Najnowsze

Najnowsze

Gazoport w Świnoujściu ma już patrona. To były prezydent

Terminal LNG w Świnoujściu będzie nosił imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego - poinformował Gaz-System. "W ten sposób zostanie uhonorowana osoba, dla której wzmocnienie pozycji kraju na mapie energetycznej Europy było jednym z głównych celów" - podkreślono.

Mieszkanie plus: pierwsze szczegóły dla oszczędzających

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa kalkuluje, jakie premie powinny być wypłacane dla osób oszczędzających na mieszkanie. Osiem tysięcy złotych rocznie będzie progiem, do którego państwo będzie dopłacało premię - powiedział Kazimierz Smoliński, wiceminister resortu.

Ceny w dół. Sprawdź, co taniało najbardziej

W maju ceny spadły o 0,9 proc. w ujęciu rocznym - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Ekonomiści przewidują, że w całym roku ceny spadną o 0,6 proc., a w przyszłym roku wzrosną o 1,5 proc.

Mieszkanie Plus najwcześniej za trzy lata. Wiadomo już, kiedy zapisy

- Aby szybko wyeliminować deficyt mieszkaniowy w Polsce, należałoby budować około 300 tys. mieszkań rocznie, obecnie budujemy niecałe 150 tys. - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. Dodał, że pilotażowe budowy z programu Mieszkanie plus są planowane na 2018 r., a w 2019 r. "system powinien ruszyć".

Podróże kształcą, czyli wymiana studencka otwiera świat

Wymiana studencka może być świetnym sposobem na zwiedzanie świata. W programie "Pokaż nam świat" Karolina Kania opowiadała o swoich doświadczeniach z Francji i Nowej Kaledonii, zaś Porapat Chiwaprecha z Tajlandii dzielił się spostrzeżeniami na temat Polski.

W sklepach będzie drożej. Dwie przyczyny

Można się spodziewać, że na przełomie bieżącego i przyszłego roku deflacja odpuści - prognozuje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Jak dodano, na wzrost cen będą wpływały ceny ropy oraz kurs złotego.

Nowy prezes NBP o frankowiczach: nie istnieją przesłanki ekonomiczne, by zajmować się tym problemem

- Według mnie nie istnieją przesłanki ekonomiczne przemawiające za tym, żeby zajmować się problemem kredytów walutowych. Istnieją tylko przesłanki polityczne, państwowe - powiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” wybrany na prezesa Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Dodał także, że mimo utrzymującej się deflacji, nie ma potrzeby obniżania stóp procentowych oraz zaznaczył, że jest zwolennikiem repolonizacji sektora bankowego, która dokonuje się "samoistnie".

Pomysł na urlop. Szlakiem kubańskich miast

Najbliższe miesiące mogą być ostatnią okazją, aby poczuć prawdziwy Kubę - już wkrótce zostanie zniesiona blokada ze Stanami Zjednoczonymi. O podróży do kubańskich, ale również etiopskich wiosek opowiadała w programie "Pokaż nam świat" Edyta Czerwińska. - Podróż zaczyna się już w mojej głowie, kiedy zaczynam planować wyprawę - podkreślała.

Rekord 500 plus. Sprawdź, gdzie najszybciej dostaniesz pieniądze na dzieci

Najwięcej decyzji w sprawie przyznania świadczenia 500 plus podjęto w województwie świętokrzyskim (ponad 77 proc.) - powiedziała w poniedziałek rano szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Oznacza to, że samorządy w tym regionie najsprawniej obsługują rządowy program Rodzina 500 plus. Szefowa resortu zaapelowała do samorządów, by usprawniły proces wydawania decyzji i przyspieszyły wypłaty związane z realizacją programu 500 plus.

Chiny nie pragną wojny handlowej? Niemcy oferują wsparcie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w poniedziałek, że potrzeba dalszych rozmów z Pekinem na szczeblu ekspertów ws. przyznania Chinom statusu gospodarki rynkowej. Jednocześnie zapewniła, że chce pośredniczyć w tej sprawie między Pekinem a Brukselą.

Z biznesu na boisko. Szanse Polski w typach rynkowych wilków

W typowaniu na Euro 2016 prześcigają się nie tylko bukmacherzy. W pomocą przychodzą im także analitycy Big Data, menadżerowie, inwestorzy, a nawet gigant technologiczny, taki jak Microsoft. Sprawdziliśmy, jak te narzędzia, które do tej pory sprawdzały się na giełdzie czy w biznesie, typują wyniki. Wyliczenia nie są jednak łaskawe dla Polski.

Zachodnie giełdy rozpoczynają tydzień od spadków

Na zachodnich giełdach w poniedziałek obserwujemy kontynuację spadków, już 4. sesję z rzędu. Wśród inwestorów panuje niepokój - w środę decyzja Fed w USA, a potem, 23 czerwca, głosowanie w Wielkiej Brytanii w sprawie ewentualnego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej.

Kluczowe spotkanie ws. Nord Streamu. "To trujący projekt polityczny"

Władimir Putin i Jean-Claude Juncker już w tym tygodniu mogą zaprezentować kluczowe rozwiązania dla rozszerzenia gazociągu Nord Stream. Choć Gazprom zapewnia, że wstępny plan nie zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Europy, część polityków uważa, że projekt łamie unijne prawo.

Jak "szybko zarobić dużo szmalu" na Euro

Wraz z typowaniem meczów, inwestorzy próbują przewidzieć jak zdarzenia na boisku będą wpływały na stan rynków finansowych. Nawet, jeśli reprezentacje narodowe nie przywiozą upragnionego zwycięstwa, to wygrać mogą branże, które wykorzystają gorące emocje wokół Euro 2016.

Cena miedzi odbija się od dołka

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie wychodzą z 4-miesięcznego dołka. Miedź na giełdzie metali LME w Londynie w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana po 4.518 USD za tonę, po wzroście o 0,2 proc. - podają maklerzy.

Tusk: Brexit potrwałby siedem lat

- Ułożenie na nowo brytyjskich stosunków z Unią Europejską, w razie gdyby Wielka Brytania opuściła ją w rezultacie referendum, potrwałoby siedem lat - ocenił w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.