Najnowsze

Najnowsze

Facebook jest już warty ponad 200 mld dolarów

Wartość rynkowa spółki Facebook przekroczyła 200 mld dolarów. Ten wynik umieszcza firmę Marka Zuckerberga wśród największych korporacji na świecie. Według analityków ta wartość będzie jeszcze rosła, jeśli spółka wykorzysta rosnący rynek reklamy mobilnej.

"Epicentrum", 08.09

W programie "Epicentrum" opowiedzieliśmy o samozwańczej "Policji Szariatu", która stoi na straży restrykcyjnego prawa muzułmańskiego... w niemieckim Wuppertalu. Zastanawialiśmy się także, jak dalece przybysze z innych kultur mogą wprowadzać swoje zwyczaje w nowej ojczyźnie.

"Świat", 08.09

W programie "Świat" gościliśmy Bronisława Komorowskiego. Jolanta Pieńkowska zapytała prezydenta o najważniejsze wydarzenia ostatnich miesięcy w Polsce i na świecie.

Bilans: Twitter testuje przycisk "kupuj". Premier Rosji grozi odwetem za sankcje

Twitter testuje przycisk "kupuj". Serwis społecznościowy udostępnił części użytkowników możliwość kupna towarów bezpośrednio z tweetów. Dmitrij Miedwiediew ostrzegł, że jeśli przeciwko Rosji wprowadzone zostaną nowe sankcje, to odpowie ona na nie m.in. ograniczając loty w obszarze powietrznym FR. Premier Rosji dodał też, że jego kraj musi zwiększyć produkcję własnych samolotów.

"Biznes dla ludzi", 08.09

W programie "Biznes dla ludzi" zastanawialiśmy się, czy pracownik pracujący na stacji paliw musi zwracać pracodawcy za skradzione przez złodzieja paliwo. Sprawdziliśmy także, jakie konsekwencje ma podpisanie umowy z nietrzeźwą osobą.

Ukraina bliżej UE. Głosowanie 16 września

Głosowanie Parlamentu Europejskiego w sprawie ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina odbędzie się 16 września w Strasburgu - poinformował w poniedziałek szef komisji spraw zagranicznych PE Elmar Brok.

Służbowym autem w prywatnych celach? Blajer sprawdza, co wolno

Czy możemy ze służbowego telefonu zadzwonić do żony, a firmowym autem odebrać dzieci ze szkoły? Co grozi pracownikowi za wykorzystywanie służbowych rzeczy do prywatnych celów? Na te pytania odpowiedzi szukał Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Opóźnia się przyjęcie nowych sankcji wobec Rosji

Kraje UE miały do godz. 15 zatwierdzić nowy pakiet sankcji wobec Rosji, jednak według dyplomatów procedura ta się przedłużyła. O 18.00 ambasadorowie państw ponownie spotkali się w tej sprawie. Część krajów chce wyjaśnić procedurę ewentualnego zawieszenia sankcji.

Bieńkowska apeluje: nie dzielić superresortu

Wicepremier, szefowa resortu infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska, która wkrótce ma zostać komisarzem UE, oceniła w poniedziałek, że nie należy dzielić ministerstwa, którym właśnie kończy kierować. - To by była bardzo nieroztropna i zła decyzja, żeby w tej chwili dzielić ministerstwo – powiedziała Bieńkowska dziennikarzom w poniedziałek w Lublinie.

Umowy terminowe "nie mogą być wieczne". Resort szykuje zmiany

Propozycje zmian dotyczące umów na czas określony będą gotowe we wrześniu, rząd powinien je przyjąć w czwartym kwartale roku - powiedział w poniedziałek minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Resort chce, by maksymalny czas trwania umów terminowych wynosił 36 miesięcy.

"NYT": Szkocja bez Wlk. Brytanii będzie jak Hiszpania bez słońca

Szkocja, która chce uzyskać niepodległość, liczy na to, że stanie się kolejną zamożną Kanadą. Niestety bez Wielkiej Brytanii i bez dużego brytyjskiego rynku będzie jak Hiszpania, tylko że bez słońca - pisze w poniedziałek na łamach "New York Timesa" Paul Krugman.

Draghi wysłał sygnał. "Europejska gospodarka jest w złej kondycji"

Decyzja EBC o obniżeniu stóp procentowych przyniosła jeden skutek, czyli potężne osłabienie euro. Jest to duży plus dla europejskiej gospodarki, ale minus dla amerykańskiej. Ta decyzja jest ryzykowna - uważa Piotr Kuczyński, główny analityk DI Xelion. - Sygnał z EBC nie jest optymistyczny, bo świadczy jasno o tym, że europejska gospodarka ma się źle i nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej - twierdzi z kolei Piotr Krawczyński, makler PZU TFI.

UE odcina rosyjską energetykę od kapitału. Sankcje dla Rosnieftu, Transnieftu i Gazpromu Nieft

Unia Europejska umieściła największe rosyjskie państwowe firmy z branży energetycznej - Rosnieft, Transnieft i Gazprom Nieft - na swojej liście firm, które nie zostaną dopuszczone do pozyskiwania kapitału, w tym kredytów na rynku europejskim - podaje Reuters, powołując się na źródło dyplomatyczne. Lista sankcji ma być zatwierdzone przez państwa członkowskie Unii jeszcze dziś.

Miedwiediew: Rosja musi zwiększyć produkcję własnych samolotów

Ze względu na sankcje w związku z kryzysem na Ukrainie produkcja krajowych samolotów musi wzrosnąć - powiedział w poniedziałek premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. Z kolei wicepremier Dmitrij Rogozin zaznaczył, że Rosja wraz z Chinami zaplanowała wspólną produkcję samolotów dalekiego zasięgu.

Niższe stopy w Europie, spadną raty kredytów w euro?

Europejski Bank Centralny obniżył w czwartek stopy procentowe. To dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy kredytów denominowanych w euro, ponieważ spaść powinno oprocentowanie zaciągniętych przez nich kredytów. Sprawdzamy, ile zyska polski kredytobiorca na obniżce stóp procentowych w strefie euro.

O 2 stopnie za dużo. Nie radzimy sobie z globalnym ociepleniem

Globalna gospodarka kolejny raz nie spełni zakładanych celów dekarbonizacji polegających na redukcji emisji dwutlenku węgla. Oznacza to, że osiągnięcie celu ograniczenia globalnego ocieplenia o 2 stopnia Celsjusza staje się coraz bardziej nierealne - podkreśla PricewaterhouseCoopers w tegorocznym badaniu "Low Carbon Economy Index".