Najnowsze

Najnowsze

Pasieka na dachu hotelu, miodowy biznes w ogrodzie. Na tym też można zarobić

Hodowla pszczół to może być dobry biznes. Ale czy taka działalność możliwa jest w mieście? Okazuje się, że na świeżym miodzie można zarobić także w miejskiej dżungli. Ile i jak? Katarzyna Karpa-Świderek odwiedziła jeden z warszawskich hoteli, gdzie na dachu szef kuchni hoduje pszczoły. Zapytała też zawodowego pszczelarza, jak na pszczołach zarobić.

Drony wlatują na polski rynek. Zrób "prawo jazdy" i zarabiaj nawet kilka tysięcy złotych dziennie

Nawet 4 tys. złotych dziennie - na taką stawkę może liczyć operator drona. Wcześniej musi jednak przejść przez kosztujące nawet 12 tys. złotych szkolenie, zdać specjalny egzamin i kupić drogi sprzęt. Taka inwestycja może jednak szybko się zwrócić, bo na młodym rynku firm świadczących takie usługi wciąż szybciej przybywa klientów, niż konkurencji. Jak zostać operatorem drona?

Polska stalą stoi? "Trzeba zwiększyć jej produkcję"

W najbliższych latach będzie rosło zużycie stali, więc trzeba zwiększyć w Polsce jej produkcję – przekonywał podczas wizyty w Zakładach Koksowniczych na Opolszczyźnie wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

"Opłaty roamingowe nie mają żadnego sensu"

Opłaty roamingowe w Unii Europejskiej powinny zostać zniesione jak najszybciej - powiedział wiceminister administracji i cyfryzacji Jurand Drop. Ministrowie telekomunikacji państw UE uznali, że są gotowi poprzeć zniesienie opłat za roaming, lecz nie za wszelką cenę.

Żyją w skrajnej biedzie, bo płacą za opiekę zdrowotną. Bank Światowy ostrzega

Co najmniej 400 mln ludzi na całym świecie nie ma dostępu do tak podstawowych świadczeń medycznych, jak opieka nad kobietą w ciąży, szczepienia dzieci, leczenie gruźlicy, a nawet do wody pitnej - wynika z piątkowego raportu WHO i Banku Światowego. Dokument wskazuje, że 6 procent mieszkańców badanych krajów żyje w skrajnym ubóstwie i dysponuje dziennie jedynie kwotą 1,25 dolara, gdyż opłacają oni koszty opieki zdrowotnej.

Inteligentna dzielnica powstaje w Helsinkach. "Mieszkanie tu jest jak eksperyment"

W Helsinkach powstaje eksperymentalna dzielnica. Kalasatama to projekt inteligentnego miasta. - Mieszkanie tutaj ma wiele plusów. Lubię testować różne rozwiązania. Zautomatyzowane mieszkanie pozwala mi na sterowanie różnymi urządzeniami z poziomu smartfona. Mogę włączać i wyłączać czajnik oraz sterować światłem. Kontroluję też wielkość zużycia wody. Wiem, ile czego zużywam. Mogę to oddzielnie monitorować. To zmienia moje nawyki - mówi Maria Kulse, która mieszka w Kalasatamie od trzech miesięcy.

Stephen Mull: z Polski wyjadę ze smutkiem

Stany Zjednoczone będą miały nowego ambasadora w Polsce. Paul Wayne Jones został mianowany w poniedziałek przez prezydenta Baracka Obamę na następcę Stephena Mulla, którzy szefuje placówce w Warszawie od 2012 r. - Co trzy lata zmieniamy ambasadorów. Trzy lata właśnie mijają. Mój następca dostał już nominację. Teraz musi przejść całą procedurę, która potrwa kilka miesięcy. Ja będę w Polsce co najmniej do jesieni, ale będę wyjeżdżał ze smutkiem - powiedział Stephen Mull, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce w rozmowie z Karoliną Hytrek-Prosiecką.

Karpiński chwali się osiągnięciami. A co z następcą? "Mogą być niespodzianki"

Terminal LNG w Świnoujściu będzie gotowy w 2015 roku - zapowiedział ustępujący szef resortu skarbu Włodzimierz Karpiński. Dodał, że dzięki tej inwestycji Polska zwiększy bezpieczeństwo energetyczne dziesięciokrotnie. Pytany, kto zastąpi go w fotelu ministra, odpowiedział: - Tu mogą być niespodzianki. Na pewno fachowiec. Poczekajmy najdalej do wtorku, środy.

Boeing jak myśliwiec. "Taki start normalnie nie jest osiągalny"

Samolot pasażerski prawie jak myśliwiec, czyli Boeing 787 Dreamliner i akrobacje przed zbliżającym się wielkimi krokami AirShow w Paryżu. Za sterami Dreamliera zasiedli eksperci od dynamicznego pilotażu. Jak ocenił pilot Oskar Maliszewski, taki "performance nie jest osiągalny dla samolotu rejsowego - zatankowanego i z pasażerami na pokładzie". Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" TVN24 Biznes i Świat.

Kredyty zaczynają drożeć. To dopiero początek rosnących rat

Niskie stopy procentowe to tanie kredyty, także te mieszkaniowe. Jednak na rynku już widać oznaki podwyżek. Wszystko za sprawą wzrostu kluczowej dla oprocentowania stawki WIBOR. Co więcej, prognozy wskazują, że to dopiero początek wzrostów kosztu kredytów. Z rosnącymi ratami trzeba się liczyć przez co najmniej dwa najbliższe lata - wynika z danych, które zebrał Lion’s Bank.

"Świat", 12.06

- Gdybym był na miejscu prezesa Belki, to podałbym się do dymisji już wtedy, kiedy pierwszy raz pojawiły się nagrania - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Ryszard Petru, twórca stowarzyszenia NowoczesnaPL. Jego zdaniem, gdyby do podobnej sytuacji z podsłuchaną rozmową doszło w Wielkiej Brytanii, szef tamtejszego banku centralnego zrezygnowałby ze stanowiska.

Wielka Brytania już płaci za możliwy "Brexit". "Zagrożenie dla rozwoju"

Agencja ratingowa Standard and Poor obniżyła perspektywę wzrostu dla gospodarki Wielkiej Brytanii, głównie z powodu planowanego referendum w sprawie członkostwa tego kraju w Unii Europejskiej - informuje BBC. Agencja podała również, że kraj ten znalazł się w grupie zwiększonego ryzyka utraty najwyższego ratingu kredytowego.

Cud w medycynie. Urodziła po wycięciu jajnika

Belgijscy lekarze pobrali od nastolatki fragmenty jajnika i zamrozili je na dziesięć lat, żeby w tym czasie wyleczyć ją z raka. Po czym, narządy wszczepiono ponownie. Dzięki takiemu zabiegowi jajniki nie zostały zniszczone przez chemioterapię, a dorosła dziś pacjentka mogła urodzić dziecko.