Najnowsze

Najnowsze

Majętny nie zawsze znaczy szczęśliwy. Dlaczego nie opłaca się być bogatym?

Piękne wille z wypielęgnowanymi trawnikami i ogromnymi basenami, własne wyspy, drogie sportowe samochody, prywatne odrzutowce i tyle pieniędzy, że można po prostu robić co się chce i kiedy się chce. Jeśli nie urodziliście się bogaci, to z pewnością niektórzy z was marzyli o zdobyciu fortuny. Jak pokazuje życie, bycie bogatym czasami się nie opłaca.

Polski boom na drony. Zdjęcia ślubne i internet dzięki bezzałogowym samolotom

Agencje reklamowe, fotografowie ślubni, filmowcy, a nawet dostawcy internetu, drony, czyli małe bezzałogowe samoloty wykorzystuje komercyjnie coraz więcej firm. Wydłuża się też lista tych, które je projektują i produkują - pisze Dziennik Gazeta Prawna. Wartość rynku cywilnych dronów wyceniana jest na 5,7 mld dol, a 2024 ma wynieść 9,9 mld dol.

Hiszpańskie wino opiera się kryzysowi. Polacy je uwielbiają

Hiszpania należy do światowych liderów w produkcji wina i jest to jeden z tych sektorów gospodarki, które najlepiej poradziły sobie z kryzysem ekonomicznym. W drugiej połowie sierpnia rozpoczyna się winobranie - najważniejsze wydarzenie w kalendarzu branży.

Pracując mniej, będziesz bardziej wydajny. Sprawdź, jak to zrobić

Okazuje się, że pracując mniej można być bardziej wydajnym - wynika z 20-letnich badań przeprowadzonych przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Potwierdzają to także specjaliści przepytani przez BBC. Oto pięć kroków do lepszego gospodarowania swoim czasem pracy.

Królestwo Facebooka też kiedyś upadnie. Kto zajmie tron?

Pamiętacie MySpace? Facebook tak jak on może stracić panowanie w internecie. Kto wówczas zajmie tron? W kolejce rozpychają się rządni władzy książęta: Twitter, Pinterest, Instagram, Snapchat, czy Ask.fm. A ich orężem jest ciągłe rozwijanie technologii.

Płatność kartą od 10 zł? Blajer sprawdza, czy to legalne

"Płatność kartą od minimum 10 zł" - kartkę z takim napisem możemy czasami spotkać w sklepie. Takie ograniczenie zmusza nas do wydania większej ilości pieniędzy niż zamierzaliśmy. Ale czy takie działanie jest legalne i co może zrobić klient, gdy robi zakupy za mniejszą kwotę, a sprzedawca odmawia przyjęcia karty? W programie "Biznes dla Ludzi" sprawdzał Paweł Blajer.

Fitch tnie rating Ukrainy. Gorzej ocenia już tylko Argentynę

Agencja ratingowa Fitch obniżyła rating Ukrainy do CCC z B minus, sygnalizując wysokie ryzyko jej niewypłacalności. Wśród 104 państw, których kondycję finansową monitoruje agencja tylko Argentyna, która niewypłacalność ogłosiła w lipcu, wyceniana jest niżej.

Przejęcia, duże zmiany i obniżki. Jaka przyszłość czeka OFE?

Na pozostanie w Otwartych Funduszach Emerytalnych zdocydowało się ostatecznie 2 mln 564 tys. 72 Polaków, czyli ok. 15 proc. dotychczasowych klientów. Jaka będzie więc przyszłość OFE? Zdaniem rozmówców tvn24bis.pl może to być napływ spekulacyjnego kapitału, przejęcia i zwrot w kierunku ryzykownych, ale bardziej zyskownych instrumentów finansowych.

Yellen nie obudziła byków. Na Wall Street lekkie spadki

Amerykańskie giełdy w piątek lekko spadały po wystąpieniu prezes Fed Janet Yellen. Analitycy oceniają, że jej wypowiedzi uspokoiły rynki, jednak nie wyjaśniły jak ma wyglądać polityka pieniężna Rezerwy Federalnej po wygaśnięciu programu skupu aktywów.

Spółki żegnają się z giełdą. Dla wygody

Na giełdzie nie ma już Barlinka, Zelmera, a wkrótce zniknie Bakalland. Właściciele części firm wolą robić biznes z dala od czujnych oczu analityków i mniejszościowych inwestorów – informuje sobotnia "Gazeta Wyborcza".

"Świat", 22.08

W programie "Świat" zapytaliśmy, czy Zachód powinien zaangażować się zbrojnie w wojnę z Państwem Islamskim? Gośćmi byli Adam Balcer z Demos Europa i Marek Kubicki z portalu arabia.pl.

"Epicentrum", 22.08

W "Epicentrum" opowiedzieliśmy o tym, że ojciec Andersa Breivika napisał książkę o synu, który od 3 lat siedzi w norweskim więzieniu za zamach i zabójstwo 77 osób. Ojciec analizuje, co w wychowaniu syna poszło nie tak. Zapytaliśmy też, dlaczego nie mielibyśmy poruszać się na dronach? Z takiego założenia wyszli brytyjscy naukowcy i stworzyli Hoverbike - latający motocykl.

Większość traci na embargu, ale oligarchowie zarabiają

Na eskalacji sporu pomiędzy Rosją i Zachodem ws. Ukrainy korzystają niektórzy biznesmeni powiązani z Kremlem - pisze Reuters. Sankcje spowodowały bowiem gwałtowny wzrost cen pewnych produktów, a luki po nich wypełniają rosyjskie firmy.