Najnowsze

Najnowsze

Elwira Nabiullina płaci cenę za ratowanie rubla. "Najdroższa kobieta w historii Rosji"

Szefowa Banku Centralnego Rosji Elwira Nabiullina nie ma ostatnio łatwego czasu. To na nią spada krytyka za sięgające miliardów dolarów interwencje banku w obronie rubla. Rosyjska waluta głównie z powodu zachodnich sankcji i niskich cen ropy jest w historycznym dołku, a rosyjski bank robi wszystko, żeby ją ratować. Podczas ostatniej debaty w Dumie jeden z posłów nazwał Nabiullinę "najdroższą kobietą w historii Rosji".

"Epicentrum", 14.11

W programie "Epicentrum" Anna Kędzierska i Hanna Bakuła rozmawiały m. in. o całkowitym zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych. Chce go wprowadzić miasteczko Westminster z Massachusetts. Palacze protestują. Wśród tematów też Szwecja i eksperyment społeczny. Para aktorów odgrywa w windzie scenę przemocy. On ją bije, ludzie nie reagują. Czy to objaw tzw. znieczulicy społecznej?

"Świat", 14.11

W programie "Świat" sprawdziliśmy, jak Rosja testuje cierpliwość Zachodu, a ten wydaje się powoli ją tracić. Wobec zwiększenia aktywności rosyjskiej armii osiem państw basenu Morza Bałtyckiego i Północnego zawarło w tej sprawie specjalne porozumienie. W programie też priorytety szczytu G20, który rozpocznie się w sobotę w Brisbane w Australii. To przede wszystkim wzrost gospodarki i zatrudnienia.

Jak korzystać z karty kredytowej, aby uniknąć zbędnych opłat?

- Używając karty kredytowej, nie musimy ponosić żadnych kosztów - zapewniał Jarosław Sadowski z Expandera w "Biznesie dla ludzi". Łukasz Kijki przepytał eksperta, jak posługiwać się takim plastikowym kredytem i na co zwracać uwagę, by złodziej nie wyczyścił nam konta, gdy karta wpadnie mu w ręce.

"Biznes dla ludzi", 14.11

W piątkowym "Biznesie dla ludzi", między innymi o płatnościach kartą kredytową, zmianach w prawie konsumenckim, a także o tym, co trzeba zrobić, by zostać instruktorem strzeleckim.

Weekend w TVN24 Biznes i Świat: misja kosmiczna i wyścig zbrojeń

W weekend w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy o misji lądownika, który wylądował na powierzchni komety. Ekspertów zapytamy też o wyścig zbrojeń, w którym Chiny doganiają inne światowe potęgi. W programie także Ku Klux Klan, która otwiera się na mniejszości. Zaprasza Michał Sznajder.

Najbogatsi terroryści świata. Skąd Państwo Islamskie bierze pieniądze?

Szacuje się, że majątek zgromadzony przez państwo islamskie sięga 2 mld dolarów. Aż milion dolarów dziennie – tyle ma zarabiać Państwo Islamskie. Pieniądze mają pochodzić między innymi z działalności przestępczej takiej jak kradzieże oraz łupy z terenów, które udało im się podbić. Dostają też pieniądze od swoich „przyjaciół”. Jest to jednak wyjątkowo niepewne źródło, ponieważ może zostać wytropione przez służby specjalne. Dochodzą do tego jeszcze zyski z okupów. Jest to około 2 mln dolarów miesięcznie.

Rosyjska giełda jest warta mniej niż Apple

Gdybyś był właścicielem wszystkich akcji Apple i je sprzedał, mógłbyś kupić całą rosyjską giełdę - informuje Bloomberg. Co więcej, wystarczyłoby ci jeszcze na kupienie każdemu Rosjaninowi iPhone'a 6 Plus.