Najnowsze

Najnowsze

Efekty Brexitu już widać. Trzy rzeczy, które podrożały

Eksperci ostrzegali, że jeżeli Brytyjczycy zagłosują za opuszczeniem Unii Europejskiej, to będą musieli płacić więcej za niektóre towary i usługi. Od referendum minęły zaledwie dwa tygodnie, ale przepowiednia już zaczęła się sprawdzać.

Nowy sondaż na temat powtórki referendum ws. Brexitu

40 proc. Brytyjczyków popiera rozpisanie drugiego referendum w sprawie wyjścia ich kraju z Unii Europejskiej, ale aż 44 proc. jest temu pomysłowi przeciwne - wynika z opublikowanego w sobotę sondażu dla dziennika "The Independent".

Kto wygra Euro 2016? Zobacz, co myślą bukmacherzy

Francja nie powinna mieć problemów z pokonaniem Portugalii i wygraniem Euro 2016. Tak przynajmniej uważają czołowe firmy bukmacherskie. Sprawdzamy, ile można zarobić obstawiając wynik finałowego meczu mistrzostw Europy.

Temida ma problem z dłużnikami. Sądy mają nowe narzędzie

Nieco ponad jedna trzecia sądów zgłasza dłużników do biura informacji gospodarczej, a ponad jedna piąta zarejestrowanych długów sądów jest odzyskiwana - wynika z informacji BIG InfoMonitor. Najwięcej problemów wymiar sprawiedliwości ma ze ściąganiem grzywien.

Spora kumulacja w Lotto. Sprawdź, ile możesz wygrać

20 mln zł - tyle można wygrać w sobotnim losowaniu Lotto. Wszystko przez to, że obecna kumulacja narasta od 19 czerwca. Do tej pory największa wygrana padła w zeszłym roku. Wówczas szczęśliwy posiadacz zwycięskiego kuponu zgarnął aż 35 mln złotych.

Dom, w którym kręcono "Milczenie owiec" sprzedany

Wiktoriański dom w miejscowości Layton w stanie Pensylwania, w którym odbywały się zdjęcia do thrillera psychologicznego "Milczenie owiec" został sprzedany w piątek za sumę 195 tys. dolarów – poinformowała gazeta PittsburghTribune Review.

Brexit zagrozi USA? Ważna wizyta ministra skarbu

Minister skarbu Jack Lew odwiedzi w dniach 11-14 lipca Londyn, Paryż, Berlin i Brukselę dla przedyskutowania z ministrami finansów krajów UE posunięć, które pozwolą na utrzymanie wzrostu gospodarczego oraz stabilności po decyzji Brytyjczyków o wyjściu z UE.

Szukasz pracy marzeń? Człowiek Bransona: stawiam na myślących "pozapudełkowo"

- Szukam ludzi nie tyle podobnych do siebie, tylko myślących "pozapudełkowo". Jeśli widzę, że człowiek podchodzi do problemu nie próbując go rozwiązać sztampowo, standardowo, to chcę z kimś takim pracować. Nie boję się ludzi, którzy lubią podejmować ryzyko, i którzy są kreatywni. Wolę pracować z takimi, którzy podjęli ryzyko, być może nawet ponieśli porażkę, ale się nie boją, niż z tymi zachowawczymi - mówi Grażyna Piotrowska-Oliwa, słynna polska menadżerka i współpracowniczka miliardera Richarda Bransona. W rozmowie z tvn24bis.pl zdradza co przesądza o przyjęciu do zespołu, którym zarządza.

Biznes narkotykowy kwitnie. Plantacje wzrosły dwukrotnie

Powierzchnia plantacji koki, służącej do produkcji kokainy, wzrosła w Kolumbii niemal dwukrotnie w ostatnich latach - głosi opublikowany w piątek raport ONZ. Kolumbia jest głównym producentem narkotyku w regionie Ameryki.

Coraz mniej dzieci w UE. Demografię ratują imigranci

Po raz pierwszy w historii w zeszłym roku w całej Unii Europejskiej było więcej zgonów niż narodzin - podał w piątek unijny urząd statystyczny Eurostat. Ludność UE wzrosła tylko dzięki napływowi 1,9 mln migrantów.

Facebook zmienia Messengera. Sprawdź, co szykuje

Użytkownicy Messengera, aplikacji Facebooka, będą mogli zatajać przesyłane wiadomości. To kolejny etap, który prowadzi do uniezależnienia się komunikatora od medium społecznościowego. Szyfrowanie informacji ma zwiększyć bezpieczeństwo i prywatność rozmówców.

"Biznes dla ludzi", 08.07.

W "Biznesie dla ludzi" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz poruszali kwestie zakazu przejęcia pieniędzy z programu 500 plus przez komorników, nowych strategiach cyberprzestępców, a także 100 zmian, jakie czekają polskie firmy.

"Bilans", 08.07.

W "Bilansie" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz dyskutowali o szczycie NATO w Warszawie. Poruszali kwestie stanowiska Baracka Obamy wobec zmian dotyczących Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, a także rozmawiali o przyszłości energetycznej Polski.

Co i jak widzi kierowca Formuły 1? Zapraszamy na pokaz

Bolidy Formuły 1 są jednymi z najszybszych samochodów na świecie. Wielu kierowców po cichu marzy, żeby chociaż raz w życiu zasiąść za sterami takiej maszyny, ale niewielu zdaje sobie sprawę, jak nadludzkim refleksem trzeba dysponować, żeby poprowadzić takie auto.

Przez "głupie selfie" spadł w przepaść. Ratownicy: skończcie z tym

"Drodzy turyści, szanujemy was, ale nadszedł czas, byście szanowali samych siebie. Skończcie z robieniem głupich i niebezpiecznych selfie. Dziękujemy" - tak brzmi komunikat chorwackich ratowników górskich. Dodają, że zdarzyło im się ratować te same osoby, dwa razy w ciągu dwóch dni, w tym samym miejscu.

Handel w kryzysie. Zamykają kolejne supermarkety w Polsce

Tesco zamyka siedem supermarketów w Polsce. To już kolejna sieć handlowa, która boryka się z wysokimi kosztami i musi ograniczyć działalność w naszym kraju. Brytyjski gigant handlu ma też problemy na własnym rynku, gdzie zagrożone może być 2 tys. miejsc pracy.

Kontrowersyjne dzieło hitem na aukcji w Londynie

Dzieło Petera Paula Rubensa, przedstawiające córki obcujące się z ojcem, zostało w czwartek wieczorem sprzedane na aukcji malarstwa dawnego w londyńskim domu Christie's. Nabywca zapłaci za nie 52,4 mln euro - cenę dwukrotnie wyższą od szacunkowej.

Poczta Polska stawia na darmowy internet

W przyszłym roku we wszystkich własnych placówkach Poczty Polskiej będzie można korzystać z darmowego bezprzewodowego dostępu do internetu. Obecnie bezpłatne wi-fi udostępnia około 850 placówek pocztowych, często w niewielkich miejscowościach.

Wcześniej na emeryturę? Rząd przyspiesza prace

Rada Ministrów zajmie się opinią o prezydenckim projekcie obniżenia wieku emerytalnego na najbliższym, wtorkowym posiedzeniu. Projekt przewiduje obniżenie do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn wieku, w którym będzie można przejść na emeryturę.

Europa pracą podzielona. Co piąty młody Polak jest bezrobotny

Jeden na pięciu młodych Polaków nie ma pracy. To wskaźnik kilka razy większy niż w Niemczech i dwa razy większy niż u naszych południowych sąsiadów - Czechów. Dane Europejskiego Urzędu Statystycznego pokazują też rosnące dysproporcje między krajami UE na rynku pracy. Polska znalazła się w połowie rankingu.