Najnowsze

Najnowsze

Wyciek mazutu w Kozienicach. Ekolodzy apelują o zbadanie Wisły

O dokładne zbadanie Wisły pod kątem obecności mazutu, który wyciekł w elektrowni w Kozienicach, zaapelowali ekolodzy. Według Enei śladowe ilości niebezpiecznej substancji znaleziono i usunięto w weekend. Poszukiwania mają być powtórzone w poniedziałek.

Będzie więcej pracy i płacy. "Przybyło firm w dobrej kondycji"

Sytuacja ekonomiczna w sektorze przedsiębiorstw stopniowo się poprawia. Prognozy na III kwartał są nieco bardziej optymistyczne niż na drugi, pogorszyły się natomiast prognozy średniookresowe - wynika z najnowszego raportu NBP. Już trzeci kwartał z rzędu więcej firm planuje wzrost zatrudnienia niż jego redukcję. Podwyżki planuje 13,9 proc. przedsiębiorstw - to wynik poniżej średniej dla lat 2005-2014.

Białoruś obniża ceny kurzego mięsa

Białoruskie Ministerstwo Gospodarki poleciło największym zakładom drobiarskim w kraju obniżenie cen mięsa kurzego – poinformowała w poniedziałek państwowa agencja BiełTA. Ceny mięsa na Białorusi są znacznie wyższe niż w Polsce czy na Litwie.

Mieszkania drożeją. W czerwcu o prawie 2 proc.

W czerwcu ceny mieszkań wzrosły w największych miastach Polski średnio o 1,9 proc. rok do roku, a w ujęciu miesięcznym o 1,8 proc. - wynika z indeksu opracowanego na podstawie transakcji klientów Open Finance i Home Broker.

Konkurencyjna energia ze sztucznych zatok? Brytyjczycy chcą być liderem

Produkcja energii dzięki wykorzystaniu sztucznych zatok ma przynieść 27 mld funtów i nawet 71 tys. miejsc pracy brytyjskiemu sektorowi energetyki. A koszt tak wytwarzanego prądu ma być niższy od tego pochodzącego z morskich elektrowni wiatrowych. Wielka Brytania ma szansę stać się światowym liderem w tym sektorze energetyki i zarabiać na eksporcie technologii.

Falenta sprzedał duży pakiet akcji ZWG

Marek Falenta, biznesmen zatrzymany przez ABW w związku z aferą taśmową, wyprzedaje akcje ZWG. Liczba akcji spółki skurczyła się w jego portfelu z prawie 9 milionów do nieco ponad miliona.

Eksporterzy otwierają się na nowe rynki. Przez ukraiński kryzys

Skoro eksport na Ukrainę i do Rosji spadł o 25 proc., to trzeba szukać klientów gdzie indziej. Resort gospodarki wybrał 11 rynków. W chińskim rozumieniu kryzys to zagrożenie, ale jednocześnie szansa. W taki sposób ukraińsko-rosyjski kryzys postrzega też resort gospodarki - podaje "Puls Biznesu".

TVN24 Biznes i Świat: wojna na Ukrainie, sankcje dla Rosji

Bezpieczeństwo gazowe Europy wobec wojny na wschodzie Ukrainy, dalsze sankcje dla Moskwy, do kogo trafią czarne skrzynki - to najważniejsze kwestie, którymi zajmiemy się w TVN24 Biznes i Świat. Śledzimy również, jak rozwija się zbrojna operacja w Strefie Gazy.

21.07 Giełdy czekają na nowe sankcje dla Rosji

Poprzedni tydzień był na GPW najlepszy od początku czerwca, choć w piątek mieliśmy lekkie spadki. Amerykanie poprzedni tydzień zakończyli o kilka punktów poniżej rekordu wszechczasów. Dziś - w dniu bez żadnych ważniejszych danych, ani wydarzeń rynki skupiały się na tym, co dzieje się na Ukrainie oceniając prawdopodobieństwo nałożenia kolejnych sankcji na Rosję. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch

Wojna z nielegalnym eksportem leków. Zamknięto ponad 100 hurtowni i aptek

Nawet co trzeci lek przeznaczony na polski rynek, trafia za granicę. To sprawia, że polscy pacjenci mają czasem problemy z ich zakupem. Inspekcja farmaceutyczna wypowiedziała więc wojnę nielegalnemu eksportowi leków, zamknięto ponad 100 hurtowni i aptek. Niektóre z nich prowadziły podwójną księgowość.

W Polsce przybywa milionerów

Polacy są coraz bardziej przedsiębiorczy i dołączają do grona milionerów. W ubiegłym roku 14,7 tys. rodaków zadeklarowało ponad milion złotych dochodów; w samej stolicy 2,5 tys. – informuje "Rzeczpospolita".

Cameron: cierpliwość Zachodu wobec Rosji kończy się

- Cierpliwość Zachodu wobec Rosji jest już na wyczerpaniu - David Cameron, premier Wielkiej Brytanii zagroził Rosji kolejnymi sankcjami podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej. Jego zdaniem, prezydent Rosji musi zmienić swą politykę i pomóc w deeskalacji konfliktu na Ukrainie.

"Milion w portfelu", 17.07

Przyglądamy się zmianom w portfelu Błażeja Bogdziewicza prezesa Caspar AM. Łącznie jego portfel wypracował 12 proc. zysk. Podczas ostatniej odsłony portfel zanotował stratę. Co miało wpływ na wynik?

Sejm wybierze nowego GIODO. Obecny jedynym kandydatem

Na zbliżającym się posiedzeniu Sejm ma wybrać Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Jedynym kandydatem na to stanowisko jest dr Wojciech Wiewiórowski, który pełni tę funkcję od czterech lat. Posłowie omówią też sprawozdanie GIODO za 2013 r.