Najnowsze

Najnowsze

Ofiary w kilkudziesięciu krajach. Co wiemy o globalnym cyberataku

Lotnisko w Kijowe, agencje marketingowe w Wielkiej Brytanii, czy kancelarie prawne w Stanach Zjednoczonych - to tylko niektóre ofiary wirusa Petya. Zainfekowano nim systemy komputerowe w kilkudziesięciu krajach. Mapa wskazuje, że cyberatak szedł ze wschodu na zachód - mówił w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS Łukasz Kijek.

Jak internauci próbowali uczyć matematyki głównego ekonomistę PO

Andrzej Rzońca wywołał w internecie burzę swoim wpisem na Twitterze. Główny ekonomista Platformy Obywatelskiej, chcąc zadrwić z rządu Prawa i Sprawiedliwości, próbował podeprzeć się matematyką. Internauci i publicyści niemal zgodnie go wyśmiali, twierdząc, że popełnił szkolny błąd. Sprawdziliśmy.

Globalny cyberatak nie omija Polski. Premier zwołuje rządowy zespół kryzysowy

Szereg polskich firm zostało we wtorek zaatakowanych przez wirusa Petya - powiedział dyrektor biura zarządzania usługami bezpieczeństwa w firmie Exatel Jakub Syta. Według niego, skala tego ataku będzie znana w środę rano. Premier Beata Szydło zwołała na środę na godz. 11 Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z atakami cybernetycznymi w Europie i w Polsce.

"Bilans", 27.06

Wielki cyberatak, poziom ubóstwa w Polsce oraz pracownicy sezonowi - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 27.06

Scenariusze dla Polaków po Brexicie, produkcyjne hity w Polsce, gigantyczna kara dla Google'a oraz urodziny bankomatów - to główne programu "Biznesu dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Budowa potrwa 10 lat i pochłonie gigantyczne pieniądze. Centralny port ma być "czymś więcej"

Centralny Port Komunikacyjny to przedsięwzięcie nastawione na zysk - poinformował pełnomocnik rządu ds. tej inwestycji Mikołaj Wild. Dodał, że budowa portu powinna zakończyć się do połowy 2027 roku, a szacowany koszt to blisko 30 mld zł. - W związku z gwałtownym wzrostem ruchu lotniczego nad Rzeczpospolitą, należało zintensyfikować proces decyzyjny i podjąć decyzje - wyjaśnił.

Nie ma "wysokiej jakości" węgla. Śląski gigant rozważa import

Katowicki Węglokoks – największy polski eksporter węgla – rozważa możliwość zaangażowania się także w import tego surowca. "Potencjalnych kierunków importu jest wiele. Są one w tej chwili analizowane, jednak już wstępne rozeznanie rynków wskazuje, że Rosja nie będzie źródłem importu" - czytamy we wtorkowym komunikacie spółki.

Praktiker ma zapłacić pracownikom zaległe pensje. Suma jest pokaźna

Państwowa Inspekcja Pracy wydała 10 decyzji w sprawie nakazu wypłacenia zaległych wynagrodzeń dla 512 pracowników Praktikera na kwotę około 1,5 miliona złotych. Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi śledztwo w sprawie spółki Praktiker Polska. Dotyczy ono między innymi naruszenia praw pracowniczych wobec niewypłacania wynagrodzenia.

Rusza budowa najwyższej trasy kolejowej świata

Indie ogłosiły rozpoczęcie prac przy budowie najwyżej położonej trasy kolejowej na świecie. Linia w Ladakhu ma biec powyżej 3 tysięcy metrów ze stacją na wysokości 5 tysięcy metrów nad poziomem morza. To odpowiedź Indii na ekspansję Chin w regionie, pomoże też turystyce.

Szykuje się duża dziura w unijnym budżecie. Polska może dostać mniej

Komisja Europejska wydała dokument w sprawie unijnego budżetu po 2020 roku. Stwierdza w nim, że w związku z Brexitem i nowymi wyzwaniami pieniędzy będzie mniej. Daje też do zrozumienia, że nie da się utrzymać na obecnym poziomie wydatków na fundusze strukturalne (z których najbardziej korzysta Polska) i wspólną politykę rolną (także w dużym stopniu korzystają z niej polscy rolnicy). O ile mniej dostanie Polska? O tym w TVN24 BiS mówił Jan Olbrycht, europoseł Platformy Obywatelskiej.

Brexitowa oferta dla migrantów. Czy jest dobra dla Polaków?

Brytyjski przedstawił propozycje praw dla obywateli UE, w tym Polaków mieszkających na wyspach. Czy to dobra oferta? O tym w TVN24 BiS rozmawiali prof. Arkadiusz Stempin z Uniwersytetu we Fryburgu oraz Steve Terret, Brytyjczyk mieszkający w Polsce. Materiał z programu "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS.

Ile kosztuje utrzymanie monarchii w Wielkiej Brytanii?

65 pensów rocznie - tyle w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynoszą koszty utrzymania monarchii w Wielkiej Brytanii. Mimo że kwota jest niska, to wielu uważa, że pieniądze podatników można spożytkować lepiej. Materiał Łukasza Kijka.

Gigantyczna kara dla Google. Za faworyzowanie własnego serwisu

Komisja Europejska poinformowała we wtorek o nałożeniu na koncern Google ponad 2,4 mld euro kary za nadużywanie dominującej pozycji na rynku wyszukiwarek internetowych. Zdaniem Brukseli koncern faworyzował własny serwis zakupowy w wynikach wyszukiwania. Korporacja rozważa odwołanie się od decyzji.

Orlen dogadał się z koleją na Litwie

Litewska państwowa spółka kolejowa Lietuvos Geleżinkeliai (LG) i polska spółka naftowa Orlen Lietuva osiągnęły porozumienie w spornej kwestii dotyczącej taryf za przewóz ładunku koleją.