Najnowsze

Najnowsze

10 tys zł za nic. Zobacz, gdzie też chciano wprowadzić dochód podstawowy

Odbywające się dziś w Szwajcarii referendum ma między innymi pokazać, co obywatele tego kraju myślą o ewentualnym wprowadzeniu bezwarunkowego dochodu podstawowego dla wszystkich. Ale to nie pierwszy kraj, gdzie pojawił się taki pomysł. Wcześniej rozważano, to m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Finlandii. Mimo jednak podejmowanych inicjatyw żadna nie zakończyła się sukcesem. Szwajcarzy zatem mogą pierwsi, wszystko zależy jednak od wyników niedzielnego referendum.

"Trudniej o pracę". Polacy obawiają się efektu Brexitu

Ograniczenie zasiłków socjalnych dla imigrantów z Unii Europejskiej zniechęci do wyjazdu za granicę co piątego polskiego emigranta - wynika z najnowszych szacunków. Zmiany związane z Brexitem wpłyną na europejski rynek pracy i odbiją się na unijnej gospodarce. OECD podaje, że jeśli Wielka Brytania wystąpi z UE do 2020 r., jej PKB spadnie o ponad 3 proc., a do 2030 r. nawet o 5 proc.

Wyspa Afrodyty na urlop. "Jest co zwiedzać"

- Cypr jest bardzo interesującą opcją, bo jest z nim wygodne połączenie i jest co zwiedzać - mówił Cezary Królak, wydawca TVN24 BiS. Jak podkreślił, na Wyspie Afrodyty "każdy znajdzie coś dla siebie". - I ci, co lubią zabytki, i ci, którzy interesują się historią antyczną. Można też po prostu położyć się na jednej z bardzo wielu plaż i korzystać ze słońca - dodał. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Efekt Nowaka. Posłowie spowiadają się z bardzo drogich zegarków

Były minister transportu Sławomir Nowak za nieujawnienie, w oświadczeniach majątkowych, drogich zegarków zapłacił bardzo wysoką cenę i zniknął z życia publicznego. Dlatego w najnowszych oświadczeniach majątkowych posłowie chętnie wpisują czasomierze warte ponad 10 tys. złotych. Absolutnym rekordzistą pod tym względem jest Michał Kamiński z Platformy Obywatelskiej, który ma aż cztery takie zegarki.

Ta branża nawet w Chinach przeżywa trudny okres. Ale w Polsce rośnie

Pierwsze miesiące roku przyniosły niewielki wzrost krajowego zużycia stali, przy spadku rodzimej produkcji o 4 proc. Wytwórcy stali prognozują dalszy wzrost popytu, co powinno przełożyć się zarówno na wyższy poziom produkcji, jak i ceny – wskazuje Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa w Katowicach.

Agencja podała błędną informację, frank poleciał w dół

"Szwajcarski Bank Narodowy wprowadził ujemne stopy procentowe" - komunikat takiej treści podała dzisiaj agencja Reutera na kilkanaście minut przed godz. 15.00. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby te stopy procentowe nie trwały na ujemnych poziomach już od 2014 roku - komentuje Jakub Tomaszewski, analityk tvn24bis.pl.

Zakaz handlu w niedzielę. Rozpoczynają zbieranie podpisów

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w piątek przyjął wniosek o zarejestrowanie komitetu, który będzie zbierał podpisy poparcia dla projektu ograniczenia handlu w niedzielę. W najbliższych dniach rozpoczniemy zbieranie podpisów - mówi Alfred Bujara, który stoi na jego czele.

Zamiast wojska mieszkania. Adamczyk o nowym rządowym programie

- Skarb Państwa dysponuje dużą ilością gruntów w centrach miast, jak również na obrzeżach. Zapewniam, że w dużej mierze tereny nie są wykorzystywane - powiedział na antenie TVN24 BiŚ minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Według niego nie będzie problemu z dostępem do tanich gruntów, które mogłyby być wykorzystane w nowym programie Mieszkanie Plus.

"Biznes dla Ludzi", 03.06.

W "Biznesie dla Ludzi" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz dyskutowali nad planami wprowadzenia jednolitego podatku w 2018 roku i skutkami, jakie może przynieść takie rozwiązanie dla polskiej gospodarki. Zastanawiali się nad możliwościami pomocy dla frankowiczów.

Rząd proponuje wzrost płacy minimalnej. O 70 zł

- Propozycję ustalenia płacy minimalnej w 2017 r. na poziomie 1920 zł przekaże rząd Radzie Dialogu Społecznego - poinformował w piątek PAP minister Henryk Kowalczyk po piątkowym posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów. Sprawą musi się jeszcze zająć sama Rada Ministrów.

Obligacje 500 plus. Tylko dla chętnych

Banki dobrze się spisały w programie 500 plus, ale ministerstwo na razie nie planuje rozszerzać współpracy i wypłacać część pieniędzy w formie obligacji. Ewentualne zmiany mogą być po wrześniu 2017 roku - zapowiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

MOPS odebrał zasiłek rodzinie z dziewięciorgiem dzieci. Minister zapowiada kontrolę

Nie świadczenia napływające z programu Rodzina 500 plus, a brak aktywności zawodowej przez 11 lat był główną przyczyną wycofania zasiłku rodzicom dziewięciorga dzieci z Suwałk - informują urzędnicy suwalskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej informuje w wiadomości przesłanej do redakcji tvn24bis.pl, że zwróci się do Wojewody Podlaskiego z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i przeprowadzenie w MOPS w Suwałkach kontroli.