Najnowsze

Najnowsze

DiCaprio Posłańcem Pokoju ONZ. Ostrzega przed skutkami zmian klimatycznych

Leonardo DiCaprio został mianowany Posłańcem Pokoju ONZ. Hollywoodzki aktor został zaproszony przez sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-moona, aby na rozpoczynającym się we wtorek szczycie wygłosić przemówienie na temat zmian klimatu. - To poważne zadanie, w ostatnim czasie widać, że problem zmian klimatycznych porusza coraz większą grupę osób. Jesteśmy w kluczowym momencie, co chwilę słyszymy o skutkach gwałtownych zmian klimatu. To zaszczyt, że będę mógł wypowiedzieć się w tej niezwykle ważnej kwestii - powiedział 39-letni DiCaprio. ONZ wybrała go, bo od wielu lat angażuje się w problemy związane z ochroną środowiska. 16 lat temu aktor założył fundację, której misją jest ochrona ostatnich dzikich miejsc na naszej planecie.

"Rosja odczuje skutki zachodnich sankcji najwcześniej za rok"

Rosyjski minister rozwoju gospodarczego Aleksiej Ulukajew ocenił w sobotę, że Rosja odczuje skutki zachodnich sankcji gospodarczych dopiero w latach 2016-2017. Wyraził też opinię, że Zachód raczej nie będzie nakładał już nowych ograniczeń.

Rosyjski browar kupuje amerykańską legendę piwa

Rosyjski browar przejmuje amerykańską ikonę piwa Pabst Blue Ribbon. Szczegóły transakcji trzyma w tajemnicy. Ale zapewnia, że nie będzie zmieniał receptur popularnego w Stanach Zjednoczonych piwa.

Safra Catz na szczytach Oracle. To najlepiej opłacana kobieta na świecie

Po wczorajszej rezygnacji Larry'ego Ellisona z funkcji szefa Oracle, jego miejsce zajmą wspólnie dotychczasowy wiceprezes Mark Hurd oraz Safra Catz, która do tej pory była dyrektorem finansowym koncernu. Catz od lat nazywana jest najlepiej opłacaną kobietą na stanowisku kierowniczym. W 2013 roku zarobiła 44,3 mln dolarów. Rok wcześniej otrzymała aż 51,7 mln dolarów.

Miliony zamknięte w butelkach whisky. Jak smakuje prestiż?

Mimo marzeń wielu o pełnej suwerenności, Szkoci zdecydowali o pozostaniu w Zjednoczonym Królestwie. Idea niepodległości tego zielnego kraju została zbudowana wokół potencjał w zakresie złóż ropy i gazu. Ale Szkoci mają też inne bogactwo: whisky.

Ruszyła sprzedaż nowych iPhone'ów. Gorączka opanowała świat

Wyczekiwany start sprzedaży nowych modeli iPhone'a - 6 i 6 Plus - zgromadził długie kolejki przed sklepami Apple na całym świecie. Liczba zamówień złożonych w przedsprzedaży internetowej, która ruszyła tydzień wcześniej, poważnie ograniczyła dostępność urządzeń w sklepach w dniu oficjalnej premiery.

Polska to kraj skrajnie różnych cen. Drożej jest tam, gdzie nie ma pieniędzy

Rynek handlowy w Polsce w ostatnich 20 latach tak mocno się rozwinął, że wydawałoby się, że w każdym miejscu konsumenci mają dostęp do takich samych usług i produktów w podobnych cenach. Nic bardziej błędnego. Rozpiętość cen żywności między województwami może sięgać nawet 70 proc. - informuje "Rzeczpospolita".

Cyberataki na elektrownie atomowe. „To już nie jest science fiction”

Rosyjscy hakerzy tylko w ciągu ostatnich miesięcy zaatakowali stronę polskiego prezydenta i Giełdy Papierów Wartościowych, wykradli tajne dokumenty NATO i włamali się do największych banków w Stanach Zjednoczonych. Czy ich celem mogą stać się elektrownie atomowe? Ataki na systemy zabezpieczeń atomówek już się zdarzały.

Chiński Alibaba podbija Wall Street. Największy debiut w historii USA

Alibaba nie zawiódł rynków. W debiucie na nowojorskiej giełdzie spółka wyceniona została na 92,7 dolarów za akcję. To ok. 36 proc. więcej niż początkowa wartość oferty. Wówczas było to 68 dolarów. Na zamknięciu sesji na nowojorskiej giełdzie akcje Alibaby były warte ok. 93,9 dolarów, a spółka wyceniana na 231 mld dolarów. Chiński gigant zebrał ze sprzedaży niemal 22 mld dolarów. To najwyższa oferta publiczna w historii Wall Street.

Alibaba nowym liderem. Największe debiuty na amerykańskiej giełdzie

Piątkowy debiut Alibaby jest największym w historii amerykańskiej giełdy. W ofercie publicznej (IPO) firmie udało się pozyskać 21,8 mld dolarów, czyli nawet nieco więcej niż zakładała. W pierwszej trójce historycznych debiutów znajdują się jeszcze spółki Visa i ENEL SpA. Poza podium - na czwartym miejscu - jest Facebook.

"Biznes dla Ludzi", 19.09

Wspólny kredyt na mieszkania a rozstanie; umowa na czas określony a umowa na czas nieokreślony; wynajmujemy mieszkanie cudzoziemcowi; sąd arbitrażowy a zwykły sąd - o tym w programie "Biznes dla Ludzi" mówił Paweł Blajer.

Jaka będzie strefa euro 2.0? Od tego zależy dołączenie Polski do eurolandu

- Problemy, które pojawiły się w momencie wybuchu kryzysu w strefie euro nie zniknęły. Nie wiemy jak będzie wyglądała strefa euro 2.0, ale wydaje nam się, że wszystko idzie w dobrym kierunku - ocenia główny ekonomista Ministerstwa Finansów Ludwik Kotecki. Rząd nie określa daty wejścia do strefy euro, nadal traktuje to jako cel strategiczny.

KE potwierdziła: 78 mln euro z Unii na Pendolino

Komisja Europejska potwierdziła wkład finansowy w wysokości 78 mln euro z Funduszu Spójności na 20 pociągów Pendolino zakupionych przez PKP Intercity - poinformowała w piątek rzeczniczka KE ds. polityki regionalnej Shirin Wheeler.

Problemy techniczne Gazpromu czy odpowiedź Rosjan na sankcje? "Problem z gazem wykreowany"

- Geologia to nie jest gra planszowa. To nie są szachy, które można przestawić w lewo czy w prawo - podkreśliła w TVN24 Biznes i Świat była prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa komentując informację o zmniejszeniu przez Gazprom prognoz wydobycia gazu. Zastanawia się też, dlaczego PGNiG zamawiało większą ilość gazu ze Wschodu, skoro surowiec sprowadzany z Niemiec o tej porze roku jest zwykle tańszy.