Najnowsze

Najnowsze

Brytyjski socjal nie dla imigrantów. Zobacz, co mogą stracić Polacy

Brytyjski parlament odrzucił poprawki, które gwarantowały utrzymanie praw nabytych przez obywateli Unii Europejskiej mieszkających w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy będą mogli teraz przerwać wypłacanie zasiłków socjalnych dla imigrantów, w tym i Polaków. Chodzi o zasiłki na dzieci, "becikowe", dodatek mieszkaniowy, zasiłki dla bezrobotnych czy kupony za które można kupić na przykład żywność. Na Wyspach z zasiłków socjalnych korzysta ponad pięć milionów osób, ale imigranci stanowią w tej liczbie małą grupę.

Polacy na Wyspach Brytyjskich po Brexicie. Debata Młodych w TVN24 BiS

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May otrzymała zgodę parlamentu na Brexit. Odrzucił także poprawkę, która gwarantowała imigrantom prawa. O sytuacji Polaków na Wyspach Brytyjskich dyskutowali uczestnicy "Debaty Młodych" w TVN24 BiS: Dagmara Chmielewska z Nowoczesnej, Katarzyna Babis z Partii Razem oraz Aleksander Wencel z Młodej Prawicy.

Berlin szykuje gigantyczne kary za hejt w sieci

Niemcy planują wdrożenie nowego prawa, które zobliguje sieci społecznościowe, takie jak np. Facebook, do usuwania oszczerczych postów i gróźb - podaje Reuters. Niedostosowanie się do tego wezwania poskutkuje nałożeniem na firmę kary finansowej w wysokości nawet 50 mln euro - przewiduje projekt.

Ułatwienia dla organizacji pożytku publicznego. Jest podpis prezydenta

Organizacje pożytku publicznego, które nie złożyły w terminie sprawozdania, ale wykażą, że stało się tak nie z ich winy, będą mogły być umieszczone w wykazie podmiotów uprawnionych do otrzymania 1 procent podatku - wynika z ustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

Polski gigant zainwestuje w gazową sieć i punkty sprzedaży z samochodów

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chce przyspieszyć rozwój sieci gazowniczej w kraju i sprzedaż gazu na rynkach zagranicznych. Chce przyłączyć do sieci gazowniczej 300 tys. nowych klientów. Zaczyna sprzedawać gaz nawet tam, gdzie nie ma sieci - z samochodów. Chcemy zlikwidować białe plamy gazowe - zapowiedział we wtorek wiceprezes PGNiG Radosław Bartosik.

Polacy rzucili się na mieszkania. Sprawdź, gdzie rosną ceny

W czwartym kwartale 2016 roku odnotowano wysoki popyt na nowe nieruchomości i wysoką podaż na największych rynkach - wynika z raportu Narodowego Banku Polskiego na temat rynku nieruchomości w Polsce. Nie obserwowano niepokojących wzrostów cen, zaś finansowanie transakcji odbywało się ze znacznym udziałem środków własnych klientów.

Polski centralny port lotniczy nie może liczyć na pieniądze z Brukseli

Ewentualna budowa Centralnego Portu Lotniczego nie może liczyć na dofinansowanie z unijnego budżetu na lata 2014-2020 - ocenił wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Według niego Komisja Europejska jest obecnie nieprzychylnie nastawiona do inwestycji w transport lotniczy. O budowie "międzynarodowego, światowego lotniska, gdzieś niedaleko Warszawy" mówił między innymi Jarosław Kaczyński.

Czy populizm zatriumfuje w Holandii? "Debata Kobiet" w TVN24 BiS

Środowe wybory parlamentarne w Holandii to temat, który zdominował "Debatę Kobiet" w TVN24 BiS. Jakich wyników możemy się spodziewać? Czy w Holandii zatriumfuje populizm? To tylko niektóre pytania, z którymi mierzyły się: Agata Szczęśniak z OKO.press, Małgorzata Zachara, amerykanistka z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Gabriele Lesser z "Die Tages Zeitung".

Polska w gronie najbogatszych. Premier mówi o ambicjach wejścia do grupy G20

- Zaproszenie na G20 i uczestnictwo pana premiera Morawieckiego w tym spotkaniu jest podsumowaniem działań rządu Prawa i Sprawiedliwości - przekazała premier Beata Szydło na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów. - Ale to jest dopiero początek, bo mamy ambicje, żeby w kolejnych latach Polska była nie tylko zapraszana, dopraszana do tego szacownego gremium, ale żeby była stałym członkiem współuczestniczącym w tych spotkaniach G20 - dodała.

Wybory w Holandii. Znów zwycięży populizm?

Ruszyło domino populizmu w Europie. Przed nami wybory w Holandii, Francji i Niemczech. Czy i w tych krajach należy spodziewać się zwycięstwa populistów? I czy populizm to koniec świata? O tym w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS rozmawiali: Adam Jasser, konsultant w Banku Światowym oraz Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.

Brexit a Polacy. Zobacz, jaka czeka ich przyszłość

Poprawka korzystna dla migrantów mieszkających na Wyspach została odrzucona. Co to oznacza dla Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii? O tym w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS rozmawiali: Paweł Zalewski, były eurodeputowany Platformy Obywatelskiej oraz Marek Migalski, politolog.

Strajk na lotniskach w Berlinie. Odwołano blisko 580 lotów

Personel naziemny na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld we wtorek kontynuował rozpoczętą dzień wcześniej akcję strajkową w sporze o podwyżkę wynagrodzeń. Według przewoźników odwołanych zostało ok. 580 lotów, czyli prawie wszystkie loty z i do Berlina.

Fiskus wypełni za ciebie PIT. Jest podpis prezydenta

Podatnicy będą mogli skorzystać z rozliczenia PIT przez urząd skarbowy, będą też mogli wchodzić na stronę portalu podatkowego za pośrednictwem własnego internetowego konta w banku lub SKOK-u - takie będą skutki noweli ustawy o PIT, którą podpisał Andrzej Duda.

Jachtem dookoła świata. "Od dziewięciu lat Crystal jest moim domem"

- Od dziewięciu lat jacht Crystal jest moim domem - mówi Michał Palczyński, który w ciągu trzech lat opłynął cały świat. - W 2013 roku wyruszyłem z Lizbony, żeglowaliśmy na południe przez Wyspy Zielonego Przylądka - opowiada. Jego rejs zakończył się we wrześniu 2016 roku. Jak mówi Palczyński, z podróży najbardziej zapamiętał "miejsca odludne i takie gdzie pogoda jest kapryśna i nieprzewidywalna". To jednak nie koniec, żeglarz już planuje bowiem dłuższy, pięcioletni rejs. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

W sklepach może być drożej. Badania to potwierdzają

W pierwszej połowie tego roku inflacja może się nasilać - wynika z badań Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI), prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen, w marcu wzrósł o 0,8 punktu wobec lutego 2017 roku.

10 tysięcy złotych za późniejszą emeryturę? "Dyskutujemy różne pomysły"

Rozważane są ewentualne zachęty do dłuższego pozostawania pracowników na rynku pracy, gdyż jest to pozytywne dla przyszłego emeryta i oznacza wyższą kwotę świadczenia - poinformował resort rozwoju. W tej chwili nie ma jednak decyzji, co do konkretnej propozycji - zastrzegł. - To pomysły, a nie projekty - mówiła w Polskim Radiu Elżbieta Rafalska, minister pracy, rodziny i polityki społecznej.

Sellin o Tusku: ma ciepłą posadkę i nic nie robi

Donald Tusk jest z jakiegoś powodu wygodnym politykiem dla kręgów europejskich. W czasie jego kadencji doszło do największej katastrofy w historii Unii Europejskiej, bo pierwszy raz Wspólnota się skurczy - mówił w "Poranku" TVN24 BiS Jarosław Sellin, wiceminister kultury. - To prawda, że Tusk ma ciepłą posadkę i nic nie robi, ale mógłby to stanowisko wypełnić treścią. Mógłby spowodować, że będzie miał większe znaczenie. Ale tego nie robi - dodał.

Najmłodsza deputowana ma dość polityki. Bo to marnowanie czasu

- W większości to marnowanie czasu – tak Mhairi Black, najmłodsza deputowana do Izby Gmin ocenia pracę w parlamencie. Młoda, zaledwie 22-letnia polityk jest rozgoryczona tym, co dzieje się w brytyjskiej polityce. Zarzuca kolegom wręcz seksizm i brak zaangażowania w oczekiwane przez ludzi zmiany. Być może to symptom całej klasy politycznej w Europie. W programie "24 Godziny" opowiadał o tym Michał Sznajder.