Najnowsze

Najnowsze

Topnieją portfele najbogatszych Rosjan. Przez konflikt z Ukrainą

Unia Europejska i USA w związku z wydarzeniami na wschodzie Ukrainy szykują kolejne sankcje wobec Rosji. Jak zapowiedzieli urzędnicy, wśród nowych restrykcji znajdzie się również blokada dostępu do rynków kapitałowych. Oznacza to, że majątek największych rosyjskich bogaczy inwestujących w Europie może znacząco stopnieć. Oto lista 10 najbogatszych Rosjan, którzy mogą z powodu tych ograniczeń stracić najwięcej.

Większość Niemców popiera sankcje wobec Rosji

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego nad wschodnią Ukrainą spowodowało zmianę nastawienia Niemców do sankcji ekonomicznych wobec Rosji. Większość mieszkańców RFN popiera takie restrykcje - wynika z sondażu instytutu Yougov.

GUS: Spada bezrobocie, w czerwcu 12 proc.

Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 12 proc. wobec 12,5 proc. w maju - podał w środę GUS. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy na koniec czerwca wyniosła 1 mln 912,6 tys. osób.

Rosjanie (nie)mile widziani w Polsce? "Polacy z natury są bardzo tolerancyjni"

- W relacjach z Rosjanami wygrywa typowa polska gościnność. Polacy ze swej natury są bardzo tolerancyjni, chociaż dochodzą do nas sygnały o ośrodkach, które dyskryminują Rosjan i nie chcą ich przyjmować na nocleg - przyznał w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Dariusz Wojtal, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki. Zaznaczył jednak, że dotyczy to "wyłącznie małych, prywatnych" pensjonatów.

Klich: niepodległość Ukrainy jest warunkiem bezpieczeństwa Polski

Polska jest bezpieczna i nie będzie w najbliższej przyszłości bezpośredniego zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Bogdan Klich, senator PO i były minister obrony narodowej. Według niego konflikt na Ukrainie i agresywna polityka Rosji stanowi pośrednie zagrożenie dla Polski dlatego, że wytwarza destabilizację w Europie Wschodniej. Ale - jak dodał Klich - nasz kraj jest pod parasolem NATO i posiada profesjonalną, coraz lepiej wyposażoną armię.

Niebo pod napięciem. Zobacz sześć miejsc, gdzie latanie grozi śmiercią

Wschód Ukrainy, Irak, Libia, północna Etiopia, Somalia i Korea Północna - to latanie w ich przestrzeni powietrznej jest najniebezpieczniejsze na świecie. Samolotom i śmigłowcom grozi zestrzelenie, czy to przez separatystów, czy zbrojnych rebeliantów, a w przypadku państwa Kim Dzong Una - przez jego siły zbrojne. Mimo to nie brakuje linii, które latają nad tymi krajami.

ZUS chce otworzyć bankowe e-okienka

Dostęp do informacji o składkach, składanie wniosków, a dla małych firm nawet dokumentów rozliczeniowych pracowników - m.in. takie usługi chce zaoferować ZUS posiadaczom kont internetowych w bankach - pisze "Puls Biznesu".

23.07 5 mld PLN straty Orlenu w Możejkach

PKN Orlen spisał w drugim kwartale Możejki na straty, przez co zanotował 5 mld PLN straty netto. Dziś przed nami dane o sprzedaży detalicznej i nowych zamówieniach w przemyśle. Dzień na rynkach - relacjonuje Rafał Hirsch

Polaka życie na kredyt

Jesteśmy w europejskiej czołówce pożyczających na bieżące wydatki. Jak wyliczyła firma doradcza PwC, Polska zajmuje 6. miejsce w UE pod względem relacji wartości zaciągniętych kredytów konsumpcyjnych do PKB - pisze "Rzeczpospolita".

Depresja niszczy. Także firmy

Dostęp do informacji o składkach, składanie wniosków, a dla małych firm nawet dokumentów rozliczeniowych pracowników – m.in. takie usługi chce zaoferować ZUS posiadaczom kont internetowych w bankach – pisze "Puls Biznesu".

OPZZ mówi nie "pracy na telefon"

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych jest przeciwko tzw. "umowom na telefon". "Ostatnio niektórzy pracodawcy proponują tzw. "pracę na telefon", czyli pracę na umowie cywilnoprawnej, w ramach której pracodawca nie gwarantuje, że będzie ona wykonywana codziennie. (…) OPZZ bardzo krytycznie postrzega tego typu propozycje" - czytamy w komunikacie OPZZ.

Wzrosty na Wall Street. Pomogły dane makro i wyniki spółek

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach przeniosła wzrosty głównych indeksów po danych o inflacji CPI w USA w czerwcu oraz serii raportów kwartalnych amerykańskich korporacji. W centrum uwagi rynków utrzymują się wydarzenia na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie.

"Świat", 22.07

W programie "Świat" opowiedzieliśmy o nowym międzynarodowym kanale informacyjnym w języku angielskim - Ukraine Today, który od sierpnia rusza na Ukrainie. W założeniu ma kontrować rosyjską propagandę na Zachodzie i popularyzować ukraińską narrację o konflikcie na wschodzie kraju. "Walka o umysły i serca" trwa również na Bliskim Wschodzie pomiędzy armią izraelską a Hamasem. O wojnach propagandowych na tle konfliktów zbrojnych opowiedzą medioznawcy - prof. Maciej Mrozowski z UW i SWPS i prof. Stanisław Jędrzejewski z KUL.

"Epicentrum", 22.07

W programie "Epicentrum" rozmawialiśmy o propozycji Carlosa Slima. Meksykański miliarder i jeden z najbogatszych ludzi na świecie sugeruje, że pracownicy mogliby przejść na trzydniowy tydzień pracy. Jest jednak haczyk: w zamian Slim wymaga 11-godzinnego dnia pracy i aktywności zawodowej do 70 lub 75 lat. Czy taka praca mogłaby okazać się bardziej efektywna?