Najnowsze

Najnowsze

Ryanair wprowadza biznes klasę

Ryanair wprowadza klasę Business Plus. Jej pasażerowie będą mogli m.in. zmienić termin lotu, ekspresowo przejść przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku, czy też w pierwszej kolejności wejść do samolotu i wybrać miejsce.

Nadgodziny to codzienność. Nawet 400 rocznie

Firmy zamiast zatrudniać nowych ludzi, wolą zlecać załodze pracę ponad normy. Coraz częściej załogi godzą się nawet na 400 ekstra godzin pracy w roku kalendarzowym – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Akcje farmaceutycznej spółki wystrzeliły w górę. Efekt Ice Bucket Challenge

O 10 proc. od poniedziałku i blisko 30 proc. w od początku miesiąca zyskały na wartości akcje firmy Isis Pharmaceuticals, czyli farmaceutycznej spółki, która opracowuje leki mające pomagać osobom z zaburzeniami neurologicznymi. Do tych schorzeń zaliczane jest ALS, czyli stwardnienie zanikowe boczne, o którym ostatnio jest bardzo głośno za sprawą Ice Bucket Challenge.

Premier obiecuje, złoty tanieje

Zaledwie kilkanaście minut po słowach premiera o podwyżce waloryzacji rent i emerytur oraz zwiększeniu ulg na dzieci polska waluta zaczęła tracić na wartości. Inwestorzy walutowi natychmiast zareagowali na słowa Donalda Tuska, a polski złoty potaniał o 0,28 proc. względem euro i 0,38 względem franka szwajcarskiego.

"Biznes dla Ludzi", 27.08

Kto może liczyć na emeryturę częściową i ile ona wynosi? Czy pracodawca może ujawnić dane o zarobkach pracownika jego współmałżonkowi? Co zrobić, gdy dłużnik za granicą nie płaci alimentów? Jak sprawić, by pracownik pokochał swoją pracę? W magazynie "Biznes dla Ludzi" wyjaśnia Paweł Blajer.

Jak zatrzymać pracownika? "Karta medyczna już nie wystarczy"

Podwyżka wynagrodzenia jest tradycyjnie najpopularniejszą metodą na utrzymanie pracownika. Ale pojawiają się nowe "benefity". - To dofinansowanie na przykład do kursów językowych czy posiłków - powiedział Piotr Dziedzic, dyrektor w Page Personnel, firmy doradztwa personalnego. - Karty medyczne dla rodziny to już nie jest coś co zatrzymuje ludzi.

Gaz-System uspokaja: gazu nie zabraknie, mamy plan awaryjny

Jesteśmy przygotowani na ewentualność przerwania dostaw gazu do Polski przez terytorium Ukrainy. W takim przypadku możemy odbierać większe ilości paliwa transportowane przez Białoruś - zapewnia prezes Gaz-Systemu Jan Chadam. W podobnym tonie wypowiada się PGNiG, która przypomina o niemal pełnych magazynach. Nawet gdyby Rosja miała zakręcić kurek z gazem, błękitnego paliwa nam nie zabraknie.

WHO chce zakazu, ale palacze bronią e-papierosów. "Palę przy wnuczce"

Część polskich palaczy skrytykowała zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia do wprowadzenia zakazu palenia e-papierosów w zamkniętych miejscach publicznych. - Jestem za tym, by tam tego zakazu nie było - tłumaczył jeden z palaczy pytany przez TVN24. - Trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem - dodał.

"Rosja nie zakręci kurka z gazem, to nie leży w jej interesie"

- Rosja z pewnością nie zakręci kurka z gazem - tak Andrzej Szczęśniak, ekspert rynku energetycznego, komentuje wypowiedź premiera Ukrainy o rosyjskich planach wstrzymania dostaw tego surowca. Zdaniem analityka Moskwa nie ma w tym najmniejszego interesu. - Jeżeli by to zrobiła, to straciłaby wiarygodność na długie lata - powiedział w TVN24 Biznes i Świat.

Rząd chce chronić Azoty przed wrogim przejęciem. Będzie nowe prawo?

Jesienią tego roku mogą być gotowe założenia do projektu ustawy umożliwiającej kontrolę zagranicznych inwestycji kapitałowych w Polsce - poinformowała rzeczniczka resort skarbu Agnieszka Jabłońska-Twaróg. Dodała, że regulacje dotyczyłyby państw spoza UE. Przepisy będą chronić państwowe spółki przed wrogim przejęciem.

"Milion w portfelu", 27.08

W najnowszej odsłonie "Miliona w portfelu" Piotr Sawala, wiceprezes zarządu "W Investments", utrzymuje dość wysoki poziom zaangażowania na rynku akcji.

Włosi boją się zimy. Rosyjski gaz nadal niezbędny Europie

Włochy będą walczyć o to, aby nie zmarznąć nadchodzącej zimy. A może się tak stać, jeśli konflikt Rosji z Ukrainą zakłóci dostawy gazu, a sytuacja w Libii pogorszy się na tyle, że zacznie zagrażać chwiejnemu ożywieniu gospodarczemu Włoch - podkreśla Reuters.

Szefowa MFW objęta postępowaniem w sprawie o oszustwo

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego i była minister finansów Francji Christine Lagarde została objęta przez francuski sąd postępowaniem wyjaśniającym. Chodzi o domniemane zaniedbanie w tzw. aferze Tapiego. Lagarde zapowiedziała, że odwoła się od decyzji sądu i nie ma zamiaru rezygnować ze stanowiska.