to wielkie zadanie i służba, którą państwo realizujecie dla Polski, zapewniając bezpieczeństwo energetyczne - mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda do górników w Bogatyni z okazji święta Barbórki. Z kolei premier Mateusz Morawiecki, który uczestniczył w akademii barbórkowej w Katowicach podkreślał, że dzięki górnictwu mamy jedne z najniższych cen energii w Europie.