Najnowsze

Najnowsze

Pracują, ale grozi im ubóstwo. Takich osób w Polsce przybywa

W Polsce od 2010 r. przybywa osób, które pomimo że pracują, są zagrożone ubóstwem. To pożywka dla ruchów populistycznych, niechętnych gospodarce rynkowej - przestrzegała prof. Urszula Sztandar-Sztanderska z UW podczas czwartkowej debaty na temat funkcjonowania rynku pracy.

"Biznes dla ludzi", 26.02

Sprawdzamy, kiedy urzędnicy mogą wejść z kontrolą do firmy, a także jak chronić majątek w konkubinacie i jak radzić sobie z tremą podczas wystąpień publicznych.

Amerykański gigant wraca do Rosji. CNN znów może nadawać

CNN jest gotowy do powrotu do Rosji - pisze "The Moscow Times". Tamtejszy regulator mediów zatwierdził wniosek amerykańskiego giganta ws. licencji nadawczej. Umożliwia to powrót CNN do Rosji niecałe dwa miesiące po opuszczenia tego rynku z powodu nowego restrykcyjnego dla zagranicznych stacji prawa.

Pasję zamienił w opłacalny biznes. Robi karierę dzięki Instagramowi

Wielu z nas robi zdjęcia telefonem i wrzuca je do sieci - nie każdy jednak potrafi na tym zarabiać. Sposób na to znalazł pewien Japończyk, który swoją pasję zamienił w opłacalny biznes. Jego profil na Instagramie śledzą setki tysięcy osób z całego świata - nic dziwnego jego zdjęcia naprawdę robią wrażenie. Więcej w "Świecie Technologii" na antenie TVN24 BiŚ o godz. 21.15.

Kiedy urzędnicy mogą skontrolować firmę? Wyjaśniamy w "Biznesie dla ludzi"

Notatka Ministerstwa Finansów dotycząca wytycznych do przeprowadzania kontroli skarbowych wzbudziła spore kontrowersje. Część uważa, że jest to cios w uczciwego podatnika, jednak resort twierdzi, że ma pomów w wyeliminowaniu niepotrzebnych kontroli i ukierunkowaniu ich tylko na poważne oszustwa. Sprawdzamy, kiedy urzędnicy mogą wejść z kontrolą do firmy?

Kurs franka winduje ceny zegarków. Także tych używanych

- Zważywszy na zmianę kursu franka i jej wpływ na cenę nowych zegarków, wiele osób spodziewa się, że wzrośnie też cena zegarków używanych - uważa Lloyd Amsond, założyciel serwisu pośredniczącego w handlu używanymi zegarkami Watchfinder.co.uk. Jako przykład podaje zegarek Rolex Submariner 16610. - W styczniu 2014 kosztował 4,2 tys. funtów. Rok później, ok. 5 tys. - 19 proc. więcej. Ze względu na franka - zaznacza Amsond.

Na Ukrainie cisza przed burzą? Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy m.in. o sytuacji na Ukrainie i roli Polski w tym konflikcie. Nowinki technologiczne zaprezentujemy w "Świecie technologii", a wydarzenia na rynkach podsumujemy w "Bilansie". Z kolei o 22.00 podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia.

Jak powstają nowe banknoty 20 euro?

Mario Draghi, prezes Europejskiego Banku Centralnego, zaprezentował we Frankfurcie nad Menem nowy banknot 20 euro. Pojawi się w obiegu 25 listopada 2015. To już trzeci banknot z serii "Europa", po nowych 5 i 10 euro. Nominały banknotów w tej serii pozostają niezmienione: 5, 10, 20, 50, 100, 200 oraz 500 euro i będą wprowadzane stopniowo przez kilka lat. Nowe banknoty są oczywiście bardzo dobrze zabezpieczone. Na hologramie i znaku wodnym banknotów widnieje mitologiczna postać Europy. Nominał oznaczono połyskującą farbą, która zmienia kolor ze szmaragdowej zieleni na ciemnoniebieski w zależności od kąta patrzenia. Zabezpieczenia są też wyczuwalne w dotyku, widoczne pod światło oraz podczas patrzenia pod kątem. Dziennikarzom CNN udało się wejść do mennicy, w której drukowane są nowe banknoty.

Polskie koleje niebezpieczne? KE napomina Polskę

Komisja Europejska wezwała w czwartek Polskę do właściwego wdrażania do prawa krajowego przepisów unijnych dotyczących bezpieczeństwa na kolei. Polska ma dwa miesiące na poinformowanie KE, jakie działania podjęła, by dostosować się do unijnego prawa.

"Kommiersant": unia energetyczna groźna dla Rosji

Unia Europejska nie włączyła Rosji do grona swoich strategicznych partnerów energetycznych - informuje w czwartek dziennik "Kommiersant", komentując przyjętą poprzedniego dnia przez Komisję Europejską strategię budowy unii energetycznej UE.

Europejski Trybunał orzekł, że zapis umowy kredytowej można uchylić. Oręż dla "frankowiczów"?

W ubiegłym roku Europejski Trybunał Sprawiedliwości, orzekając ws. pary węgierskich "frankowiczów", dopuścił możliwość podważenia zapisu umowy kredytowej, na podstawie którego wyliczana jest rata. Aby to zrobić trzeba jednak wykazać, że konkretny zapis nie był głównym przedmiotem umowy oraz, że nie został wyrażony prostym i zrozumiałym językiem. Czy ten wyrok może być orężem w sądowych bataliach polskich "frankowiczów"? Zapytaliśmy ekspertów.

Polska sprzeda Ukrainie broń? "Należy zastanowić się, co trzeba dostarczyć w tej chwili"

Na Ukrainę pojadą żołnierze z USA, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Choć na razie nie będą oni zaangażowani bezpośrednio w konflikt, to wzmocni morale ukraińskiej armii, twierdzą Maksymilian Dura z Defence24 i Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog. Dodają również zgodnie, że powinniśmy zastanowić się nad tym, co trzeba dostarczyć Ukrainie w tej chwili, bo tego wymaga sytuacja.