Najnowsze

Najnowsze

Ropa na minusie. "Gwałtownie zbliżamy się do końca sezonu spadków"

Ceny ropy naftowej zniżkują. W centrum uwagi znajduje się rewizja w górę prognoz wydobycia surowca w USA oraz szacunki instytutu API, który podał, że zapasy ropy w tym kraju w ubiegłym tygodniu mocno spadły. Uwaga inwestorów skupia się też wokół rozmów przedstawicieli OPEC i pozostałych producentów ropy.

Samoloty pasażerskie mogą latać bez pilotów. Ma być taniej i bezpieczniej

Nawet 35 miliardów dolarów rocznie może zaoszczędzić sektor lotniczy na rezygnacji z pilotów i wprowadzeniu bezzałogowych maszyn pasażerskich - tak raporcie pisze szwajcarski bank UBS. Ale z przeprowadzonych na potrzeby raportu badań wynika też, że problemem może być przekonanie pasażerów, bo ponad połowa uczestników ankiety jest niechętna lataniu bez pilotów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Prezydent Trump na wakacjach. Lotnisko liczy straty

Gdy Donald Trump jedzie na wypoczynek do rezydencji Bedminster, to smutne miny mają właściciele pobliskiego lotniska Solberg. Secret Service zarządza bowiem wtedy w okolicy zakaz lotów. Zarówno chcący latać rekreacyjnie, jak i uczyć się latania mają przymusową przerwę, a lotnisko liczy straty. Podobnie było na Hawajach, gdy na wakacje udawał się tam Barack Obama. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Przełomowa decyzja. Chlewy znikną z terenu obozu zagłady

Ta sprawa bulwersowała kilkadziesiąt lat. W czeskich Letach od lat 70-tych działała ferma trzody chlewnej, która częściowo znajdowała się na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady, gdzie hitlerowcy eksterminowali głównie Romów. Utworzono ją w latach rządów komunistycznych, a po zmianie ustroju nowe władze nie były w stanie porozumieć się z właścicielami. Teraz jednak wreszcie hodowla ma zniknąć z miejsca martyrologii. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Bilans", 8.08

Spór na linii Warszawa - Bruksela o wiek emerytalny komentują Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan oraz Piotr Szumlewicz z OPZZ. Tematami programu "Bilans" były także: pomysł na finansowanie nowojorskiego metra, rachunek za brexit, szybkość internetu w Polsce i nuklearne zbrojenia Korei Północnej.

"Biznes dla Ludzi", 8.08

Nowe dane z rynku pracy przedstawiają się optymistycznie dla pracowników. O niskim bezrobociu Agata Zamęcka rozmawiała z ekonomistami: Łukaszem Kozłowskim i Markiem Zuberem. Tematem programu "Biznes dla Ludzi" była też podróż po Europie prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Polskie wakacje. Wysokie ceny nad morzem zaskakują nawet Brytyjczyków

Mamy góry, jeziora, morze, piaszczyste plaże, czyli wszystko, czego potrzeba turystom. Z tego powodu Polska staje się coraz popularniejszym miejscem na wakacyjny urlop. - Nie brakuje niczego - mówi Steve Terret, Brytyjczyk mieszkający od kilku lat w Polsce. - No może nie ma gwarancji pięknej pogody - dodaje. Najpopularniejsze i najbardziej zachęcające miejsca to szczególnie trzy miasta nadmorskie: Gdańsk, Gdynia, Sopot, oprócz tego zabytkowy Kraków i oczywiście Warszawa - ocenia gość TVN24 BiS. Brytyjczycy, którzy decydują się na wakacje w Polsce, mogą być jednak zaskoczeni, ponieważ noclegi są droższe niż jeszcze kilka lat temu. - Ceny w Gdańsku teraz są kolosalne - podkreśla Terret, dodając, że brytyjska rodzina zrezygnowała z wynajęcia pokoju w tym mieście, ponieważ "za drogo jest spędzić kilka dni nad polskim morzem". O tym, czym Polska przyciąga Brytyjczyków, a czego wciąż tu brakuje, Steve Terret opowiadał w TVN24 BiS.

Komisja bierze pod lupę wiek emerytalny. Szydło nakazuje pilną odpowiedź

Premier Beata Szydło zapoznała się z listem Komisji Europejskiej odnoszącym się do powrotu w Polsce do poprzedniego wieku emerytalnego; szefowa rządu zobowiązała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską do pilnej odpowiedzi na zastrzeżenia Komisji - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

W jadalni stojak na broń. Zagadkowe zapytanie o pociągi dla wojska

Zagadkowe "zapytanie o informację" zamieściła wśród swoich zamówień publicznych spółka PKP Intercity. Chodzi o dostawę do 2019 roku ośmiu wagonów, w tym dwóch sypialnych, jakie mogłoby wykorzystać wojsko. W opisie zapytania wyszczególniono między innymi stojaki na broń. - Nie wiem kogo, dokąd i po co miałby wozić ten pociąg - komentuje Wojciech Łuczak, wydawca magazynu "Raport-wto".

"Despacito" czy "Gangnam Style"? Przeboje biją rekordy

Piosenka "Despacito" bije wszelkie rekordy popularności. Przede wszystkim w internecie: ma najwięcej odsłon i odsłuchań w serwisach streamingowych. Utwór pokochali przede wszystkim mieszkańcy Meksyku i Włoch, gdzie "Despacito" wyświetlono - odpowiednio - 385 i 146 milionów razy. Teledysk do piosenki jest najczęściej oglądanym wideo w aż 40 krajach świata. Depcze po piętach dotychczasowemu królowi internetu - "Gangnam Style", singlowi południowokoreańskiego artysty Psy. Pierwszego miliarda odsłon "Despacito" doczekało się w ciągu 97 dni od umieszczenia w sieci. Dla porównania lepsza była tylko Adele, której "Hello" zrobiło to w 87 dni. Ale już w "zarobieniu" 2 miliardów odsłon hiszpański singiel jest rekordzistą - 155 dni przy 684 dniach "Gangnam Style". Zobacz, na czym polega popularność "Despacito" w programie TVN24 BiS.

To uderzy w nasze firmy. Macron chce rozmawiać o rynku pracy, ale nie z Polską

Zachodnia Europa zwiera szyki, by walczyć z delegowaniem pracowników. Coraz częściej podnosi się argument, że obecne przepisy - obowiązujące od ponad 20 lat - mają negatywny wpływ na lokalne rynki pracy. Do zmian innych członków Wspólnoty chce nakłonić prezydent Francji Emmanuel Macron, który w sierpniu odwiedzi kilka krajów naszego regionu. Problem, że w gronie tym zabraknie Polski, a nasze firmy są największymi beneficjentami obecnych przepisów.

Polak będzie szefem gazociągów na Ukrainie

Paweł Stańczak, dotychczasowy dyrektor techniczny i członek zarządu PGNiG, pokieruje państwową spółką Ukrtranshaz, która jest operatorem gazociągów i zarządza podziemnymi zbiornikami gazu na Ukrainie.

Wypowiedzieli wojnę "śmieciowej turystyce". Chcą wprowadzić czarne listy

Są głośni, demolują restauracje, niszczą pokoje hotelowe. Tak zachowuje się wielu turystów przyjeżdżających do wakacyjnych kurortów. Hotelarze z Majorki postanowili wypowiedzieć im wojnę. Ich zdaniem to "śmieciowa turystyka” i planują wprowadzić ograniczenia dotyczące rezerwacji dla najbardziej uciążliwych podróżnych.