Najnowsze

Najnowsze

"Bilans", 14.09

W "Bilansie" Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili o rzekomym planie utworzenia w Polsce spółki produkującej elektryczne auta. Rozmawiali także o planie rozwoju górnictwa.

Węgry są za słabe na euro

Przyłączenie się Węgier do strefy euro będzie celowe dopiero wówczas, gdy kraj będzie wystarczająco silny i w całej rozciągłości osiągnie poziom rozwoju strefy euro – powiedział szef Węgierskiego Banku Narodowego (MNB) Gyoergy Matolcsy.

Hakerzy nie odpuszczają. Koziej: to nowa, zimna wojna

- Żyjemy w warunkach nowej, hybrydowej zimnej wojny. Cyberprzestrzeń nie ma swoich granic - mówił na antenie TVN24 Stanisława Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego o zorganizowanych atakach hakerów. Jego zdaniem działania w sieci to element konfliktu między największymi mocarstwami, co łatwo wykorzystać w celach propagandowych. A Polska nie jest dobrze przygotowana, by bronić się przed hakerami.

Szef Lotniska Chopina o CPL: to byłaby najgorsza rzecz

- To byłaby najgorsza rzecz, jaką moglibyśmy zrobić - mówi w TVN24 BiS o planach budowy Centralnego Portu Lotniczego pomiędzy stolicą a Łodzią Mariusz Szpikowski, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie. Choć jednocześnie podkreśla, że w ciągu 4-5 lat warszawski port będzie całkowicie przeciążony.

Luka w ZUS-ie. Od miesięcy można było łatwo sprawdzić, ile zarabiasz

Znając tylko imię, nazwisko i PESEL, każdy mógł założyć konto w systemie ZUS, podszywając się pod inną osobę. I mieć wgląd w jej historię zatrudnienia, pobierane renty i zasiłki i informacje o zarobkach. Luka w systemie została załatana dopiero po co najmniej dwóch miesiącach. Rzecznik ZUS twierdzi, że wszystkie konta były bezpieczne.

Prokuratura zajęła się sprawą rzecznika Macierewicza

Warszawska prokuratura zaczęła czynności sprawdzające w sprawie Bartłomiej Misiewicza - dowiedzieli się dziennikarze tvn24.pl. To efekt zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa "w związku z możliwym działaniem na szkodę spółki i na szkodę Skarbu Państwa".

Benzyna tańsza niż przed rokiem

Średnia cena litra PB95 spadła w ciągu roku o 15 gr - podał portal e-petrol. Największy wzrost kosztów ponoszonych przez kierowców odnotowano w przypadku autogazu - litr podrożał o 8 gr.

Dobre dane dla handlu. Eksport i import rosną

Import oraz eksport Polski w ciągu pierwszych miesięcy 2016 roku wzrósł w porównaniu do analogicznego ubiegłego okresu z ubiegłego roku. Odnotowano zwiększoną wymianę handlową towarów z Polski do wszystkich głównych partnerów.

Więcej niedźwiedzi niż mieszkańców. Podróż na Spitsbergen

Na ląd nie wolno schodzić bez broni, bo niedźwiedzi polarnych jest tam więcej niż mieszkańców - mówi Katarzyna Pawełczyk, gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS, która jachtem popłynęła na norweską wyspę Spitsbergen. Jak dodaje "człowiek jest tam zdany tylko na siebie". - Nie ma zasięgu, nie ma internetu - podkreśla.

Eko-babcie robią materace. Z niezwykłego materiału

Kobiety z Tennessee pokazują jak można wykorzystać nikomu niepotrzebne i szkodliwe dla środowiska torebki foliowe. Przygotowują z nich materace. Do przygotowania jednego z nich wykorzystuje się ponad 600 plastikowych toreb. Mata ma 1 m szerokości i 2 m długości. W tym roku starsze kobiety zrobiły już 88 takich materaców, przetwarzając przy tym ponad 52 tys. plastikowych worków. Materiał z programu "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS.

Nowy prezes ważnego urzędu. Sejm się zgodził

Sejm powołał w środę Marcina Cichego na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). W lipcu przed końcem kadencji z tego stanowiska odwołana została Magdalena Gaj. Wnioskowała o to premier Beata Szydło w związku z rezygnacją Gaj.

Przegląd prasy. Rząd chce uprawiać marihuanę. "Po co mamy płacić Holandii?"

Ministerstwo Zdrowia myśli o uprawie marihuany do celów medycznych i rozmawia już w tej sprawie z resortem sprawiedliwości. - Po co mamy płacić Holandii, skąd sprowadzamy w ramach importu docelowego susz zawierający kannabinoidy za ok. 10 do 20 tys. zł za miesiąc? Uprawa marihuany w kraju będzie dużo tańsza - przekonuje w "Dzienniku Gazecie Prawnej" wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.

Juncker: nie możemy zaakceptować, by polscy pracownicy byli mordowani

- Europejczycy nie mogą zaakceptować, by polscy pracownicy byli napastowani, bici, a nawet mordowani na ulicach Essex - powiedział w środę w Parlamencie Europejskiej Jean-Claude Juncker. Szef Komisji Europejskiej przedstawia swoją wizję dotyczącą przyszłości UE dwa dni przed nieformalnym szczytem przywódców 27 krajów w Bratysławie, bez Wielkiej Brytanii. Więcej na ten temat znajdziesz w TVN24 BiS.

Granica snu. Sprawdź, ile powinieneś spać

Długi sen nie oznacza wcale, że bardziej się wyśpimy. - Optymalny czas snu to sześć godzin. Sen dłuższy lub krótszy o dwie, trzy godziny niesie za sobą liczne negatywne konsekwencje zdrowotne, pogarsza kondycję psychiczną i fizyczną - mówił w TVN24 BiS dr Michał Skalski, psychiatra specjalizujący się w leczeniu zaburzeń snu. Dodaje, że drzemka w ciągu dnia powinna trwać od 15 do 30 minut. - Sen w ciągu dnia jest zawsze gorszy niż sen nocny. Czasem lepiej jest przetrwać i głębiej spać w nocy - tłumaczył. Jak dodał alkohol może przyspieszyć zasypianie, ale skraca i spłyca sen. Rozmowa z programu "Poranek" w TVN24 BiS.

Ropa drożeje, ale dobrze nie jest

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, ale we wtorek surowiec mocno staniał. Przyczyniły się do tego m.in. oceny przedstawione przez Międzynarodową Agencję Energii - informują maklerzy.

Dzielą skórę na niedźwiedziu? Robią traktory, chcą produkować elektryczne auta

Ursus, znany dotąd z ciągników, chce produkować samochody i autobusy elektryczne. Polska firma zamierza wkrótce zaprezentować elektryczno-wodorowy autobus hybrydowy, który będzie mógł przejechać nawet 400 km na jednym ładowaniu. - Chcemy produkować samochody elektryczne, autobusy elektryczne, małe samochody dostawcze ponieważ stoimy u progu rewolucji - tłumaczył prezes firmy Karol Zarajczyk.

Te krowy mają dodatkową parę oczu. Żeby zmylić napastnika

Przysłowie mówi, że strach ma wielkie oczy. Naukowcy z Australii wzięli to sobie do serca i zbadali, czy lew może zaatakować krowę, na której zadzie... wymalowano oczy. Drapieżnikowi wydaje się, że patrzy nie na potencjalną zdobycz, tylko na wielką twarz nieznanego zwierzęcia. Badacze twierdzą, że prosty zabieg może ograniczyć ataki dzikich zwierząt na stada afrykańskich pasterzy. Materiał programu "24 Godziny".