Najnowsze

Najnowsze

Chiński tygrys rozpiera się na polskim rynku. Otworzy pierwszy sklep z telefonami

W ankietach popularności smartfony producenta z Chin są wymieniane tuż za najbardziej znanymi tech gigantami. Xiaomi zasłynął jako "chiński Apple", szybko zajmując pozycje w czołówce chińskich producentów elektroniki. Marka, która w ubiegłym roku zadebiutowała na polskim rynku, w przyszłym tygodniu otworzy pierwszy stacjonarny sklep w Polsce - dowiedział się tvn24bis.pl.

Ile za wodę i ścieki? Podwyżki wchodzą w życie mimo sprzeciwów

Mieszkańcy Warszawy nie będą płacić więcej niż obecnie za wodę i ścieki do połowy przyszłego roku. Taryfy w Gdyni i Rumii spadły, ale zaledwie o kilka groszy. Głębiej do kieszeni muszą sięgać mieszkańcy Dolnego Ślaska, Olsztyna czy Rzeszowa, a wkrótce cena wzrośnie w Białymstoku, choć radni byli przeciwni. Podwyżki zapowiedziało także największe przedsiębiorstwo wodociągowe na Śląsku, a powodem jest zmiana prawa, która wejdzie w życie w lipcu.

Studenci medycyny prowadzą niezwykły "szpital"

Resuscytacja, prześwietlenia, a nawet zabiegi chirurgiczne. W tym miejscu toczy się walka o życie. Tylko ekipa do zadań specjalnych może pomóc, gdy zagrożone jest...bezpieczeństwo ukochanych pluszaków. Dla swoich pacjentów zrobią wszystko: oto studenci medycyny, którzy prowadzą Szpital Pluszowego Misia w Koloni. Więcej o tym zwariowanym pomyśle w materiale z programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Obok tego napisu nie przechodzą obojętnie. Bilbord wywołał burzę

Po tym, jak prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zakazał obywatelom kilku państwa wjazdu na teren USA, w kraju trwa dyskusja zwolenników i przeciwników restrykcji. Nieraz jej uczestnicy używają niecodziennych narzędzi, żeby wyrazić swoje zdanie. W Karolinie Północnej zwolennicy głowy państwa postawili przydrożny bilbord, który wywołał sporo kontrowersji. Zobacz, dlaczego napis budzi tyle emocji w materiale z programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Zaskakuje nie tyko urodą. Premier pokazał na szczycie NATO kolorowe skarpetki

Oto szef rządu, który od dłuższego czasu jest najlepiej odbieranym politykiem na świecie. Justin Trudeau, kanadyjski premier, jest uważany za jednego z najprzystojniejszych znanych mężczyzn, a media uwielbiają rozpisywać się na jego temat. Jeszcze chętniej umieszczają zdjęcia z wizerunkiem przywódcy. Tym razem mogliśmy zobaczyć fotografie obrazujące coś więcej, niż tylko twarz Trudeau, a wzroku nie mogła oderwać nawet kanclerz Niemiec Angela Merkel. Zobacz, co zrobił premier Kanady w programie "24 Godziny" TVN24BiS.

Pył atakuje samochody i może słono kosztować. Sprawdź, jak chronić auto

Karoserię samochodów od jakiegoś czasu pokryte są żółtym pyłem. Właściciele myjni zacierają ręce i liczą zyski, a kierowcy się irytują. Wszystko z powodu pylenia sosny. Choć pył nie jest szkodliwy dla lakieru, to może natomiast zapchać filtr kabinowy w samochodzie. - Pyłki osadzają się na filtrze, mają kontakt z wilgocią, która w naturalny sposób pojawia się podczas pracy klimatyzacji. To jest świetne podłoże żeby rozwijały się grzyby - mówi Adam Klimek z TVN Turbo. - Zapchany filtr kabinowy ma wpływ na pracę wentylatora, pracę kompresora, ponieważ musi się on częściej załączać żebyśmy w samochodzie chłód, ale też wpływa na korozję parownika albo nagrzewnicy - dodaje, że naprawa usterki wiąże się dużym kosztem. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

"Biznes dla Ludzi", 26.06

Roszczeniowi, leniwi - to określenia, które nieraz padają w stosunku do młodych ludzi wchodzących na rynek pracy. Z drugiej strony, z raportu opracowanego na zlecenie Polskiej Rady Biznesu wynika, że "świeżaki" do pierwszej pracy idą na "miękkich nogach". Jak deklarują, wcale nie mają wysokich oczekiwań finansowych. Oprócz tego, boją się porażki i nie są pewni siebie. O tych dwóch obliczach stawiających pierwsze kroki w zawodzie Robert Stanilewicz rozmawiał w TVN24 BiS Marcin Fiedziukiewicz, ekspert rynku pracy. W programie "Biznes dla Ludzi" prowadzący opowiadał też między innymi o wizji strajku, jaką pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych roztaczają przed pracodawcą i o nowym pomyśle Lasów Państwowych, które chcą otworzyć sieć sklepów.

"Bilans", 26.05

Donald Trump nie chce na amerykańskim rynku produktów niemieckich. Mówił o tym podczas spotkania z przedstawicielami Unii Europejskiej w trakcie trwającej wizyty na starym kontynencie. Jednak niektórzy uważają, że duży eksport z Niemiec to problem nie tylko Stanów Zjednoczonych. Między innymi o tym rozmawiali w programie "Bilans" TVN24 BiS Kazimierz Krupa, publicysta ekonomiczny oraz Ignacy Morawski, ekonomista. Robert Stanilewicz przybliżał też inne kwestie, które miały zdominować spotkanie przywódców państwa podczas szczytu G7 na Sycylii.

Szczęśliwe zakończenie po latach. Młody miliarder wraca na uczelnię

Historia z happy endem. Po dwunastu latach odkąd opuścił te mury, Mark Zuckerberg oficjalnie zgłosił się na Harvard po dyplom zakończenia studiów. Tym samym oficjalnie stał się absolwentem prestiżowej uczelni. Podczas uroczystości kończącej rok akademicki, młody miliarder wygłosił mowę, w której gratulował studentom zakończenia nauki, czyli "tego, czego on nie potrafił tak dług zrobić". Opowiedział także o tym, jak poznał swoją żonę. Zobacz w TVN24 BiS, jak został przyjęty.

Zobacz, jakich chcą podwyżek w ZUS. W zakładzie wre

Zagęszcza się atmosfera w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Pracownicy zrzeszeni w związkach zawodowych zapowiadają strajki, jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione. Trwają negocjacje płacowe, a rzecznik prasowy zapewnia, że "droga do strajku jest jeszcze daleka". Problem w tym, że przed Zakładem jest gorący okres przygotowań, bo od października wchodzi obniżony wiek emerytalny i kilkaset tysięcy osób może zdecydować się wtedy na przejście na emeryturę.

Grasz w internecie? To się może skończyć, gdy zablokują popularne strony

Ustawa hazardowa uderzy w nielegalne gry urządzane w sieci. Jak poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów, grami na automatach są także gry na komputerach. "W odniesieniu do gier hazardowych urządzanych przez sieć Internet (...) wskazać należy, że prowadzenie takiej działalności objęte jest monopolem państwa" - napisał w odpowiedzi na poselską interpelację wiceminister Wiesław Janczyk.

Niemieckie samochody solą w oku. Zgrzyta między mocarstwami

- Niemcy są źli, bardzo źli - miał powiedzieć prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, mając na myśli niemieckie samochody, które "zalewają" amerykański rynek. Stanowisko Ameryki wobec handlu międzynarodowego to nie jedyna kwestia, która może poróżnić przywódców podczas trwającego szczytu najpotężniejszych państw świata G7. Donald Tusk nazwał go "jednym z najtrudniejszych spotkań w ciągu ostatnich lat".

Polskie samoloty F-16 pomogą w wojnie z terrorystami

Od sierpnia 2014 roku amerykańskie samoloty bombardują stanowiska tzw. Państwa Islamskiego na terytorium Syrii oraz Iraku. Teraz do walki dołączają się wszystkie państwa NATO, wśród nich Polska, która zadeklarowała możliwość zwiększenia udziału myśliwców F-16 w walce z terrorystami. Materiał Łukasza Kijka.

Po szczycie NATO. Trump gwarancją bezpieczeństwa?

Zakończył się szczyt NATO w Brukseli. Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych chce zwiększenia wydatków na wojsko wśród państw członkowskich. Co dzięki temu możemy czuć się bezpieczniej? O tym w materiale Łukasza Kijka.

Rusza szczyt G7. Jakie są oczekiwania?

Szczyt G7 na Sycylii. Jakie są oczekiwania świata względem przywódców zgromadzonych w Taorminie? O tym w "Otwarciu Dnia" rozmawiali Ekke Overbeek, korespondent mediów holenderskich w Polsce oraz Eldoradas Butrimas, korespondent "Lietuvos Rytas".