Najnowsze

Najnowsze

Dziś w TVN24 Biznes i Świat: kalifat w Iraku, koniec rozejmu na Ukrainie i tańszy roaming

W poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat będziemy śledzić rozwój sytuację w Iraku. W niedzielę dżihadystyczne Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL), ogłosiło utworzenie kalifatu, reżimu polityczno-religijnego. Będziemy też na Ukrainie, gdzie wciąż dochodzi do walk między wojskami ukraińskimi i prorosyjskimi separatystami. Opowiemy również o wakacyjnych kierunkach Polaków oraz tańszym roamingu w Unii Europejskiej.

Prywatne leczenie? "Nie, dziękuję"

W ub. roku Polacy bezpośrednio z budżetów domowych wydali na leczenie 24,7 mld zł, wynika z wyliczeń "Dziennika Gazety Prawnej", opartych na danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Gafa dziennikarza. Stwierdził na wizji, że szef Apple jest gejem

"Myślę, że Tim Cook jest dość otwarty, że jest gejem i stoi na czele Apple, czyż nie?" - tym pytaniem dziennikarz CNBC niechcący "wyautował" Tima Cooka. W studiu zapadła niezręczna cisza. "Nie chcę odpowiadać, kto może być gejem lub nie" - odparł jego rozmówca. Prezes Apple'a nie skomentował tych informacji. Do tej pory nigdy nie mówił publicznie o swojej orientacji seksualnej.

Gowin chce komisji śledczej ws. polskiej chemii

- Jeżeli nie w tej kadencji, to na pewno w przyszłej musi powstać komisja śledcza, która zbada to, co się dzieje w polskim przemyśle chemicznym, włącznie z okolicznościami dymisji Mikołaja Budzanowskiego - mówił w „Kawie na Ławę” w TVN24 Jarosław Gowin z Polski Razem.

Kto najchętniej kupuje polską ziemię? Nie tylko Niemcy

Najwięcej ziemi w Polsce kupują Holendrzy, Francuzi i Niemcy. Większość spośród wydanych przez MSW w 2013 r. zezwoleń dotyczyła nabycia gruntów rolnych i leśnych o łącznej powierzchni 697 hektarów, głównie na zachodzie kraju. W 2012 r. było to ponad 1000 ha.

Amerykanie wygrali mundial. Na giełdzie

Amerykanie nie należą może do największych faworytów piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii, ale to właśnie ich rynek akcji jest bezkonkurencyjny wśród uczestników mundialu. CNN sprawdził jak radzą sobie giełdy krajów, którym udało się przebrnąć przez fazę grupową brazylijskiego turnieju.

Dystrybutorzy węgla pod lupą UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza dystrybutorów węgla, interesuje go zwłaszcza kształtowanie się cen na rynku. Urząd czeka na informacje od około 100 firm z tej branży - poinformowała rzeczniczka prasowa UOKiK Małgorzata Cieloch.

MF chce wprowadzić odwrócony VAT przy sprzedaży komórek

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzenie tzw. odwróconego VAT-u przy sprzedaży telefonów komórkowych. Resort proponuje też rozszerzenie tzw. solidarnej odpowiedzialności za nieuregulowany VAT w przypadku handlu m.in. laptopami, czy tabletami.

Argentyna płaci, sąd każe zwrócić. "Sędzia nadużył swojej pozycji"

Argentyna nadal nie może wybrnąć z kłopotów z wierzycielami. Amerykański sąd uznał właśnie, że suwerenna decyzja Buenos Aires w sprawie spłaty długu wbrew nakazowi sądowemu to "działanie wybuchowe" i nakazał zwrócić pieniądze na konto rządu. Argentyna zdeponowała w czwartek w bankach kolejną transzę płatności z tytułu objętych restrukturyzacją obligacji państwowych.

Zombie, naziści i rycerze. Nie tylko "Wiedźmin" podbija światowe rynki

"Siekanki", w których pokonujemy hordy zombie i demonów i "strzelanki", w których wcielamy się w postać żołnierza - to tylko niektóre polskie gry komputerowe, które z powodzeniem szturmują zagraniczne rynki. Jest o co walczyć, bo światowy rynek gier wart jest wart blisko 100 mld dol. A w kolejce do tego "tortu" czekają następne produkcje znad Wisły.

BNP Paribas zapłaci Amerykanom 8,9 mld dolarów. Jest ugoda

Francuski bank BNP Paribas zgodził się zapłacić 8,9 mld dolarów kary za złamanie sankcji nałożonych przez USA na Iran i Sudan - podały władze USA. Jak donoszą amerykański media, bank miał także przyznać się do winy. Pierwotnie mowa była o nawet 16 mld dolarach kary.

"Świat", 27.06

Przywódcy państw UE nominowali w piątek na szczycie w Brukseli byłego premiera Luksemburga Jean-Claude'a Junckera na nowego szefa Komisji Europejskiej. Przeciwny tej kandydaturze brytyjski premier David Cameron ocenił, że ta decyzja to "poważny błąd". M.in. o tym w programie "Świat" rozmawiali Bartosz Węglarczyk i Magdalena Ogórek.