Najnowsze

Najnowsze

"Bilans", 27.06

W programie "Bilans" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz dyskutowali m.in. o gospodarczych skutkach Brexitu. Nie zabrakło także relacji z rynków.

"Polska musi być niezależna energetycznie"

Polska musi być niezależna energetycznie i powinna osiągnąć ten cel jak najniższym kosztem - napisali analitycy Instytutu Jagiellońskiego w raporcie dotyczącym przyszłości polskiej energetyki.

Atak hakerów na konto szefa Google. "Testujemy bezpieczeństwo"

Hakerzy z grupy OurMine zaatakowali konto szefa Google Sundara Pichai'a. Niedawno informowaliśmy o ataku na profilu Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka. Jak utrzymują członkowie grupy, ich celem było ostrzeżenie przed złymi zabezpieczeniami serwisów.

Tysiąc zł emerytury minimalnej? "To jeden z wariantów"

Wysokość minimalnej emerytury i renty oraz wariant zasad waloryzacji emerytur i rent w 2017 r. są jeszcze omawiane - powiedziała minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Rada Dialogu Społecznego nie przyjęła wspólnego stanowiska w tej sprawie.

ZBP: opinia Rzecznika Finansowego ws. frankowiczów nierzetelna

Najważniejsze konkluzje raportu Rzecznika Finansowego w sprawie kredytów walutowych pozostają w sprzeczności z prawem polskim i unijnym, a także orzecznictwem sądów powszechnych, a opinia Rzecznika nie może być uznana za wiarygodną i rzetelną - podał w poniedziałek Związek Banków Polskich.

Cypr bez tajemnic

Początek wakacji to ostatni moment, aby podjąć decyzję o urlopowym kierunku. Świetnym pomysłem na wypoczynek jest Cypr. - Jest tam wiele miejsc do odkrycia, a czas wolniej płynie - mówił Krzysztof Koszarek, który pięciokrotnie zwiedził ten kraj. Opowiadał również o nieznanej, prowincjonalnej stronie Wielkiej Brytanii.

Chcesz zatrudnić cudzoziemca? Będzie łatwiej

Strona społeczna Rady Dialogu Społecznego – związki zawodowe i pracodawcy – przyjęli w poniedziałek wspólne stanowiska w sprawie kilku projektów ustaw dotyczących m.in. rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych, dzierżawy nieruchomości rolnych Skarbu Państwa i uproszczonych zasad zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

Europejska kasa bez Wielkiej Brytanii. Sprawdź, ile straci

Wielka Brytania jest jednym z krajów z największą składką do unijnego budżetu. Każdego roku do wspólnej kasy przekazuje 12,9 mld funtów (ok. 69 mld zł). Przykładowo Polska wpłaciła w tym czasie "zaledwie" 2,5 mld funtów (ok. 13,35 mld zł). O ile unijny budżet - bez brytyjskich pieniędzy - będzie uboższy?

Tauron uruchamia drugą ścianę wydobywczą w kopalni Brzeszcze

W należącym do Tauronu zakładzie górniczym Brzeszcze uruchamiana jest druga ściana wydobywcza – podał w poniedziałek koncern. To inwestycja mająca podnieść efektywność tej kopalni i – w zamierzeniu - prowadzić ją do osiągnięcia rentowności w 2017 r.

Brexit a kredyty. Ile stracą frankowicze?

Wzrost kursu franka szwajcarskiego w parze ze złotówkką to jeden z pierwszych efektów Brexitu. Najsilniej odczują go ci, którzy od kilku lat spłacają kredyty hipoteczne w tej walucie. Decyzja Brytyjczyków z dnia na dzień zwiększyła raty frankowiczów. - To jest bardzo ryzykowny moment, żeby wprowadzać rozwiązania ustawowe dotyczące kredytów frankowych - komentuje Jarosław Sadowski z Expandera.

Słaba giełda, złoty w dół. Brexit zbiera żniwo

Po południu w poniedziałek główne indeksy na stołecznym parkiecie nadal spadały. Polska waluta po Brexicie nadal traci wobec euro, franka szwajcarskiego i dolara USA. Złoty umacnia się za to wobec brytyjskiego funta.

Reforma emerytalna w rękach Rady Ministrów. Ma powstać opinia

W tym tygodniu Komitet Stały Rady Ministrów będzie pracował nad opinią rządu wobec prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego – zapowiedziała w poniedziałek podczas obrad Rady Dialogu Społecznego minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

Reakcja Azji na Brexit. Kostrzewa: nikt nie spodziewał się takiego wyniku

Brexit jest jednym z głównym tematów poruszanych przez uczestników Światowego Forum Ekonomicznego w Chinach. Przedstawiciele Państwa Środka nie kryją zaniepokojone sytuacją w Europie. Zdaniem wielu decyzja Brytyjczyków wywołała niepewność na światowych rynkach. Gościem TVN24 BiS był Wojciech Kostrzewa, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny ITI.

Susza nadal zagraża rolnikom. Straty mogą być duże

Susza jest mniejsza niż kilkanaście dni temu, ale nadal występuje w 10 proc. polskich gmin położonych na terenie ośmiu województw. Najbardziej zagrożone niedoborem wody są zboża jare i ozime - poinformował Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa.

Prezydent Chin chce silnej Unii po Brexicie

Prezydent Chin Xi Jinping uważa, że decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu UE doprowadziła do wzrostu niepewności w gospodarce światowej. Zaznaczył, że Chiny liczą na zjednoczoną i stabilną UE oraz dobrze prosperującą Wielką Brytanię.

Dwa duże banki ustępują w sprawie kredytów frankowych

Ujemne odsetki będą pomniejszać raty klientów banków BPH oraz Pekao SA. Banki dobrowolnie zobowiązały się do zmiany praktyk związanych z obliczaniem oprocentowania kredytów we frankach szwajcarskich - podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Po 30 tys. zł od Volkswagena dla każdego? Szanse kierowców rosną

Bruksela popiera postulat, by Volkswagen wypłacił klientom w Europie odszkodowania za auta z oprogramowaniem fałszującym emisje spalin. Może to dotyczyć ponad 140 tysięcy samochodów w Polsce. Komisarz Elżbieta Bieńkowska jest zdania, że wysokość rekompensaty nie powinna odbiegać od tej, którą otrzymują kierowcy w USA.

Węgrzy chcą wykorzystać Brexit. Już kuszą firmy uciekające z Wysp

Węgry chcą przyciągnąć nad Dunaj przedsiębiorstwa, które po Brexicie opuszczą Wielką Brytanię. W tym celu rząd przygotował specjalną listę zachęt dla inwestorów, ponieważ spodziewa się zmniejszenia strumienia funduszy unijnych dla Europy Środkowo - Wschodniej. Jednocześnie Budapeszt zapewnia, że w UE pozostanie.