Najnowsze

Najnowsze

Polacy wrócą do kraju? "Debata Kobiet" w TVN24 BiS

Premier Theresa May otrzymała zgodę na rozpoczęcie negocjacji w sprawie Brexitu. Co to oznacza dla Polaków? Jak czeka ich przyszłość, czy zdecydują się na powrót do kraju? To tylko niektóre pytania, z którymi mierzyły się uczestniczki "Debaty Kobiet" w TVN24 BiS: Karolina Wigura z Kulturyliberalnej.pl, adwokat Agata Rewerska, założycielka Szkoły Prawa Procesowego Ad Exemplum oraz dr Wioletta Wilk-Reguła z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.

Jest zielone światło dla Centralnego Portu Lotniczego. Wskazano lokalizację

- Centralny Port Lotniczy może być komunikacyjnym sercem Polski, a jego realizacja - współczesnym dużym projektem infrastrukturalnym, logistycznym, rozwojowym - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów podjął decyzję o rekomendacji budowy Centralnego Portu Lotniczego.

Zapłać 30 zł, zanim zatrudnisz obcokrajowca. Nowa opłata

Opłatę w wysokości 30 złotych za rejestrację oświadczenia pracodawcy o potrzebie zatrudnienia cudzoziemców zakłada nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. To próba ucywilizowania przepisów - oceniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Kraj safari, wuwuzeli i pięknej przyrody. Magiczne miejsca w RPA

Johannesburg, Kapsztad oraz Przylądek Dobrej Nadziei to miejsca, które trzeba zobaczyć podróżując po Republice Południowej Afryki - opowiadali w TVN24 BiS Alina Piotrowska i Robert Sienczewski, goście cyklu "Pokaż nam świat". Jak dodawali, kolejną atrakcją, którą nie sposób pominąć w RPA jest safari. - Można spotkać wówczas takie zwierzęta jak słonie, bawoły, lwy, lamparty i hipopotamy - wymieniali.

Od dziś ważna zmiana w podatkach. Fiskus może wypełnić PIT za ciebie

PIT za podatnika będzie mógł wypełnić Urząd Skarbowy - poinformował w środę na konferencji prasowej w Ministerstwie Finansów wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Wystarczy teraz do urzędu przesłać odpowiedni wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego. Usługa jest dostępna od środy.

Czy Holandia skręci w stronę populizmu?

W środowych wyborach w 17-milionowej Holandii o 150 mandatów ubiega się 1114 kandydatów z 28 partii politycznych. Która z nich zwycięży i czy będzie to populistyczna partia Geerta Wildersa? W TVN24 BiS podczas "Otwarcia dnia" dyskutowali o tym Adam Szostkiewicz z tygodnika "Polityka" oraz Ekke Overbek, korespondent mediów holenderskich w Polsce.

Brakuje nawet waty i rękawiczek. Strajk służby zdrowia w Grecji

Lekarze, pielęgniarki i zarządcy regionalnych szpitali państwowych w Grecji rozpoczęli w środę 24-godzinny strajk w proteście przeciw złej sytuacji w publicznej służbie zdrowia. W niektórych szpitalach brakuje nawet waty czy rękawiczek - alarmują związkowcy.

Zemsta tureckich hakerów. Holenderskie strony zablokowane

Wiele holenderskich stron internetowych zostało zaatakowanych przez tureckich hakerów w akcie zemsty za uniemożliwienie przez Hagę prowadzenia kampanii przedreferendalnej przez ministrów z Ankary - informują holenderskie media.

Prezes PiS o euro w Polsce: eksport by się trzymał, ale ludzie poszliby z torbami

Wejście do strefy euro będzie oznaczać, że albo złotówka zostanie wyceniona wysoko, co uderzy w nasz eksport, czyli w naszą gospodarkę, albo ocenimy ją nisko, ale to będzie oznaczać cios w naszą stopę życiową, spadek popytu, a więc również uderzenie w gospodarkę. Nie ma z tego ucieczki - powiedział w środowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Gigant ubezpieczeniowy zaskoczył. Wynik o 20 procent lepszy od oczekiwań

Zysk netto Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń w czwartym kwartale 2016 roku wzrósł do 638,5 miliona złotych z 509,9 milionów złotych rok wcześniej - wynika z raportu rocznego. Zysk grupy okazał się 20 procent lepszy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 530,8 milionów złotych.

Górnicy z Chile wspierają notowania miedzi. Dobra seria trwa

Miedź na giełdzie metali w Londynie drożeje już czwartą sesję z rządu w reakcji na przedłużający się strajk w chilijskiej kopalni rud miedzi Escondida. Metal na tamtejszym parkiecie w dostawach trzymiesięcznych jest wyceniany po 5.840,50 dolary za tonę, po zwyżce o 0,4 procent - podają maklerzy.

Zakończył się strajk na lotniskach w Berlinie

Prowadzony od poniedziałku strajk personelu naziemnego na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld zakończył się w środę nad ranem. Ruch w obu portach lotniczych wrócił do normy, choć możliwe są jeszcze pojedyncze opóźnienia - przekazały władze lotniskowe.

Ciężka dola amerykańskich żołnierzy. Mają jeść to, co Polacy

Ziemniaki zamiast hamburgerów. Ci, którzy przyjadą do Polski muszą szykować się na brak fast foodów. - Nigdy nie zobaczycie Burger Kinga. Bądźcie gotowi na ziemniaki trzy razy dziennie przez pół roku - miał powiedzieć, według "Wall Street Journal", dowódca US Army w Europie generał Ben Hodges. Żołnierze mają żywić się tak jak Polacy i razem z nimi, aby zacieśnić więzy braterstwa broni. Materiał programu "24 Godziny".

Oddają dzieci do sierocińców. Tak walczą z kryzysem

Grecja od kilku lat boryka się z kryzysem gospodarczym. Jego ofiarami są też greckie rodziny, część z nich nie stać na utrzymanie własnych dzieci. Aby móc stanąć na nogi, rodzice zmuszeni są do oddawania dzieci do ośrodków opiekuńczych, gdzie przynajmniej nie będą głodne. Rodzice, którzy w tygodniu starają się znaleźć jakąkolwiek pracę i zarobić trochę pieniędzy zabierają je do domów na weekendy. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Megakumulacja w totku. Wiadomo też, kto gra najczęściej

35 milionów złotych - nawet tyle będzie można wygrać w czwartkowym losowaniu Lotto. Obecna kumulacja narasta od 19 lutego. Z danych Totalizatora Sportowego, które przytacza "Gazeta Wyborcza" wynika, że regularnie bądź okazjonalnie grywa 55 procent dorosłych Polaków.

Są zaniepokojeni, bo kawa na mieście ma być droższa

Zaniepokojenie i protesty wywołała w Rzymie zapowiedź podwyżki cen kawy w barach o 10-20 centów za filiżankę. Podniesienie cen zarekomendowało stowarzyszenie stołecznych usługodawców tłumacząc to koniecznością szkolenia personelu, inwestycji i remontu barów.

Spadki na Wall Street

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami głównych indeksów. Rynki czekają na drugą część tygodnia, pełną istotnych wydarzeń gospodarczych i politycznych, w tym na posiedzenie Fed, na którym powinna zapaść decyzja o podwyżce stóp procentowych.

Niemcy chcą karać za hejt w sieci

Niemcy chcą ostro karać firmy prowadzące portale społecznościowe, jeśli dopuszczą do publikacji treści pełnych nienawiści lub zachęcających do niej. W tym celu szykowane jest nowe prawo. Według projektu firma, która nie zapobiegnie takiej publikacji może zapłacić nawet 50 milionów euro kary. Materiał z programu "24 Godziny".

"Biznes dla Ludzi", 14.03

W programie "Biznes dla Ludzi" Robert Stanilewicz opowiada o kolejnych pomysłach rządu - między innymi 10 000 Plus. Wspomniał również o dobrych informacjach z rynku pracy - na ten temat rozmawiał z Markiem Strojkowskim z Manpowergroup. Oprócz tego była także mowa o obniżce zasiłków dla obcokrajowców w Niemczech, rezygnacji Rafała Antczaka z funkcji prezesa Giełdy Papierów Wartościowych, zwiększeniem dostaw do gazoportu w Świnoujściu oraz głównej wygranej w Powerball.