Najnowsze

Najnowsze

Polska nastawia się na Chiny. "To wielki rynek zbytu"

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział we wtorek, że z prezydentem Xi Jinpingiem będzie chciał rozmawiać w Warszawie o zwiększeniu eksportu polskiej żywności do Chin. Polska żywność jest w stanie podbić świat - dodał prezydent.

Brexit igra z walutami. Znany analityk ma swoją teorię

- Jestem dziwnie przekonany, że ta gra na osłabienie walut rynków rozwijających skończy się na dzień, dwa przed referendum (ws. Brexitu - red.). Może nawet w poniedziałek - uspokajał na antenie TVN24 BiS Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion. Tylko we wtorek szwajcarska waluta umocniła się względem złotego o ponad 4 grosze.

NBP: w maju podaż pieniądza większa o 10 mld zł

W maju br. podaż pieniądza M3 zwiększyła się w stosunku do kwietnia o 10 mld zł, a składnikami dominującymi w miesięcznym przyroście były zobowiązania banków wobec przedsiębiorstw, instytucji samorządowych oraz gospodarstw domowych - poinformował we wtorek NBP.

Kibice nie wejdą na Wieżę Eiffla. Zabrakło pracowników

Wieża Eiffla jest we wtorek zamknięta, bowiem z powodu zaplanowanej na godziny popołudniowe manifestacji w Paryżu zabrakło pracowników - wynika z komunikatu dyrekcji zarządzającej tym symbolem stolicy Francji, odwiedzanym rocznie przez blisko 7 mln osób.

Na Mazury samolotem. Nowe połączenie lotnicze

Od 2 lipca z lotniska Chopina w Warszawie zostaną uruchomione połączenia lotnicze na Mazury, na lotnisko w Szymanach. Ma to być linia sezonowa - przesiadkowa dla mieszkańców Mazur i ułatwiająca wypoczynek nad jeziorami mieszkańcom stolicy.

Sąd przyznał 50 tys. euro "wiecznej praktykantce"

Niemiecka firma musi wypłacić zaległe pobory w wysokości 50 tys. euro pracownicy, która przez pięć lat zatrudniona była w charakterze praktykantki zarabiając miesięcznie 300 euro, bez wynagrodzenia za nadgodziny. Decyzję podjął we wtorek sąd w Monachium.

Rząd walczy z oszustami podatkowymi. Powołano specjalna spółkę

Minister Finansów podpisał akt założycielski spółki celowej powołanej do celów informatyzacji służb skarbowych - poinformował we wtorek w komunikacie resort finansów. Spółka ma być odpowiedzialna za opracowanie systemu informatycznego, mającego pomóc w walce z wyłudzeniami VAT.

"FT": Zagraniczni inwestorzy wycofują kapitał z Polski

Polska przestała być "ulubieńcem rynków wschodzących." Jak podaje "Financial Times", duża część inwestorów wycofuje swój kapitał z Polski. Swoją decyzję argumentują niepewną sytuacją polityczną, która może negatywnie wpłynąć na poziom zysków odnoszonych przez ich fundusze i spółki.

Frank wystrzelił w strachu przed Brexitem

W miarę zbliżającego się referendum ws. pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, nerwy inwestorów wystawiane są na ciężką próbę. Większość z nich nie zdaje egzaminu z zachowania spokoju i na rynkach panuje awersja do ryzyka. Złoty solidnie się osłabia, głównie w parze do franka. To zła wiadomość dla frankowiczów, bo szwajcarska waluta jest najdroższa od pół roku.

Producenci broni zarobili po zamachu w Orlando

Po krwawym zamachu terrorystycznym w klubie dla osób LGBT na Florydzie producenci broni w USA liczą już zyski. Na nowojorskiej giełdzie ceny akcji takich spółek wzrosły o 7-8,5 proc. Skąd tak duże wzrosty? Tłumaczy Mateusz Walczak z TVN24 BiS.

"SZ": Nord Stream 2 powstaje po cichu, pomimo sankcji

Zamówienie na rury wydane, przetarg rozpisany. Pomimo sprzeciwu Ukrainy, krajów bałtyckich i Polski, projekt budowy gazociągu Nord Stream 2 jest po cichu krok po kroku realizowany i cieszy się przychylnością rządu Niemiec, choć Rosja jest objęta sankcjami - konstatuje we wtorek "Sueddeutsche Zeitung".

Islamskie linie lotnicze kończą działalność. Ze względów bezpieczeństwa

Rayani Air, pierwsze islamskie linie lotnicze działające w Malezji otrzymały zakaz organizowania komercyjnych lotów. Tamtejszy Departament Lotnictwa Cywilnego poinformował, że odebrał spółce licencję, ponieważ firma nie spełniała wymogów administracyjnych oraz dotyczących bezpieczeństwa pasażerów. Prawo do działalności zostało zawieszone już trzy miesiące temu.

Wenezuelczycy nie mają co jeść. Szukają pożywienia na śmietnikach

Ludzie plądrują sklepy nie chęci zysku, a z głodu. Wenezuelczycy nie mają co jeść. I coraz więcej obywateli tego kraju schyla się po nadpsute warzywa i owoce ze śmietników. Mowa nie tylko o osobach najbiedniejszych, ale i przedstawicielach klasy średniej. A to z powodu gigantycznych problemów gospodarczych.

Amerykanie giną we własnym kraju. Ofiar więcej, niż na wojnach

Amerykańskie prawo zezwala na legalne posiadanie broni, jednak nie każdy potrafi posługiwać się nią w odpowiedzialny sposób. Okazuje się, że więcej osób zginęło od broni w USA od 1963 r. niż na wojnach od 1770 r. Ulubionym narzędziem zabójców jest AR-15, na terenie kraju może być nawet 3 mln sztuk tego karabinu.

Nie daj się nabrać na fałszywe nakazy zapłaty. Nowe ostrzeżenie

Przed pismami przypominającymi sądowe nakazy zapłaty, a wysyłanymi przez firmy windykacyjne, ostrzega w poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Jak podaje, dochodzą doń sygnały, że takie pisma wysyła Kancelaria Spraw Sądowych i Windykacyjnych w imieniu Polskiego Centrum Telemedyczego.

Morawiecki: pensje Polaków powinny rosnąć

W kolejnych miesiącach deflacja powinna się zmniejszać, ale nie wiadomo, czy przed końcem tego roku w polskiej gospodarce pojawi się inflacja - mówi wicepremier, szef Ministerstwa Rozwoju Mateusz Morawiecki. Według niego przyczyną deflacji są niskie ceny surowców i brak presji płacowej.

Wydają połowę zarobków na franki. Modzelewski: trzeba im pomóc

Propozycje, które staraliśmy się stworzyć dla Kancelarii Prezydenta mają realnie pomóc. Jeżeli będzie wiele metod, które mogą wybrać zainteresowani, to mamy szanse rozwiązać ten problem - powiedział w TVN24 BiS prof. Witold Modzelewski, członek zespołu niezależnych ekspertów, którzy pracowali nad tzw. ustawą frankową.