Najnowsze

Najnowsze

Rozmawiał z kobietami porwanymi przez Boko Haram. Opowiada o ich dramacie

Niektóre urodziły i wychowują dzieci, których ojcami są bojownicy Boko Haram. Ich rodziny skazują je na ostracyzm. Tymczasem władze patrzą podejrzliwie, czy nie są "agentkami" dżihadystów. Dziewczyny i kobiety, które zdołały uciec działającej głównie w Nigerii organizacji dalej przeżywają tragedię. Dotarł do nich niemiecki dziennikarz Wolfgang Bauer, korespondent wojenny "Die Zeit". Jest autorem książki "Porwane. Boko Haram i terror w sercu Afryki", która powstała na podstawie jego rozmów, z uwolnionymi dziewczętami. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Politycy wskazują, kto może korzystać z toalet. Spór o ustawę łazienkową

- Nie mamy złych intencji, nie chcemy nikogo dyskryminować. Chcemy dać szkołom wskazówki w sprawie toalet i szatni. Chodzi o zapewnienie równości i bezpieczeństwa wszystkim dzieciom - przekonuje Chris Paddie, republikanin z Teksasu. Chodzi o tak zwaną ustawę łazienkową. Zgodnie z nią w państwowych szkołach trzeba będzie korzystać z toalet zgodnie z płcią z aktu urodzenia. Młodzi, transpłciowi ludzie widzą w niej zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa i formę dyskryminacji. Prawo czeka jednak już tylko na podpis gubernatora. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Położył się i poczuł ukłucie. W hotelowym łóżku znalazł strzykawkę

Nocowanie w hotelach może być niebezpieczne. Wskazuje na to historia młodego amerykańskiego artysty Messiaha Hopkinsa, który przyjechał na występ do Memphis. Tam wynajął pokój w motelu i spotkało go coś równie zaskakującego, co potencjalnie niebezpiecznego. Gdy leżał na łóżku poczuł, że coś go ukłuło. Tym czymś była leżąca pod nim strzykawka. - Musieli nie posprzątać pokoju, gdyby to zrobili, nie byłoby w nim tych przedmiotów - wskazuje Shawan Hopkins, ojciec Messiaha. Chłopiec został zabrany karetką do szpitala, gdzie zostanie przebadany. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Bilans", 22.05

Nie wskazują daty, ale ewidentnie rozmawiają o tym, jak dokręcić śrubę tym, którzy do wspólnej waluty się nie spieszą. Niemiecki dziennik napisał o tym, że Komisja Europejska chce do 2025 roku wprowadzić euro w krajach UE. Wiceszef Komisji od daty się odciął, ale przyznał, że rozmowy o tym, jak przyspieszyć także walutową integrację trwają. Na program "Bilans" zaprasza Robert Stanilewicz.

Potwornie drogi własny kąt na Wyspach

W ciągu ostatnich miesięcy w Wielkiej Brytanii ceny na rynku nieruchomości nieustannie rosną. Maj to piąty miesiąc z kolei, w którym cena wywoławcza nieruchomości wystawianych na sprzedaż poszła do góry. Obecnie jest to już średnio 317 281 funtów.

Ceny roamingu do poprawki. Operator zapowiada nową ofertę

Od 15 czerwca osoby podróżujące po UE powinny móc telefonować, esemesować i korzystać z internetu bez żadnych dodatkowych opłat, uiszczając jedynie stawki krajowe za połączenie. Nie wszyscy operatorzy komórkowi w Polsce dostosowali jednak swoje cenniki do nowych regulacji, co nie uszło uwadze unijnym urzędnikom i polskim regulatorom. Jeden z operatorów - Play zapowiedział teraz "nową ofertę roamingową".

"Biznes dla Ludzi", 22.05

W programie "Biznes dla Ludzi" Robert Stanilewicz i Agata Zamęcka rozmawiali o propozycji ministerstwa infrastruktury, by ujednolicić zasady przewozu osób. Poruszono temat wielomilionowej kary dla łódzkiego dewelopera, który nielegalnie wyciął drzewa. Prowadzący omówili także propozycje dla posiadaczy kredytów hipotecznych we franku szwajcarskim, jakie przedstawił największy polski bank PKO BP.

Rowerem przez Grenlandię. "Jeździ się tam fantastycznie"

- Jeżeli jedziesz na Grenlandię, gdzie spodziewasz się gór i głębokiego śniegu, to zwykłym rowerem tego nie przejedziesz, wtedy potrzebny jest fat bike - mówi Jakub Rybicki, podróżnik, który pokonał wyspę na rowerze. - Jeździ się tam fantastycznie. Przyroda, którą widzisz, to jest coś, co wynagradza wszystkie trudy - podkreśla gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Więcej błękitnego paliwa. Polski gazoport działa pełną parą

W poniedziałek zakończył się rozładunek zbiornikowca LNG, który w niedzielę przypłynął do terminala imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. To już piętnasta dostawa surowca drogą morską do Polski. W ten sposób dotarło już 3 milionów metrów sześciennego błękitnego paliwa.

Komisja dostała mandat do negocjacji Brexitu. Zapowiada się ostra batalia o pieniądze

Ministrowie do spraw europejskich krajów Unii Europejskiej upoważnili Komisję Europejską do rozpoczęcia negocjacji w sprawie Brexitu - poinformowała maltańska prezydencja. Głównym negocjatorem unijnym jest Francuz Michel Barnier. Zapowiedział on, że spodziewa się rozpoczęcia rozmów z Londynem w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE w tygodniu rozpoczynającym się w poniedziałek 19 czerwca.

Deszcz pieniędzy na inwestycje drogowe. Nowe połączenie z A6

Szczecin otrzymał 73 miliony złotych z funduszy unijnych na drogę łączącą miasto z A6. - Będzie to dodatkowy bodziec dla rozwoju regionu - podkreślił wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. W poniedziałek poinformowano również o rozpoczęciu drugiego etapu przetargu na budowę obwodnicy Warzymic i Przecławia.

Zmiany w ZUS. Szef informatyki podaje się do dymisji

Wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do spraw informatycznych Michał Możdżonek zrezygnował ze stanowiska. Do czasu powołania jego następcy nadzór nad tym pionem będzie sprawowała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska - podał ZUS w komunikacie.

Trump zaskakuje. Pierwsza podróż zagraniczna i rekordowy kontrakt

Donald Trump pokazał w Arabii Saudyjskiej, że jest skutecznym biznesmenem - oceniła w "Otwarciu Dnia" korespondentka TOK FM w USA Dorota Warakomska. To właśnie w pierwszym z państw na prezydenckiej liście został podpisany kontrakt na kwotę 110 miliardów dolarów. Poza Arabią Saudyjską w trakcie swojej pierwszej wizyty zagranicznej Donald Trump odwiedzi jeszcze Izrael i Watykan. Więcej na ten temat w programie "Otwarcie Dnia" TVN 24 BiS mówiły Katarzyna Sosnowska, ekspert do spraw islamu i Bliskiego Wschodu i Dorota Warakomska, korespondentka TOK FM.

Idą podwyżki opłat. Parkowanie może być nawet trzykrotnie droższe

Obecny limit opłat za parkowanie w centrach miast już nie spełnia swojej funkcji - ocenił wiceminister rozwoju Witold Słowik. Dodał, że podniesienie pułapu dopuszczalnych opłat za parkowanie w miastach nie oznacza ich automatycznego wzrostu. Projekt zakłada, że opłaty mogłyby wzrosnąć w śródmieściach miast i być tam pobierane nawet w dni wolne od pracy.

Euro w Polsce. Sześć rzeczy, które zdecydują o wspólnej walucie

Zobowiązaliśmy się do przyjęcia euro, ale nie zobowiązaliśmy się do żadnego terminu. Tego się trzymamy - powiedział na antenie TVN24 BiS szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. - Uznamy przyjecie euro za korzystne dla Polski, kiedy będzie to rzeczywiście dla Polski dobre - dodał. Jak wynika z badań opinii, większość Polaków jest przeciwna przyjęciu europejskiej waluty. Tymczasem wiele wskazuje na to, że właśnie strefa euro będzie bardziej integrowała państwa europejskie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o strefie euro

Po wyborach prezydenckich we Francji, kiedy urząd objął znany euroentuzjasta Emmanuel Macron eksperci komentowali, że Unia Europejska zwróci się w kierunku silniejszej integracji. Osią, wokół której miało nastąpić zacieśnienie współpracy, miałaby być wspólna waluta. W poniedziałek świat obiegła informacja, że Komisja Europejska chciałaby, żeby wszystkie kraje weszły do strefy euro do 2025 r., co potem wywołało oświadczenie samej Komisji. Więcej na ten temat w programie "Dzień na Świecie" TVN24 BiS

Euro w Polsce już za kilka lat? Oświadczenie Komisji Europejskiej

To nieporozumienie - w ten sposób wiceszef Komisji Europejskiej do spraw euro Valdis Dombrovskis odniósł się do informacji "Frankfurter Allgemeine Zeitung". W poniedziałek rano dziennik poinformował, że Komisja Europejska chce do 2025 roku wprowadzić wspólną walutę euro we wszystkich 27 krajach Unii Europejskiej, powołując się na stanowisko Dombrovskisa i Pierre'a Moscoviciego.

Uzbrojony w kalkulator. Zagubionym odpowie na pytanie, ile dostaną na emeryturze

Doradca emerytalny przygotuje prognozę wysokości świadczenia i przybliży obywatelowi, w jaki sposób skorzystać z prawa do emerytury – zapowiedział wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed podczas spotkania w ramach kampanii dotyczącej zmian w systemie emerytalnych. Doradcy będą działać od 1 lipca w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w całym kraju.