Najnowsze

Najnowsze

Polskie tłumaczenie CETA do poprawki. Bruksela obiecuje zmiany

Polskie tłumaczenie umowy o wolnych handlu UE-Kanada (CETA) zostanie poprawione, by dostosować je do wersji angielskiej - poinformowała Komisja Europejska. Obie wersje różniły się w punkcie odnoszącym się do regulacji rynków biotechnologicznych.

Pomoc dla frankowiczów w Sejmie. Trzy propozycje

Sejm zajmie się dziś prezydenckim projektem tzw. ustawy spreadowej, która ma pomoc frankowiczom. Posłowie zajmą się także dwoma projektami ustaw dotyczących tej kwestii autorstwa Kukiz'15 i PO.

Morawiecki: jestem zakochany w budżecie na 2017 rok

- Zanurzyłem się w tym budżecie, jestem w nim zakochany i jest to miłość odwzajemniona. Wszystko dobrze zostało tam sprawdzone, jest on ambitny, ale rozsądny - mówił w "Jeden na Jeden" o planie wydatków państwa na przyszły rok wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

Kolejne starcie o Hongkong. Blokada w parlamencie

Nie ustaje walka o pełne przejęcie kontroli nad Hongkongiem przez Chiny.Ostatnie starcie miało miejsce w lokalnym parlamencie, gdzie grupie parlamentarzystów z antypekińskiej opozycji - uniemożliwiono objęcie obowiązków - poprzez zablokowanie im możliwości złożenia ślubowania. Wcześniej jedna z parlamentarzystek pojawiła się na mównicy z żółtą parasolką w ręce - symbolem protestów przeciw odbieraniu Hongkongowi samodzielności.

Przegląd prasy. Auto na kwadrans tanio wynajmę

Taksówkarzom wyrasta kolejny konkurent: carsharing, czyli wynajem aut na minuty. Na świecie korzysta z niego już osiem milionów osób. Teraz z impetem wjeżdża do Polski - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Zmiany w KRUS nie tak szybko. Projekt odesłany do komisji

Rolnik będzie mógł "dorobić" do wysokości minimalnego wynagrodzenia bez konieczności rezygnacji z ubezpieczenia w KRUS - zakłada projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. Sejm ponownie skierował go do komisji ze względu na poprawkę PSL.

Walka o celebrytów. Coraz więcej gwiazd popiera Hillary Clinton

Jeden z najbardziej znanych magazynów mody na świecie otwarcie poparł Hillary Clinton w wyścigu do Białego Domu - burząc wieloletnią tradycje politycznej neutralności. Liczne gwiazdy show biznesu opowiadają się również po stronie kandydatki demokratów, a wielu artystów ostro komentuje zachowania i wypowiedzi Donalda Trumpa. O tym jak dużą rolę odgrywają osobistości ze świata kultury w tej kampanii wyborczej Kamila Kalińczak rozmawiała w programie 24 Godziny z Tomaszem-Marcinem Wroną, dziennikarzem kulturalnym portalu tvn24.pl

Polacy dużo pracują? Sprawdź, jak wypadamy w międzynarodowym raporcie

Europejczycy pracują średnio o 19 proc. krócej niż Amerykanie. To mniej o 258 godzin rocznie, czyli o niecałą godzinę dziennie - wynika z międzynarodowego raportu ekonomistów, opublikowanego przez niemiecki Instytutu Badań nad Przyszłością Pracy (IZA). Polacy pracują o około 24 proc. krócej i wraz z Węgrami mają najmniejszą wydajność.

Polska na wojnie z hakerami. Minister zapowiada ustawę

W kwietniu przyszłego roku do Sejmu trafi projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa - poinformowała w środę w Sejmie minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Jak dodała, projektem ustawy rząd zajmie się w marcu 2017 roku.

Gigantyczny budżet spółki od ratowania kopalń

Ponad 1,1 mld zł wyniosą koszty tegorocznych działań Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK), gdzie trafiają kopalnie likwidowane lub przeznaczone do wygaszenia wydobycia węgla. W ramach SRK budżet państwa finansuje m.in. zabezpieczenie kopalń czy likwidację majątku.

Polacy w szponach smartfonów. Sprawdź, czy jesteś fonoholikiem

Nigdy nie rozstajesz się z telefonem? Kładziesz się z nim do łóżka? Odczuwasz rozdrażnienie, gdy nie możesz z niego korzystać? Jeżeli odpowiedziałeś na te pytania twierdząco, to być może jesteś fonoholikiem. Problem uzależnienia od smartfonów dotyka szczególnie młodych ludzi, chociaż ci przykład często biorą z rodziców. O tym, czym jest fonoholizm i jak go pokonać, opowiadają w TVN24 BiS psycholog Anna Niziołek i dr Maciej Dębski, badacz problemów społecznych.

"Biznes dla Ludzi", 19.10

Brak porozumienia wśród państw Unii Europejskiej na podpisanie umowy CETA - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza i Pawła Blajera był wiceminister rozwoju Radosław Domagalski-Łabędzki.

"Bilans", 19.10

W programie "Bilans" Robert Stanilewicz mówił o projekcie przyszłorocznego budżetu oraz reformie emerytalnej. Nie zabrakło także informacji na temat najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących polskiej gospodarki.

Morawiecki: pod koniec roku możliwa 0,5-proc. inflacja

W tym roku może się jeszcze pojawić pozytywna inflacja, analizy NBP wskazują, że może ona wynieść 0,5 proc. - ocenił w środę w Sejmie wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że zakładana w projekcie budżetu na 2017 r. inflacja na poziomie 1,3 proc. jest realna.

Ten region może zablokować CETA. Człowiek Morawieckiego mówi, co dalej

Państwa Unii Europejskiej nie porozumiały się we wtorek w sprawie zgody na podpisanie umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą (CETA). Uczestniczący w rozmowach wiceminister rozwoju Radosław Domagalski-Łabędzki zastrzega jednak, że nie można jednak wyciągać wniosku, że umowy CETA nie będzie. - Nie udało się osiągnąć porozumienia. Wynika to z tego, że Belgia nie jest jeszcze gotowa żeby taką decyzję podjąć - zapewnia wiceminister w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS.

Bruksela chce skuteczniej walczyć z chińskimi podróbkami

Komisja Europejska wezwała państwa członkowskie na dzień przed szczytem UE do przełamania impasu ws. reformy instrumentów ochrony handlu. Ich modernizacja pozwoliłaby UE na skuteczniejszą walkę z zalewającymi ją subsydiowanymi produktami z Chin.

Niższy wiek emerytalny? Gowin przestrzega przed skutkami

- Nigdy nie ukrywałem tego, że krytycznie oceniam pomysł obniżenia wieku emerytalnego - mówi w TVN24 BiS wicepremier Jarosław Gowin, jednocześnie ostrzegając przed konsekwencjami reformy. Rząd PiS chce obniżyć wiek emerytalny z 67 do 65 lat dla mężczyzn i 60 dla kobiet. - Przyjęcie rozwiązań, które zaproponował prezydent bez żadnych modyfikacji, będzie oznaczało, że w ciągu pięciu lat z rynku pracy odejdzie około 1,5 mln osób. To się musi odbić na tempie rozwoju gospodarczego - zwraca uwagę szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dobry czas na zimowe zapasy. Sprawdź ceny owoców i warzyw

Wraz z ochłodzeniem, rosną hurtowe ceny warzyw spod osłon, ale i tak są one tańsze niż przed rokiem. Mniej niż w ubiegłym roku kosztują także pozostałe krajowe warzywa i owoce - informuje rzecznik rynku hurtowego w Broniszach Małgorzata Skoczewska.

Gowin o jednolitym podatku: przedsiębiorcy będą pozytywnie zaskoczeni

- Jest przestrzeń do rozmowy o tym, żeby obniżyć ZUS, podatki dla małych przedsiębiorców, a w zamian takim tuzom jak wicepremier polskiego rządu, odebrać przywilej degresywności podatku - mówi o projekcie jednolitego podatku wicepremier Jarosław Gowin. - Myślę, że kiedy projekt ujrzy światło dzienne przedsiębiorcy będą pozytywnie zaskoczeni - podkreśla gość TVN24 BiS.