Najnowsze

Najnowsze

Nauczyciele, urzędnicy, strażacy. Brytyjczycy strajkują

Ok. miliona osób, głównie pracowników brytyjskiego sektora publicznego, bierze udział w czwartek w 24 godzinnym, ogólnokrajowym strajku płacowym. Protestują nauczyciele, pracownicy administracji, służby zdrowia i straży pożarnej.

Google chce poprawić wizerunek? Wyłoży 100 mln dolarów na start-upy

Firma poinformowała o uruchomieniu w Europie funduszu z budżetem 100 mln dolarów, aby inwestować w obiecujące europejskie start-upy. - Fundusz będzie wpierał najlepsze pomysły z najlepszych firm technologicznych w Europie. Wierzymy, że mają one ogromny potencjał - napisał Bill Maris, który nadzoruje projekt.

Bilans: dramatycznie niskie emerytury, Polacy zadłużeni na ponad 40 mld złotych

Prezes ZUS podkreśla: emerytury będą na pewno niższe, bo taki był cel reformy emerytalnej w 1999 roku. Na koniec czerwca Polacy byli zadłużeni łącznie na 40,89 mld złotych. Minister skarbu chce sprawdzenia przez KNF, czy przy nabyciu akcji Grupy Azoty, miały miejsce nieprawidłowości. Przegląd najważniejszych wydarzeń dnia prezentuje Robert Stanilewicz.

Najdroższe miasta świata. Londyn, Oslo, Nowy Jork

Wakacje to czas podróży, ale nie tylko na łono natury. Dziennikarze TVN24 Biznes i Świat prezentują listę najdroższych miast na świecie. Odwiedzający je muszą liczyć się z tym, że ich portfela może zniknąć spora suma.

"Biznes dla Ludzi", 10.07

Jak przenieść własność majątku? Czy można ukryć się przed zwolnieniem? Co zrobić, gdy biuro podróży nie wywiązało się z umowy? Kiedy trzeba zamontować kasę fiskalną? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat

Zmiany w MdM. Większe wsparcie dla rodzin wielodzietnych

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przygotowuje nowelizacje ustawy w ramach rządowego programu "Mieszkanie dla Młodych". Zmiany mają dotyczyć rodzin z co najmniej dwójką dzieci. Jak dowiedział się reporter TVN24 Biznes i Świat Dominik Cierpioł będą one mogły liczyć na wsparcie w wysokości 20 proc. wartości mieszkania. W przypadku trójki lub większej liczby dzieci wsparcie wyniosłoby na starcie 25 proc.

Nie płacimy bieżących opłat. Polacy zadłużeni na ponad 40 mld złotych

Polacy na koniec czerwca byli zadłużeni na ponad 40 mld złotych. - Najbardziej zadłużone są osoby w województwie Mazowieckim i Śląskim. Są to najczęściej takie zadłużenia jak brak opłaty za telefon, brak opłaty za czynsz - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat, wiceprezes Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor Mariusz Hildebrand.

"Milion w portfelu", 10.07

Gościem "Miliona w portfelu" był Adam Zaremba główny ekonomista Saturn TFI, którego portfel wzrósł o 3,8 proc. Jakie intrumenty w portfelu miały wpływ na obecny wynik?

Wakacje w Izraelu? Niemieckie biuro podróży anuluje

Ze względu na eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie firma TUI Niemcy anuluje wszystkie wycieczki do Izraela aż do końca lipca - poinformował w czwartek w oficjalnym komunikacie niemiecki oddział międzynarodowej agencji turystycznej.

GUS: eksporterzy odrabiają straty i wreszcie są na plusie

Od stycznia do maja polscy eksporterzy sprzedali za granicą o 8,3 proc. towarów więcej niż rok temu, w tym samy czasie. Natomiast import urósł o 6,1 proc. i tym samym bilans handlowy jest na plusie. Głównym rynkiem zbytu dla krajowych przedsiębiorców nadal są kraje Unii Europejskiej.

Bruksela pozywa Polskę. Za każdy dzień niemal 100 tys. euro kary

Dwa lata poślizgu we wdrażaniu unijnej dyrektywy może kosztować polskich podatników 96,72 tys. euro za każdy dzień uchybienia. Komisja Europejska poinformowała dziś, że pozywa Polskę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Chodzi o przepisy mające ograniczyć zużycie energii w budynkach.

Nowe emerytury dużo niższe od starych? "To był jeden z celów reformy"

Wysokość emerytur będzie zależała od tego, ile zapłacimy składek - podkreślił w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Zbigniew Derdziuk. Skomentował w ten sposób wyliczenia, że emerytury z nowego systemu będą nawet o 1,2 tys. zł niższe od tych sprzed reformy z 1999 roku. - Emerytury muszą być niższe, bo to był jeden z celów reformy - komentuje z kolei była prezes ZUS Aleksandra Wiktorow.