Najnowsze

Najnowsze

Duże podwyżki dla premier, prezydenta, ministrów i posłów. Znamy szczegóły

Podwyżki dla członków rządu, prezydenta, wojewodów i pensja dla pierwszej damy. To najważniejsze zmiany jakie zakłada projekt ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, który trafił do Sejmu. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 września 2016 roku. "Zmiana jest konieczna w celu zatrzymania procesu migracji profesjonalnych menadżerów z sektora publicznego do sektora prywatnego" - podkreślają autorzy nowych przepisów.

Żona Trumpa przerwała milczenie. Trwa bitwa o Biały Dom

Melania Trump niczym przysłowiowa wisienka na torcie. Żona kontrowersyjnego miliardera, który we wtorek ma otrzymać oficjalnie nominację republikanów do dalszej walki o biały dom wychwalała męża podczas pierwszego dnia partyjnej konwencji w Clevland. Na ten temat w "Otwarciu dnia" w TVN24 BiS rozmawiali Katarzyna Sławińska z "Faktów" TVN oraz Piotr Kraśko, prowadzący "Fakty z zagranicy".

Uważaj na wysokie mandaty za postój z włączonym silnikiem

Mandat w wysokości od 218 do 435 euro grozi we Włoszech kierowcom za pozostawienie pracującego silnika podczas postoju samochodu po to, by działała w nim klimatyzacja. Przypomnieli o tym prawnicy wraz z nadejściem kolejnej fali upałów, nazwanych "pustynnymi".

Pierwsza dama dostanie pensję. Jest projekt ustawy

Żona prezydenta dostanie wynagrodzenie. To element nowej ustawy o zarobkach ministrów, której projekt trafił właśnie do Sejmu. Po wejściu w życie nowych przepisów na uposażenie będą mogły liczyć także byłe pierwsze damy.

Rosną długi spółek z "małej giełdy"

11,65 mln zł to łączna kwota zadłużenia 53 spółek z NewConnect notowanych w Krajowym Rejestrze Długów. Oznacza to, że w ciągu pół roku długi spółek z "małej giełdy" wzrosły o niemal 6,4 mln zł - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów.

Wysokie wydatki, nietrafione inwestycje. Wyniki audytu w JSW

Doprowadzenie do nadmiernego zadłużenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), wysokie wydatki m.in. na usługi doradcze i sponsoring oraz nietrafione inwestycje – to niektóre wnioski z audytu, przeprowadzonego na zlecenie resortu energii w spółce.

Polak wicedyrektorem chińskiego superbanku

Radosław Pyffel, współzałożyciel i prezes Centrum Studiów Polska-Azja, został wybrany na stanowisko wicedyrektora, członka Rady Dyrektorów w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych - poinformował w poniedziałek resort finansów.

"W rządzie są ministrowie, którzy myślą". Kołodko o sprzeciwie wobec zmian w emeryturach

- Nie dziwię się, że są rozbieżne opinie w gronie rządu pani premier - gdyby tam była jednomyślność w tej sprawie, to powiedziałbym, że to dowodzi bezmyślności. Natomiast skoro są rozterki i konkurencyjne propozycje i szuka się, miejmy nadzieję dobrego kompromisu, to znaczy, że są tam ministrowie, którzy myślą - ocenił Grzegorz Kołodko, były wicepremier i minister finansów, który był gościem "Faktów po Faktach". Komentował doniesienia medialne o sprzeciwie m.in. ministrów finansów i rozwoju wobec pomysłu obniżenia wieku emerytalnego w modelu obiecanym przez PiS w kampanii wyborczej.

"Kiedy leje się krew, trzeba kupować". Gorący dzień na tureckich rynkach

- Dziś był gorący dzień na giełdzie w Stambule i wśród inwestorów - informuje Marek Buczak z QUERCUS TFI, które inwestuje także na rynkach tureckich. - Uniknęliśmy czarnego scenariusza, czyli przejęcia władzy przez wojsko, natomiast ta sytuacja na tyle się zaogniła w Turcji, że kolejne dni będą krytyczne dla tureckiego rynku finansowego - dodał. Z kolei Marek Nowakowski prezes Polsko-Tureckiej Izby Gospodarczej przyznał, że "Polska i Turcja są dobrymi partnerami dla siebie ze względu na strukturę biznesu", a obrót dwustronny rośnie z roku na rok.

Brytyjczycy ruszyli po unijne paszporty. Także polskie

Po decyzji o Brexicie coraz więcej obywateli Wielkiej Brytanii zgłasza się po paszporty jednego z krajów członkowskich UE. Brytyjczycy boją się utraty wielu praw i przywilejów, jakie mają dzięki przynależności do europejskiej wspólnoty. Wśród krajów, które otrzymują prośby o wydanie nowych paszportów jest także Polska.

Bankructwo przez Brexit? Inspekcja Pracy skontroluje brytyjską firmę

We wtorek inspektor pracy rozpocznie kontrolę Lowcost Travel Group - poinformowała w rozmowie z tvn24bis.pl Anna Majerek z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie. Do grupy należy Lowcostholidays, który ogłosił upadłość, zwalniając ok. 300 pracowników z polskiego oddziału. Ci zarzucają firmie praktyki niezgodne z prawem.

Zbliżają się ŚDM. Kolej i drogowcy przygotowują się na armagedon

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się w przyszłym tygodniu, jednak już za kilka dni można spodziewać się wielu zmian w funkcjonowaniu kolei a także korków w okolicach Krakowa. Przewoźnicy zapewniają, że są przygotowani na prawdziwy armagedon. Pociągi mają kursować co 6 minut, PKP ściągnęło nawet składy z Czech, by zapewnić miejsca dla wszystkich pielgrzymów. Także dla kierowców szykowane są ułatwienia.

Rząd zmienia zdanie. Jednak zajmie się wiekiem emerytalnym

Na wtorkowym posiedzeniu rząd ma zająć stanowisko ws. prezydenckiego projektu dotyczącego obniżenia wieku emerytalnego - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Projekt zakłada możliwość przechodzenia na emeryturę kobiet w wieku 60 lat i mężczyzn w wieku 65 lat. Z porządku obrad, który widnieje na stronie Kancelarii Premiera nie wynika jednak, aby ta kwestia miała być dyskutowana. - Znajdzie się w odpowiednim czasie - stwierdził rano minister finansów Paweł Szałamacha.

Emerytura po 40 latach pracy. Posłowie zdecydują, co dalej z projektem

- Nie damy zapomnieć o "dobrej emeryturze" - zapowiadał Kosiniak-Kamysz, szef PSL, b. minister pracy. Sejm podczas rozpoczynającego się we wtorek posiedzenia ma się zająć obywatelskim projektem zmian w ustawie emerytalnej, zakładającym, że kobiety i mężczyźni będą mogli przejść na emeryturę po 40 latach pracy bez względu na wiek.

Fiat i Opel liczą zyski w Polsce. Nowa Astra hitem

W pierwszym półroczu produkcja samochodów koncernu Fiat Chrysler Automobiles w Tychach wzrosła o ponad 7 proc. W tym czasie w Gliwicach wyprodukowano o ponad 8 proc. więcej modeli Opla. Wiosną zakończyła się natomiast produkcja Forda Ka.

Prezydent podpisał pakiet paliwowy. Wkrótce wejdzie w życie

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację kilku ustaw, stanowiącą tzw. pakiet paliwowy, który ma uszczelnić pobór VAT - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Pakiet zakłada m.in., że importer paliwa z innego kraju UE będzie musiał zapłacić od niego podatek VAT w ciągu 5 dni od momentu sprowadzenia go do Polski.