Najnowsze

Najnowsze

Całe życie bez etatu. "To raczej ślepy zaułek"

Niemal 60 proc. młodych osób, które pięć lat temu pracowały na tzw. umowach śmieciowych, dziś albo nie ma pracy albo nadal pracuje na podstawie umów dzieło lub zlecenie. Tylko co trzeciemu zatrudnionemu udało się zdobyć umowę o pracę na czas nieokreślony.

GPW wypowiada wojnę "groszówkom". Na liście 30 spółek

30 spółek których akcje nie kosztują więcej niż 50 gr zniknie od 1 kwietnia z warszawskich indeksów giełdowych. Decyzją zarządu GPW trafiły one na Listę Alertów. Ma to na celu zachęcenie spółki do scalania akcji i zmniejszenia wahań kursów.

Tajwańczycy nie chcą umowy handlowej z Chinami

Dziesiątki tysięcy mieszkańców Tajwanu demonstrowały w niedzielę na ulicach Tajpej protestując kolejny raz przeciwko umowie o wolnym handlu z Chinami. Demonstranci ponad tydzień okupują również siedzibę tajwańskiego parlamentu.

Brytyjskie "nie" dla funta w niepodległej Szkocji

Brytyjski minister finansów George Osborne wykluczył w sobotę możliwość zachowania przez Szkocję funta szterlinga, a tym samym pozostania w unii walutowej z resztą Zjednoczonego Królestwa, w razie poparcia niepodległości kraju we wrześniowym referendum.

Office trafił na iPada. To koniec pewnej epoki

Microsoft udostępnia pakiet Office, czyli najpopularniejsze oprogramowanie biurowe użytkownikom iPadów. Debiut programu na urządzeniu Apple to zmiana dotychczasowej strategii koncernu z Redmond o 180 stopni.

Zuckerberg stracił 3 mld dolarów w tydzień

3 mld dolarów stracił w minionym tygodniu Mark Zuckerberg. Portfel 29-letniego założyciela Facebooka skurczył się, bo kurs spółki spadł o 11 proc. Straty odnotowali też inni miliarderzy znajdujący się w rankingu Bloomberga.

Igrzyska w Krakowie? Bieńkowska: Samorządy sporo zapłacą

Samorządy muszą liczyć się z koniecznością wyłożenia znaczących pieniędzy na ewentualną organizację igrzysk olimpijskich w Krakowie - zaznaczyła wicepremier Elżbieta Bieńkowska. Pula z budżetu państwa na inwestycje związane z tą imprezą wyniesie 50-60 proc. - oceniła.

Tauron wybuduje blok w Tychach. Za 618 mln zł

W 2016 r. zostanie oddany do użytku zasilany węglem blok ciepłowniczy w Zakładzie Wytwarzania Tychy, należącym do grupy Tauron. Nowa jednostka będzie miała moc 50 megawatów elektrycznych i 86 megawatów termicznych. Koszt inwestycji to 618 mln zł.

Kryzys limonkowy. Ceny szybują przez ulewy i gangi

W ciągu trzech ostatnich miesięcy cena limonek w USA zwiększyła się niemal dwukrotnie. Za 18-kilogramową skrzynkę trzeba obecnie zapłacić niemal 100 dolarów. Pod koniec zeszłego roku było to zaledwie około 40 dolarów.

Broń z Radomia rusza na podbój USA

Fabryka Broni „Łucznik” zarejestrowała w Teksasie spółkę, która zajmie się dystrybucją wyrobów radomskiego zakładu w Stanach Zjednoczonych. Na razie „Łucznik” przymierza się do sprzedaży broni na rynku cywilnym. W planach jest też uruchomienie w USA niewielkiej wytwórni.

"Świat", 28.03

Czy Ukraina jest gotowa na uderzenie Rosji? Co teraz może i powinien zrobić świat dla Ukrainy? Jak przedstawia się skład koalicji państw potępiających aneksję Krymu? Na te pytania odpowiedał Bartosz Węglarczyk wraz z ekspertami w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

"Biznes dla Ludzi", 28.03

Co nam grozi, jeśli nie złożymy PIT-a i zapomnimy zapłacić podatku? Co grozi za krytykę szefa w sieci? Jak wygląda procedura zgłoszenia patentu? Jak sporządzić ewidencję przebiegu pojazdu?

Brytyjski rynek mocy nabiera rozpędu

Brytyjski Departament ds. Energii i Zmian Klimatu opublikował dalsze szczegóły dotyczące uruchomienia rynku mocy. Pierwsza aukcja odbędzie się w grudniu tego roku i dotyczyć będzie ona mocy, które mają być dostępne zimą 2018 roku.

Kolejka chętnych na prezesa Kompanii Węglowej

Trzy z pięciu zgłaszających się osób przeszły wstępną selekcję w konkursie na prezesa Kompanii Węglowej. 17 kandydatów ubiega się o stanowiska pięciu wiceprezesów - podała w piątek spółka.