Najnowsze

Najnowsze

Acron w Azotach? Rosyjscy analitycy: czysta polityka

Grupa Azoty w środowym komunikacie poinformowała o zwiększeniu udziałów w akcjonariacie Grupy Azoty przez Norica Holding, co pozwala spółce wprowadzić do rady nadzorczej swojego człowieka. Ministerstwo Skarbu Państwa uspokaja i podkreśla, że nie zamierza sprzedawać akcji Grupy Azoty. - Rosjanie mogą zwołać walne zgromadzenie i żądać miejsca w radzie Azotów. - Moskiewscy analitycy tego nie rozumieją. Czysta polityka - pisze dziś "Puls Biznesu".

Czy Europa może zostać bez gazu? "Zagrożenie nadal realne"

Wicepremier Janusz Piechociński powiedział w czwartek dziennikowi "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ), że groźba przerwania dostaw gazu z Rosji nie została zażegnana, a kryzys jest najlepszą okazją do nadania rynkowi gazu w UE nowego kształtu.

Microsoft, HP i Intel stworzą nowy super komputer. Bez Windowsa

Microsoft planuje stworzyć wraz z HP i Intelem komputer nowej generacji - The Machine, oparty na innym systemie niż Microsoft Windows. Na wspólnej konferencji szef Microsoft Staya Nadella, szefowa HP Meg Whitman i nowy szef Intela Brian Krzanich podsumowali współpracę firm przez ostatnie lata.

Drożeja ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, to efekt spadku zapasów surowca w USA - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, kosztuje 104,68 dol., czyli o 28 centów więcej.

Blisko 13 tys. samobójstw. Przez kryzys gospodarczy

Blisko 13 tys. ludzi w 24 krajach UE, Kanadzie i USA odebrało sobie życie na skutek ostatniego kryzysu gospodarczego - wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Oxfordzkiego oraz London School of Hygiene and Tropical Medicine.

12.06 Inwestorzy myślami w Brazylii, ropa najdroższa od września

Jest potwierdzone historycznie, że w czasie dużych imprez piłkarskich obroty na rynkach finansowych mocno spadają. Tym razem mundialowe mecze będą się odbywac już po zakończeniu sesji giełdowych w Europie, ale dziś inwestorzy zapewne i tak będą głównie w San Paolo. Przez sytuację w Iraku drożeje ropa, a WIG20 lekko spada. Dzień na rynkach - relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak

Hakerzy atakują inteligentne domy. "Nawet toalety nie są bezpieczne"

Nawet toalety nie są bezpieczne, gdy hakerzy za cel obiorą domowe urządzenia - pisze Bloomberg. Już wkrótce smartfon będzie w stanie zablokować twój dom, włączyć klimatyzację, sprawdzić, czy mleko jest jeszcze dobre, a nawet na czas rozgrzać żelazko. To dobra wiadomość, ale jak każda ma też tę gorszą stronę - twoje urządzenie będzie też mogło posłużyć przestępcy do otwarcia drzwi, szpiegowania twojej rodziny lub prowadzenia samochodu wprost do wcześniej zaplanowanej kryjówki.

"Świat", 11.06

W programie "Świat" Bartosz Węglarczyk rozmawiał ze swoimi gośćmi m. in. o rozpoczynających się w Brazylii Mistrzostwach Świata w piłce nożnej.

E-rewolucja w służbie zdrowia już za dwa lata

Kod wysłany SMS-em zamiast recepty, lekarz wybrany za pośrednictwem komputera, wyniki badań krwi w laptopie i konto z historią choroby jak konto bankowe – to prawdziwa e-rewolucja w służbie zdrowia – informuje „Puls Biznesu”.

Spadki na amerykańskich giełdach po raporcie Banku Światowego

Środowa sesja na amerykańskich giełdach przebiegała pod znakiem najsilniejszych od trzech tygodni spadków głównych indeksów. Słabsze nastroje na rynku to efekt raportu Banku Światowego, w którym obniżono prognozę światowego wzrostu gospodarczego w tym roku.

"Biznes dla ludzi", 11.06

W programie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer zajął się podatkami, które musimy zapłacić w przypadku wygranych w kasynie, Lotto , konkursie organizowanym przez producenta lub sieć handlową. A także tym jak odzyskać przedpłatę, zaliczkę, zadatek, jeśli nie dostajemy obiecanego towaru lub usługi. Zastanowimy się też, czym różni się zaliczka od zadatku i od przedpłaty.

Bilans: Rosjanie mają już 20 proc. Grupy Azoty, Ukraina i Rosja bez porozumienia

Rosyjska spółka Acron regularnie skupuje akcje Grupy Azoty, zwiększając swoje udziały do 20 proc. Prezydent Komorowski próbuje przekonać rząd do zwiększenia wydatków na obronność. Bank Światowy przewiduje, że w następnym roku Polska gospodarka wzrośnie o 3,5 proc., a nie jak przewiduje polski rząd o 3,8 proc. Przegląd najważniejszych wydarzeń dnia prezentuje Robert Stanilewicz.

Grasz w kasynie? Blajer wyjaśnił co z podatkiem

Dziś w programie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer wraz z ekspertem podatkowym zajął się podatkami, które musimy zapłacić w przypadku wygranych w kasynie, Lotto, konkursie organizowanym przez producenta, sieć handlową albo loterię fantową zorganizowaną w firmie.

Rośnie liczba samochodów. Średnio więcej niż w Europie

W ubiegłym roku wzrósł w Polsce do 653 sztuk wskaźnik pojazdów zarejestrowanych na 1000 mieszkańców. Oznacza to, że Polska przekroczyła średnią unijną, wynoszącą 484 samochody - wynika z informacji Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

TweetDeck zaatakowany? "Tworzy złośliwe wpisy"

TweetDeck, popularna aplikacja do obsługi i śledzenie Twittera, jest podatny na tzw. cross-site scripting (XSS), który umożliwia hakerom uzyskanie dostępu do kont użytkowników i ważnych informacji - podaje Business Insider.

Buzek: albo komisja, albo teka komisarza ds. energii

Jeżeli ktoś z polskiej delegacji w Europejskiej Partii Ludowej zostanie szefem komisji PE ds. energii, ubieganie się przez Polskę o tekę komisarza ds. energii będzie trudniejsze - ocenił europoseł Jerzy Buzek (PO), który typowany jest na szefa tej komisji.

Człowiek Putina chce zdobyć Grupę Azoty? "Złota akcja to za mało"

Norica Holding, spółka zależna rosyjskiej grupy Acron, zwiększyła udział w akcjonariacie Grupy Azoty o 2,8 proc. i ma ponad 20 proc. akcji chemicznej firmy. Ministerstwo Skarbu uspokaja i zapewnia, że nie zamierza sprzedaży akcji spółki, bo uznaje ją za strategiczną. Według Piotra Maciążka z portalu Defence24, najbezpieczniej byłoby, gdyby Skarb Państwa posiadał 51 proc. udziałów w Grupie Azoty.

Europa protestuje przeciwko aplikacji

Kierowcy taksówek w europejskich miastach - Londynie, Paryżu, Madrycie czy Berlinie - protestują dzisiaj przeciwko konkurencji ze strony prywatnych firm oferujących przewóz osób. Ich gniew wzbudza głównie amerykańska firma Uber, która stworzyła aplikację ułatwiającą kojarzenie pasażera z kierowcą.

Kartą w Biedronce? Testy ruszyły, dla wszystkich od lipca

Dziś w trzech warszawskich sklepach Biedronka rozpoczyna testy płatności kartami. Na razie klienci mogą zapłacić "plastikowymi" pieniędzmi przy ul. Związku Walki Młodych, ul. Bokserskiej i ul. J. Elsnera. W pozostałych sklepach tej sieci już pojawiły się terminale, ale klienci zapłacą nimi od lipca.