Najnowsze

Najnowsze

Drób, meble, a wkrótce aplikacje. Turcja otwiera się na Polskę

Duży, chłonny i szybko rozwijający się turecki rynek to dobre miejsce do inwestowania - uważają przedsiębiorcy, z którymi rozmawiała PAP. Ich zdaniem mogą tam działać m.in. polskie firmy z branży budowlanej, spożywczej, meblowej, softwarowej czy start-upy IT.

"Świat", 16.06

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przedstawił w piątek plan pokojowy dotyczący uregulowania sytuacji na wschodzie kraju, gdzie w obwodach donieckim i ługańskim od miesięcy trwają walki sił rządowych z prorosyjskimi separatystami. M. in. o tym w programie "Świat" rozmawiali z gośćmi Bartosz Węglarczyk i Magdalena Ogórek.

TBS-y wrócą? Ministerstwo widzi szansę

Resort infrastruktury i rozwoju planuje reaktywację programu wsparcia społecznego budownictwa czynszowego. W Polsce brakuje ok. 100 tys. lokali na wynajem o umiarkowanych czynszach. Program mógłby zacząć działać już w 2015 r.

E-papierosy też szkodzą. Ale 10-krotnie mniej

Używanie papierosów elektronicznych w zamkniętych pomieszczeniach wystawia na działanie nikotyny inne osoby przebywające w tym pomieszczeniu, ale w dawkach 10-krotnie mniejszych, niż w przypadku tradycyjnych papierosów.

Weekend w TVN24 Biznes i Świat: afery podsłuchowe i tanie wakacje

W weekend w TVN24 Biznes i Świat przedstawiliśmy afery podsłuchowe, które wstrząsnęły światem polityki. Śledziliśmy też rozwój wydarzeń na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Podpowiedzieliśmy, gdzie tanio jechać na wakacje i jak chronić nasz komputer przed wyciekiem danych.

Bilans: mocny spadek złotego, pracodawcy chcą zmian w prawie pracy

Niestabilna sytuacja polityczna przekłada się na niski kurs złotego. Łotwa jak Polska z ratingiem od agencji Fitch na pozimie A-. Moskwa zaskarży na forum Światowej Organizacji Handlu sankcje nałożone na Rosję przez USA. Przegląd najważniejszych wydarzeń dnia prezentuje Robert Stanilewicz.

"Biznes dla ludzi", 20.06

Co zrobić, gdy na wakacjach gubimy kartę płatniczą, plan urlopowy a plany wakacyjne, sprzedaż fałszywej rzeczy i VAT na lody - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

Resort rolnictwa rozpoczął konsultacje ws. dopłat bezpośrednich

Ministerstwo rolnictwa rozpoczyna konsultacje na temat kształtu unijnych dopłat bezpośrednich, które będą obowiązywały od 2015 r. - poinformował resort. Chodzi o stworzenia takiego systemu dopłat, który dawałby dodatkowe korzyści gospodarstwom średnim. Konsultacje społeczne potrwają do 11 lipca br.

Sześć krajów obniżyło deficyt. Polska nie

Ministrowie finansów krajów UE zamknęli procedury nadmiernego deficytu wobec Belgii, Czech, Danii, Holandii, Austrii i Słowacji potwierdzając, że kraje te obniżyły swoje deficyty poniżej 3 proc. PKB. Poparto też przyjęcie Litwy do euro od 1 stycznia 2015 r.

Ograniczenia dla emigrantów? Szwajcaria łagodzi politykę

Szwajcaria planuje nałożyć mniej ograniczeń dla pracowników z Unii Europejskiej - poinformował w piątek rząd. Ma to na celu złagodzenie ostrego dyplomatycznego sprzeciwu, który został wywołany przez nowe przepisów dotyczące ograniczenia emigracji.

Jak chronić informacje przed wyciekiem?

Zmielony dysk twardy, czy kartka papieru zmielona na 12 tys. elementów? Wspólnie z Marcinem Sobańcem ekspertem HSM, omawiamy skuteczne metody ochrony poufnych informacji, gdy te, nie są już nam potrzebne, a nie chcemy by wpadły w niepowołane ręce.

Lato z tanimi połączeniami. Od lipca spada opłata za roaming

Od pierwszego lipca stawka roamingu na terenie UE spadnie do 97 groszy za minute rozmowy i 25 groszy za minutę odebranej rozmowy. Do połowy grudnia zostaną też obniżone stawki za SMS-y i transfer danych. Opłaty za roaming zostaną zniesione całkowicie na terenie UE od 15 grudnia tego roku. - Opłaty za roaming nie były nigdy uzasadnione, ani technologicznie, ani biznesowo - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Tomasz Kulisiewicz, ekspert rynku telekomunikacyjnego.

Amerykanie rozszerzają listę osób z sankcjami. Kolejnych siedem nazwisk

Stany Zjednoczone dodały do swojej listy sankcji siedmiu Rosjan i Ukraińców - poinformował w piątek Departament Skarbu USA. Nowe osoby na liście to głównie prorosyjscy separatyści działający na wschodzie Ukrainy. Sankcje zostały nałożone na wiosnę na szereg osób związanych z biznesem i tych z kręgu współpracowników prezydenta Rosji Władimira Putina.

"Milion w portfelu", 20.06

Gościem "Miliona w portfelu" był Paweł Cymcyk z ING TFI, którego portfel w dwa miesiące zyskał prawie 5 proc. Sprawdzamy, jak wygląda strategia analityka i czemu zawdzięcza sukces.

Ciech zwalnia. Po przejęciu przez Kulczyka

Ciech rozpoczął procedurę zwolnień grupowych w spółce zależnej Organika-Sarzyna, produkującej środki ochrony roślin. Do końca listopada tego roku planowane jest zwolnienie do 90 pracowników. Od początku czerwca KI Chemistry z grupy Kulczyk Investments kupił 26.952.052 akcji Ciechu, co daje ok. 51,14 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Warszawska giełda powołała Instytut Analiz i Ratingu

Warszawska giełda powołała w piątek Instytut Analiz i Ratingu (IAiR), którego zadaniem będzie poprawa bezpieczeństwa krajowego rynku nieskarbowych papierów dłużnych, m.in. w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw - poinformowała GPW w komunikacie.

Złoty spada. Najsłabszy od dwóch tygodni

Złoty najsłabszy od dwóch tygodni. Dołek naszej waluty widać nie tylko na rodzimym rynku, ale też na tle rynków wschodzących. Około godz. 16.00 za euro trzeba już było zapłacić 4,16 zł, za dolara prawie 3,07 zł. Zdaniem analityków rynek reaguje w ten sposób na tzw. aferę podsłuchową. - Kluczowe słowo, które padło z ust premier: nie wykluczam przedterminowych wyborów, wszystko nam wyjaśnia - uważa Przemysław Kwiecień z X-Trade Brokers.

Bruksela wesprze przedsiębiorczość na Podlasiu. Da 16 mln euro

16 mln euro z UE na wsparcie przedsiębiorczości, w tym osób zakładających własną firmę ma być przeznaczone w Podlaskiem w nowym Regionalnym Programie Operacyjnym (RPO) na lata 2014-2020. Kolejnych 14 mln euro wesprze zatrudnienie w gminach z siecią Natura 2000.

Produkty z Krymu wjadą do Unii. Tylko z certyfikatem władz Ukrainy

Ponieważ Unia Europejska nie uznaje aneksji Krymu przez Rosję, na terytorium UE będą wpuszczane tylko te produkty z Krymu, które otrzymają certyfikaty od władz Ukrainy - poinformował wysoki rangą unijny urzędnik. Akceptowane mają być też tylko paszporty wydane przez Kijów.