Najnowsze

Najnowsze

Pokaż nam świat. Kulinarne podróże

- Najciekawszym miejscem pod względem kulinarnym jest Sir Lanka. To miejsce pełne smaku, aromatu i koloru, ale też wymagające porzucenia europejskich przyzwyczajeń, bo tam nie ma sztuców i trzeba jeść dłońmi - powiedział w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS Marcin Kałużny, podróżnik i autor bloga chochlapolapach.pl.

Toyota wzywa do serwisu miliony aut. Przez usterki

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota wzywa do warsztatów 3,37 mln samochodów na całym świecie – donosi Reuters. Powodem są możliwe defekty dotyczące systemów poduszek powietrznych i systemu kontroli emisji spalin. Jak podaje polski oddział Toyoty, w Polsce wezwanie dotyczy 5 429 z wadliwym systemem paliwowym.

Kredyt na mieszkanie coraz droższy. Banki niechętnie pożyczają

Coraz wyższe wymagania odnośnie wkładu własnego, trudniejszy dostęp do kredytów hipotecznych i znikające w oczach dopłaty do kredytów to tylko część raf, które wyrosły w ostatnim czasie na drodze do zakupu własnego „M”. Choć rekordowo niskie stopy procentowe wciąż pozwalają się tanio zadłużać, to już od 15 miesięcy rośnie koszt zakupu mieszkania na kredyt.

Reportaże w weekend w TVN24 BiS

Co łączy wieloryby, kawę i wulkany? Dlaczego w pakistańskim mieście dzieci uzależnione są od heroiny? Kim jest zaginiona córka Halabdży? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najbliższy weekend na antenie TVN24 BiS.

Dzień na rynkach. Na Zachodzie ponad 1-procentowe wzrosty

W zachodniej Europie ponad 1-procentowe wzrosty giełdowych indeksów. Na rynkach nadal dominują spekulacje, że banki centralne na świecie podejmą działania, aby ograniczyć skutki spadków na rynkach wywołanych Brexitem - informują maklerzy.

Cios w turecką turystykę. Polacy chętnie tam wypoczywali

Po zamachach terrorystycznych w Turcji polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo zaleca, obywatelom naszego kraju, podróżującym tam zachowanie szczególnej ostrożności. Niebezpieczeństwo odstrasza polskich turystów, choć jeszcze rok temu ten kraj był wiceliderem wśród urlopowych kierunków. Gdzie udać się na bezpieczny wypoczynek za granicę?

Brexit zagraża gospodarce. "Wielka Brytania jest w bałaganie"

Niemal trzy czwarte respondentów Bloomberga uważa, że po decyzji Brytyjczyków w sprawie Brexitu, gospodarka popadnie w recesję po raz pierwszy od 2009 roku. Ponadto, większość przewiduje, że Bank Anglii będzie wprowadzał interwencje, włączając cięcie stóp procentowych w trzecim kwartale, zakup aktywów oraz pomoc w uzyskaniu kredytu.

Dwunastocyfrowe sumy. Zobacz, ile rynki straciły na Brexicie

Brexit to nie tylko widmo utraty jednego kraju spośród grona europejskiej wspólnoty. To już teraz wymierne - i ogromne straty finansowe - liczone w bilionach. Od wielkich liczb i zer kręci się w głowie, ale Michał Sznajder w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS próbował nieco te dane oswoić.

Cena ropy wspina się. To po-Brexitowe wahania

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o ponad 1 procent. Spadają zapasy surowca w USA - w ubiegłym tygodniu zmniejszyły się o ponad 3,8 mln baryłek - podają maklerzy.

Zamach w Stambule. Sprawdź, co z połączeniem z Polski

Dziesiątki lotów na międzynarodowe lotnisko im. Ataturka jest odwołanych bądź przełożonych - donosi Reuters. To efekt wtorkowego zamachu, w którym zginęło 36 osób, a blisko 150 zostało rannych. Jednak jutrzejszy rejs polskiego przewoźnika LOT nie jest odwołany - dowiedziała się TVN24 BiS.

Największy wróg Unii Europejskiej. Oto ścieżka kariery Nigela Farage'a

Dał twarz brytyjskim izolacjonistom. Od dawna powtarzał, że Unia - to jego wróg. Teraz triumfuje. Kim jest Nigel Farage, szef partii UKIP? Czym zasłynął i dlaczego nadal bryluje na europejskiej arenie - skoro chce ją opuścić? W programie 24 Godziny sylwetkę najbardziej znanego brytyjskiego eurosceptyka przybliżał Michał Sznajder.

NASA testuje rakietę na Marsa. Kiedy pierwszy lot?

Misja na Marsa to na razie przyszłość. Teraźniejszość, to przygotowania takie, jak ten test NASA. To najpotężniejszy silnik rakietowy na świecie. Pierwszy lot planowany jest za dwa lata. Amerykańska agencja kosmiczna próbuje jak może radzić sobie z obciętymi funduszami. Już za dwa miała odbyć się nowa misja na Księżyc - właśnie dzięki nowym rakietom. Ale prezydent Obama zakręcił kurek z pieniędzmi. Dlatego tę rakietę można nazwać... składakiem. Inżynierowie wzięli na warsztat silniki starych wahadłowców i podkręcili je na tyle mocno, że Mars teraz znów wydaje się w zasięgu ręki.

W Polsce żyje się dobrze. Byłoby lepiej, gdyby nie te trzy problemy

Polska jest w gronie państw o wysokim poziomie rozwoju społecznego - wynika z rankingu przygotowywanego m.in. przez Deloitte. Choć spadliśmy z 27 na 30 miejsce, to poprawiliśmy swój wynik pod względem liczby uzyskanych punktów. Natomiast wciąż mamy problem z dostępem do stosunkowo niedrogich mieszkań, zdrowiem społeczeństwa (otyłość), czy jakością powietrza.

Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce: nasze prawo i policja będą chronić Polaków

- Zarówno prawo, jak i pełna siła policji będą chronić Polaków przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii. Taką zapowiedź złożył na antenie TVN24 BIS ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce. Jonathan Knott, który był gościem programu 24 Godziny dodał, że władze w Londynie zrobią wszystko, aby wielka Brytania była dalej jednym z najbezpieczniejszych miejsc. Zobacz cały wywiad z ambasadorem Knottem.

Polska zapłaci za Brexit. Składka do budżetu UE wzrośnie o 500 mln euro

Według prezesa Center for Social and Economic Research Christophera Hartwella po Brexicie nastąpi renegocjacja unijnego budżetu na lata 2014 - 2020. W efekcie - jak ocenia - do Polski może trafić mniej unijnych środków. Według "Dziennika Gazety Prawnej" nasza składa może wzrosnąć o 500 mln euro rocznie, jeśli Wielka Brytania faktycznie wyjdzie z UE.

Niemcy po raz pierwszy podnoszą płacę minimalną

Od 2017 roku płaca minimalna za godzinę w Niemczech wzrośnie o 34 eurocenty do 8,84 euro - postanowiła we wtorek jednomyślnie komisja złożona z przedstawicieli pracodawców i pracowników. Związki zawodowe chciały większej podwyżki ale zdecydowała niezależna opinia.

Polacy "nie mają oporów" w sieci. Kupują coraz odważniej

Już prawie połowa Polaków kupuje przez internet, najmłodsi zaczynają coraz wcześniej, rośnie też liczba najstarszych. Takie zakupy są wygodniejsze, tańsze, dają możliwość większego wyboru i przede wszystkim są dostępne całą dobę, w przeciwieństwie do zakupów w tradycyjnych sklepach. Co kupujemy?

Sankcje wobec Rosji. Zapadła decyzja na szczycie UE

Przywódcy państw UE na szczycie w Brukseli potwierdzili, że sankcje gospodarcze wobec Rosji zostaną przedłużone o pół roku. Według unijnych źródeł UE chce jednak już w październiku wrócić do dyskusji o przyszłości restrykcji.

Balcerowicz o planach Morawieckiego: to jest więcej niż urojenie

- Czy on uważa, że jakieś wielkie banki, jak np. HSBC, uciekną z Londynu pod skrzydła tzw. planu Morawieckiego, by działać w Polsce? To jest więcej niż urojenie - krytykował wicepremiera Mateusza Morawieckiego w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 prof. Leszek Balcerowicz. Negatywnie ocenił także pomysł pomocy osobom, które zaciągnęły kredyty we frankach.

Skandal w Volkswagenie. Odkupi auta i wyda miliardy za aferę spalinową

Volkswagen wyda w USA do 14,7 mld dolarów za fałszowanie pomiarów toksyczności spalin w samochodach. To prawie o połowę więcej niż wynosiły wcześniejsze szacunki. Właściciele aut dostaną między 5,1 tys. a 10 tys. dolarów. Koncern będzie też musiał naprawić auta lub je odkupić. W Polsce kierowcy będą domagać się po ok. 30 tys. zł odszkodowania.

"Bilans", 28.06

W dzisiejszym programie "Bilans" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz rozmawiali o gospodarczych skutkach Brexitu. Nie zabrakło przy tym informacji o zapowiedzianych przez brytyjskiego ministra finansów podwyżkach podatków oraz o wpływie wyników referendum na Polaków.