Najnowsze

Najnowsze

Planujesz wakacje poza Polską? Oto kraje, których lepiej unikać

Przeszło 12,5 mln osób chce spędzić w tym roku urlop w Polsce - wynika z badań przeprowadzonych przez Mondial Assistance. Wakacje za granicą natomiast planuje spędzić 4,5 mln Polaków. To o blisko 400 tys. osób mniej niż w roku ubiegłym. Przedstawiamy listę popularnych dotąd kurortów, które dziś nie są już aż tak bezpieczne.

Obama dzwoni do Camerona i Merkel. Ważny komunikat o Brexicie

Prezydent USA przeprowadził w piątek rozmowę telefoniczną z premierem Davidem Cameronem. Obiecał, że oba kraje będzie łączyć "specjalne partnerstwo". Odbyło się też posiedzenie Rady Nadzoru Stabilności Finansowej, która zapewnia, że system finansowy USA nie ucierpiał.

Przedstawiciel EBC: rozmowy ws. Brexitu muszą być szybkie

Rozmowy ws. Brexitu muszą być przeprowadzone szybko, aby ograniczyć wszelkie niewiadome - powiedział w sobotę członek rady zarządzającej Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Francois Villeroy de Galhau. Dodał, że londyńskie City może utracić "paszport UE".

Jedziesz na wakacje? Uważaj, zrobiło się gęsto od remontów dróg

Wyjeżdżający na urlop w Polsce, jak co roku muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach. Wakacje to czas remontów i przebudowy wielu odcinków, co może znacznie wydłużyć czas podróży. Sprawdziliśmy, na których trasach prowadzących do kurortów możemy trafić na korki.

Paweł Blajer: nieprzedsiębiorczy plan Morawieckiego

Poważny plan poprawy warunków dla rozwoju przedsiębiorczości nie może być, jak pudrowanie brzydkiej panny, która myśli o małżeństwie - pisze Paweł Blajer, dziennikarz TVN24 BiS. Jego zdaniem mniej więcej takie rozwiązanie proponuje wicepremier Mateusz Morawiecki. - Z mniejszych firm w Polsce chce zdjąć kawałek gigantycznego balastu biurokracji. Nie buduje przy tym w ogóle pozytywnej postawy społecznej wobec przedsiębiorczości - zauważa Blajer.

Ważne ostrzeżenie. Lek przeciwbólowy wycofany z obrotu

Partia leku Dicloberl retard została wycofany z obrotu na terenie całego kraju - zadecydował Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Lek stosuje się jako lek przeciwbólowy oraz m.in. w przypadku zapalenia stawów, przeciążeniach mięśni oraz więzadeł.

Używasz tego produktu dla dzieci? Ważne ostrzeżenie dużej sieci

Ikea na swojej stronie internetowej opublikowała apel do rodziców, którzy zakupili barierkę ochronną PATRULL. Nawołuje, by przestali jej używać i jak najszybciej zwrócili w pobliskim oddziale sklepu. Za nieudany zakup klienci otrzymają pełen zwrot kosztów.

Mniej pasażerów w samolotach. To jeden z efektów Brexitu

Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) szacuje, że do roku 2020 liczba brytyjskich pasażerów w komunikacji lotniczej może spaść o 3-5 proc. w związku z przewidywanym spowolnieniem brytyjskiej gospodarki i spadkiem kursu funta w wyniku Brexitu.

Zmiany w górnictwie. To ma uratować branżę

Utworzenie trzech kopalń zespolonych z dziewięciu samodzielnych dotąd zakładów, rozpocznie kolejny etap restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej (PGG) – przekonują przedstawiciele grupy, wskazując zalety zmian organizacyjnych. Chodzi m.in. o większą elastyczność i niższe koszty.

Giełdy po Brexicie. Najgorszy dzień dla banków od 2011 roku

Nowojorskie giełdy zareagowały na wyniki referendum w W. Brytanii bardzo dużymi spadkami indeksów. Ucierpiały zwłaszcza banki, dla których była to najgorsza sesja od 2011 r. Ocenia się, że straty na światowych rynkach akcji sięgają 2 bilionów dolarów.

Dziennikarz "The Telegraph" o Brexicie: potrzebujemy rozwodu za porozumieniem stron

- Położyłem się spać myśląc, że Wielka Brytania zostanie w Unii Europejskiej. Obudziłem się rano i byłem w szoku. Najlepszym scenariuszem dla Wielkiej Brytanii i UE byłoby to, abyśmy mieli rozwód za porozumieniem stron i abyśmy zawarli przyjacielskie porozumienie - mówił w TVN24 BiS Matthew Day, korespondent dziennika "The Telegraph" na Europę Środkowo-Wschodnią.

Amerykanka z brytyjskim akcentem. Nieoczekiwane skutki operacji

Po referendum na Wyspach głos Wielkiej Brytanii może w Europie znacząco ucichnąć. Tymczasem pewna Amerykanka, wskutek przeprowadzonej operacji, zaczęła mówić z brytyjskim akcentem. Przypadłość jest rzadko spotykana, jednak odczuwana najsilniej przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych, którzy całe życie mówili w nieco inny sposób.

Reportaże w weekend w TVN24 BiS

Kim był Osama bin Laden? Kto walczy o Arktykę? Jak można zarobić w Kolorado? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najbliższy weekend na antenie TVN24 BiS.

Rostowski: Wielką Brytanię czeka recesja. Będzie spowolnienie w Polsce

Brytyjczycy dali sobie wmówić, że nie ma prawdziwego kosztu wyjścia z Unii Europejskiej i że dadzą sobie radę sami - mówił w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24 Jacek Rostowski, były wicepremier i minister finansów. - Zwolennicy Brexitu myślą, że brytyjska gospodarka rozkwitnie bez unijnej biurokracji. Wielką Brytanię czeka znacząca recesja - dodał.

"Spokojnie, Polacy", "to szalony krok". Brexit i co dalej?

Wycofywanie się firm z Wielkiej Brytanii, utrudniony dostęp do mieszkań komunalnych i spadek inwestycji - to możliwe scenariusze po Brexicie według dziennikarzy TVN24BiS. Jak decyzja większości Brytyjczyków może wpłynąć na Polaków?

SKOK-i: chcemy odbudować naszą pozycję rynkową

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe będą dążyć do odbudowy swojej pozycji rynkowej po trzech trudnych dla siebie latach, jednym z instrumentów mają być zmiany prawa, bardziej dostosowane do specyfiki kas, niż obecnie obowiązujące - mówił w piątek prezes KK SKOK Rafał Matusiak

Polska nieobecna na rozmowach o Brexicie. Wiceminister rozwoju: to nie jest dobry ruch

- Nie jest dobrze, że Unia Europejska w tak ważnej chwili zaczyna rozmawiać w tak wąskim gronie - powiedział w TVN24 BiS Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju, odnosząc się do tematu braku obecności Polski podczas poniedziałkowych rozmów o przyszłości UE. Dodał, że obawia się dążenia europejskich przywódców do zawężania integracji między państwami.

Brexit a Polacy na Wyspach. Co ich czeka?

- Przyszłość Polaków nie zmieni się szybko po referendum. Ale decyzja o Brexicie dotyczy obywateli wieli państw i z pewnością będzie to temat podejmowany podczas negocjacji międzynarodowych - mówiła w TVN24 BiS Agata Gostyńska z Center for European Union.

Brexit mocno uderza w złotego

Piątkowa sesja była bardzo nerwowa dla złotego, bo inwestorzy nie spodziewali się Brexitu - zwracają uwagę analitycy. Dodają, że po gwałtownych porannych spadkach notowania naszej waluty nieco się podniosły, m.in. w wyniku interwencji szwajcarskiego banku centralnego.