Najnowsze

Najnowsze

Podniebny luksus. 16 tys. dolarów za godzinę lotu

Jeden rząd siedzeń, start z dowolnego lotniska, a w menu panierowane krewetki i szlachetne wina - to wszystko znajduje się w ofercie linii lotniczych American Airlines. Za luksusowy lot trzeba jednak słono zapłacić.

"FAZ": Komorowski dał impuls do dyskusji o euro w Polsce

W korespondencji z Polski o powołaniu nowego rządu niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zwrócił szczególną uwagę na wypowiedź prezydenta Bronisława Komorowskiego na temat euro, uznając jego słowa za nowy impuls w dyskusji o wspólnej walucie.

"Świat", 22.09

W programie "Świat" pytaliśmy Andrzeja Olechowskiego, współtwórcę Platformy Obywatelskiej i ekonomistę o to, jakie wyzwania, nie tylko na krajowym podwórku, stoją przed nowym polskim rządem.

Polskie górnictwo zagrożone upadkiem. Plan naprawczy to ratunek, czy przedłużanie agonii?

Branża wydobywcza znajduje się na skraju bankructwa, a dziesiątki tysięcy ludzi boją się utraty pracy. Polskie górnictwo zagrożone jest upadkiem, a plany ratunku dla kopalń wydają się być bardzo mgliste. Największa firma wydobywcza w Europie – Kompania Węglowa – ma 13 miliardów złotych długu. Nie brak głosów, że plan naprawczy to bardziej przedłużanie agonii niż realny ratunek. Kondycję branży sprawdzał reporter "Faktów" TVN.

"Epicentrum", 22.09

W programie "Epicentrum" wróciliśmy m.in. do protestów w Moskwie i Hongkongu. Rozmawialiśmy o tym, czym obecnie jest odwaga cywilna, jak mówić "nie" oraz jakie konsekwencje mogą przynieść protesty w stolicy Rosji?

Baryłka ropy za 85 dolarów? Eksporterzy już liczą straty

Cena baryłki ropy Brent crude z Morza Północnego może spaść do 90 dolarów do końca 2015 r. i 85 dolarów do końca 2016 r. – przewidują specjaliści z ośrodka analitycznego Capital Economics. To zła wiadomość dla zadłużonych eksporterów surowca.

"Biznes dla Ludzi", 22.09

Jak krytykować i karać pracownika? Czym charakteryzuje się zachowek a czym ugoda? Jak zarządzać po nominacji? Na te pytania oraz wiele innych odpowiedział Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

RPA stawia na energię jądrową. Pomóc ma Rosja

Republika Południowej Afryki podpisała z Rosją umowę o współpracy nuklearnej. Otwiera to drogę do budowy w tym kraju elektrowni jądrowej opartej na rosyjskiej technologii. Rosatom podpisał dziś też umowę z Jordanią.

Sadownicy: unijne rekompensaty są śmiesznie niskie

Kwota przeznaczona przez Unię Europejską na rekompensaty dla producentów owoców i warzyw jest śmiesznie niska i nie pokrywa strat z tytułu rosyjskiego embarga. Związek Sadowników RP będzie przekonywał Komisję Europejską do zmiany przepisów - powiedział prezes tej organizacji Mirosław Maliszewski.

Znany producent AGD bez inwestora. Będą zwolnienia grupowe

Nie zgłosił się żaden inwestor, który chciałby kupić wrocławskie zakłady FagorMastercook. W związku z tym syndyk fabryki podjął decyzję o rozpoczęciu procedury zwolnień grupowych. Pierwsi pracownicy otrzymają wypowiedzenia pod koniec października.

4You Airlines zawieszają sprzedaż biletów. Decyzja o śledztwie za kilka dni 

4You Airlines wstrzymały sprzedaż biletów lotniczych - dowiedziała się TVN24 Biznes i Świat. Firma nie informuje klientów, co jest powodem wstrzymania sprzedaży. Przedstawiciele 4You nie odpowiadali w poniedziałek rano na telefony. W ub. tygodniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do prokuratury wniosek o zbadanie działalności firmy pod kątem możliwości popełnienia przestępstwa.

Nowy iPhone z rekordem sprzedaży. W pierwszy weekend ponad 10 mln sztuk

Firma Apple możne na swoje konto zapisać kolejny rekord sprzedaży. W pierwszy weekend po premierze nowego modelu iPhone'a 6, koncern odnotował sprzedaż na poziomie ponad 10 mln egzemplarzy. Nowe telefony z popularnym "nadgryzionym" jabłkiem trafiły do sprzedaży w piątek, wcześniej dostępne były w przedsprzedaży.

Firmy usługowe spodziewają się wzrostu. Ale będą zwalniać

We wrześniu większość przedsiębiorstw usługowych ocenia koniunkturę pozytywnie - wynika z badania Głównego Urzędu Statystycznego. Badane firmy z większości sekcji spodziewają się wzrostu popytu i sprzedaży oraz spadku cen. Zapowiadają także redukcje zatrudnienia.

GUS: syntetyczny wskaźnik koniunktury we wrześniu niższy

Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej (SI) kształtuje się we wrześniu na poziomie nieco niższym w stosunku do odnotowanego przed miesiącem, ale nieznacznie wyższym niż przed rokiem - wynika z badania Głównego Urzędu Statystycznego. Z kolei ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym we wrześniu oceniany jest podobnie jak w sierpniu i lepiej niż w analogicznym miesiącu poprzednich trzech lat.